Zbysiu

Ceny usług rolnych 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
the1mati1    64

Ile powiedzieć za belowanie sianokiszonki prasą john deeere 590 wraz z owijaniem i zwózką bel? Folia była moja? Pole było niedaleko domu. 30 zł to odpowiednia cena ? Ile u was biorą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Jak z twoją folią i taką usługą to zapraszam do mnie. Ja z twoją folią to nie za tanio? No chyba że 30 belek z ha nakręcisz(zamiast 20 porządnych).

30zł to chyba bez foli. Za samo owijanie u mnie w okolicy 7zł +ok12/15 zwijanie(zależy kto i jaką prasą) z rolki foli 25-30 sztuk owiniesz(chociaż zależy jak kto owija) czyli sama folia +-10zł/szt. Czyli prasowanie owijanie i transport za 20zł?

W mojej okolicy to za taką usługę z folią i sznurkiem klienta to po 30zł. Chyba że ilość duża to trochę taniej, ale jak ktoś ma większą ilość to z reguły ma swój sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Dokładnie, większość bierze po 30 zł za prasowanie i owijanie bez folii, a trafiają się tacy co i po 40 biorą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo ze amortyzacja tez kosztuje ale dla przykładu wożenie kuku T088 120zł/h i odlicz  paliwo itp. Dążę do tego ze w porównaniu do innych usług na belowaniu zostanie o wiele więcej pomimo że się jedzie za 10zł/szt. Jeśli macie możliwość kasowania po 15zł/szt i macie klientów to ja to jak najbardziej pochwalam. U nas są ceny jakie są i za więcej nikt nie pojedzie bo konkurencja za duża jak nie którzy za 9zł/szt jeżdżą z z nożami pasówkami. Jak bym miał jechać po kosztach to bym prasę  w kąt odstawił  i sam bym zlecił usługę

 

Zgadzam się z kolegą. Ja od kilku lat płacę po 10 zł/balot. Konkurencja bardzo duża a i znajomy nie płacze że mu nic nie zostaje. Dodam, że najczęściej spotykane zestawy to prasy i ciągniki NH

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Prasowanie 10-12zł. 10zł sipma bądź inna łańcuchowa , 12zł jd550 bądź inna pasowa. Owijanie 7-8zł balot plus koszt foli.

Edytowano przez donweter1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70
 

ale za słomę  i  kiszonkę inna  stawka ?

 
 
 
 
 
 
 
Edytowano przez DarekD

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

U mnie samo owijanie sianokiszonki kosztuje 4-6,5zł/sztuka (6,5zł gdy trzeba dojechać, na miejscu najczęściej 5zł) + własna folia. Baloty 130x120cm.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

a to się w ogóle opłaci? ja bym się mocno zastanowił, chyba że ktoś wykonuje te usługi żeby tylko z ludźmi przy okazji pogadać a nie zarobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

nie wiem... ile ci z tego zostaje? i jaką stawkę liczysz za swoją robociznę? ja szczerze to bym wolał sobie położyć i poleżeć niż jechać i tracić czas na taki "zarobek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Jeśli chodzi o owijanie sianokiszonki to ja tyle płacę za usługę sąsiadowi. Owijarek jest u nas sporo, prawie każdy robi tak sianokiszonkę i za 10zł/szt nikt by niczego nie zrobił. Czy się to opłaca? Nie wiem, nie moja sprawa. Za siew kukurydzy 3 letnim siewnikiem Maschio z podsiewem nawozu płaciłem 100zł/ha. Górna cena w mojej okolicy to 120-130zł/ha. Usługa wykonana nowoczesnym sprzętem.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepo14    9

Panowie ile mogę brać za orkę ciągnikiem 130km + 4x50 obrotowy ?? Woj Mazowieckie 

250 zł/ha, chyba że jedziesz na 100 ha w ładnych kawałkach to można zejść max do 200zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziękuję szczepo ogólnie to będzie możliwe mój pierwszy rok usług wiec zbyt dużo roboty nie będzie. mam w planach również prace z grubberem 3m i ile mogę brać za robotę z grubberem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

zostaje owijam samozaladowczej c330m spalanie żadne najgorsza jest zwozka ale usługi robie tylko dwóm znajomym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Co do owijarki to mf 255 przy stacjonarnej ile spali 3 litry na godzine?

jak dobrze idzie to spokojnie zrobie 20-25 belek czyli licząc po 5 zł ma lekko 100 zł na godzine, także bez przesady wg mnie to stawka akurat.

Za kombajn Bizon jakbym miał płacić 300 zł za godzinę to też dziękuje bo przyjedzie zachodinm kombajnem i zrobi 300 zł od 1 ha a bizonem w dobrym zbożu skasuje 500-600 zł za 1 ha bo zejdzie mu 2 godziny.

Za balotówe jak wcześniej napisałem kasuje 10 zł od belki i chuck może potwierdzić że nawet za dużo nie robie belek bo pras u nas pełno, głównie sobie i jemu :) a można by sporo więcej.

ładowanie słomy czy też rozładunek teleskopem 80 zł/h za to wybieranie ziemi  i inne cięższe prace 100-120 zł/h.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

nie wiem... ile ci z tego zostaje? i jaką stawkę liczysz za swoją robociznę? ja szczerze to bym wolał sobie położyć i poleżeć niż jechać i tracić czas na taki "zarobek"

ile można żyłować na rolniku bez przesady.wiadomo nikt za darmo nie będzie robił

u mnie stawka na razie jest prasowanie 12zł,owijanie 6zł,załadunek rozładunek 6zł

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

jak dla mnie jest to bezsensowne mimo wszystko, sprzęt się zużywa, mam się później użerać z takim  (jak w ostatnie żniwa) przy koszeniu bo brałem po 400  zł/ha a ten mi po koszeniu mówi że inny kosi po 300/ha (co było nieprawdą) i wielce niezadowolony mimo że wcześniej znał stawkę a i czas nie poganiał.

co do belek u nas obowiązują wyższe stawki mimo że pras jest dużo bo w każdym gospodarstwie powyżej 15 ha. mimo dostatku sprzętu cena za zwinięcie, owinięcie i zwiezienie (do około +/- 4km polnymi drogami) to 40 zł i nikt nawet nie myśli o obniżce.

koszt owinięcia zgadza się że duży nie jest i akurat owijarki z reguły nie są awaryjnymi sprzętami więc tu można sobie pozwolić na niższą cenę lecz dalej trzeba patrzeć że prasy już są bardziej pracochłonne w naprawach a co do awaryjności to wiadomo różnie. jednak eksploatacja ciągników też nie ogranicza się do nalewania paliwa, dodatkowo dochodzi zbieranie z udziałem ładowacza, przejazd i rozładunek a to sporo czasu zajmuje więc nie wiem czy stawka około 20 zł jest jednak zaniżona i nie jest to praca po kosztach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zależy jeszcze jaka prasa, wymiar beli, noże... Jak konkretny sprzęt to i 55zł sobie życzą. A za 300zł/ha wpadnie ciągnik około 200 koni z przyczepą jumbo, u nas nawet posiadający prasy i owijarki przekalkulowali że warto go wynająć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepo14    9

dziękuję szczepo ogólnie to będzie możliwe mój pierwszy rok usług wiec zbyt dużo roboty nie będzie. mam w planach również prace z grubberem 3m i ile mogę brać za robotę z grubberem

150 zł/ha gruber (tylko nie szalej z głębokościa bo w gruberze centymetr głębokości robi duża różnice w baku, abyś wyszedł na swoje), dodam ze tez jestem z Mazowsza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72

Jeśli chodzi o kombajn mi wyszło jakieś 270 zł/ha a płacone było jeśli dobrze pamiętam 400 złotych na godzinę. :)
 


8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepo14    9

A Jak można się zareklamować w 1 roku ?? dać gdzieś jakieś ogłoszenie bo nie mam pomysłu

Jak nie jesteś zarejestrowany to lepiej nie dawaj żadnego ogłoszenia, bo może byc nie miły telefon ze skarbówki . W sumie to chyba poczta pantoflową, jeden od drugiego i sie dowiedzą, rozmawiając z ludźmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

Witam Panowie ile kosztuje usługa zrobienia sianokiszonki :

ursus 3512-prasa jd 545 owijanie sznurek

ursus 3512-owijarka do bel

mtz pronar 82tsa załadunek bel na przyczepę

mtz pronar 82tsa przyczepa 12 bel transport bel z pola

mtz pronar 82tsa załadunek bel na owijarke i odstawienie w stos

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez aadams7
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach w poprzednich latach dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      Czas odnowić temat, nowy rok nowe ceny?? Koledzy proszę o pomoc w wyliczeniu cen usług których nigdy nie świadczyłem za kasę, bo nie miałem odpowiedniego sprzętu by je świadczyć, teraz już sprzęt i chętnymi, tylko nie mam cennika, chodzi o rozsiewanie nawozów i opryski, wszystkie usługi jakie wykonuje zawsze zgadzam się od hektara nigdy na godzinę, tak wiec proszę o pomoc
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj