Zbysiu

Ceny usług rolnych 2014

Polecane posty

daremw    128

łapy i najbliższe okolice to raczej średnio rolnicze strony to można sobie trochę cenę zawyżyć :) u nas wołają minimum 30 zł kompleksowo czyli zbelować zwieść i owinąć. z tym że jest to cena minimalna a zazwyczaj 35, tyle że u nas już praktycznie wszyscy mają prasy i nie potrzebują usług ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20
Napisano (edytowany)

U mnie w wiosce też wszyscy mają prasy i nie zarobisz zbytnio, a co do rolnictwa to okolica dobrze stoi, jest kilka molochów i dużo średnich gospodarstw.

 

Zależy co dla kogo jest dużym, a 15ha to mało kto obecnie ma każdy więcej jeśli się rozwija, na Poświętnym nie jest źle ludziska się nie opierdzielają.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

no właśnie dużych kilku a reszta to raczej tak na oko do 15 ha, gorzej chyba na poświętnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

my za samo prasowanie bierzemy 20zł z nożami i swoją siatką sianokiszonki, do tego 20zł owinięcie z folią cena to jest plus 5zł ładowanie i stawianie ładowarką teleksopową czyli 45zł komplet. Przy większym areale schodzimy z ceny prasowania. Niektórzy u nas 30-35 zł biorą za to samo ale marnej jakości baloty wychodzą. Prasowałem obok pola na którym pracował facet warfarmą i przy tej samej wilkości pokosu balotów leżało o wiele więcej i przy owijaniu folia wychodziły prawie że kulki. Niektórzy nie potrafią chyba wyliczyć zużytego materialu paliwa i swojej pracy. Po sipmie potrafie prasą wciągniąć półtorej balota w swój jeden, takie usługi są u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

Gmina Łapy, a co do Twojej ceny to za tanio bierzesz. Kilka lat temu jak 2 sąsiadów usługowo belowali to liczyli belowanie 12zł, załadunek 3zł, rozładunek na owijarkę i ustawienie beli 5 zł oraz owinięcie 5zł czyli wychodzi 25zł bez transportu i na brak chętnych nie narzekali.

 

 

 

Ja tyle brałem rok temu u znajomego więc cena chyba ok.

Ja klepie samozaladowcza i zwoze odrazu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil902    0

ile teraz za koszenie perkinsem + kosiarka 1,6 trawa nie za duza 3,5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

U mnie z sąsiedniej wioski chcą za samo sprasowanie 25zł z nożami czy bez 25zł. Zadzwoniłem do faceta co mieszka 5km dalej przyjechał sprasował za 15zł i był zadwolony ja również.

Prasa fendt pasowa kulki ładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujek1989    0

ja świadczę usługi prasowania po 12 zł za bele.

 

jak ktoś byłby chętny również mulczuję oraz koszę łąki, cena do uzgodnienia.

 

województwo lubuskie, dolnośląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,przyznam że dość atrakcyjna cena 4zł za km. jak za transport kombajnu :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Piszecie sporo o cenie za prasowanie sianokiszonki. Mnie interesuje ile kosztuje zbiór zielonki przyczepą samozbierającą. Jak usługodawcy liczą cenę, za ha, godzinę czy od przyczepy? Powiedzmy, że większość łąk kolo domu a 4 ha 5 km dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

koło domu 200zl od przyczepy, krone 39 nozy 31 m3. Dwie przyczepy na 1 ha.

Jak daleko to 300-350zl


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69

za przyczepę u nas liczą około 300 za h

 

a Panowie ile wziąć od sąsiada za samo owinięcie bel za sztukę? 8zł to nie będzie krzywda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

@marcin u nas za owijanie folia biora 5zl za balota, folia uslugodawcy.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

koło domu 200zl od przyczepy, krone 39 nozy 31 m3. Dwie przyczepy na 1 ha.

Jak daleko to 300-350zl

U mnie facet bierze 600 zł za sieczkarnie za 1ha traw, w tym są 2 lub 3 przyczepy do odwozu i zgrabiarka( nie wiem czy z traktorem do ugniatania czy nie). Więc nawet bardziej się by opłacało nająć sieczkarnię niż przyczepą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

To weź znajdź u mnie taka sieczkarnie :P poza tym Sieczkarnia ma problem z kamieniami

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Poza tym ta cena jest dziwnie niska to jakby 200 zł za godzinę każdego sprzętu. Sam bym Przyczepa się nie bawil:p

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

@statek no tak słyszałem, ale na zdrowy rozum to tak idzie bo jak bierze się 800zł za ha przy kukurydzy to 600 za trawę to wydaje się odpowiednio. Wiem co to kamienie, sam zbierałem w tym roku sieczkarnią i ładne iskry leciały wieczorem z rury wyładowczej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Za 600 zł od ha nie odpalalbym mojego jaguara nie mówiąc o reszcie. Ale są typowi ludzie na usługi i dobrze:)

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin103122    21

u was to tanio a u mnie jeden bierze 50 zł Sipma + Ursus 5714 prasowanie owinięcie wszystko jego tylko trzeba przyczepę swoją do transportu i oczywiście skosić i zgrabić drugi Pan John Deere + Class variant 360 z nożami woła 60 zł wszystko jego ja tylko kosze i zgrabuję i pomagam zwozić. Co wy na to?


Jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Od beli - Prasowanie 12zl(sianokiszonka) + 5zl praca turem + 5zl owijanie folia uslugobiorcy - tak to u nas wyglada, na inne warunki bym sie nie zgodzil.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

to z tego prasowania zostaje Ci 2 zł a gdzie praca i amortyzacja sprzętu? 12zł to my za słomę bierzemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

to jest odpowiednia cena i nie przesadzona na pewno. wszystko kosztuje a trudno u kogoś pracować tylko za same koszty, przy odrobinie szczęścia zostanie na piwo i za dziekuję.

ja zawsze jak coś robię na usługach, to liczę sobie wszystko po kolei. ile mnie kosztuje sama eksploatacja, coś ma zostać na naprawy sprzętu (nawet jak sie nie psuje), ogólne zużycie i trzeba tak samo liczyć swoją stawkę godzinową- wtedy nie robimy za frajer przynajmniej. z ludźmi trzeba żyć dobrze ale jak za bardzo idziemy im na rękę to po prostu z czasem zaczynają mieć takiego usługodawcę za idiotę dlatego prosty apel- jak macie robić na granicy opłacalności to lepiej z tego zrezygnujcie wcale.

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez aadams7
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach w poprzednich latach dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      Czas odnowić temat, nowy rok nowe ceny?? Koledzy proszę o pomoc w wyliczeniu cen usług których nigdy nie świadczyłem za kasę, bo nie miałem odpowiedniego sprzętu by je świadczyć, teraz już sprzęt i chętnymi, tylko nie mam cennika, chodzi o rozsiewanie nawozów i opryski, wszystkie usługi jakie wykonuje zawsze zgadzam się od hektara nigdy na godzinę, tak wiec proszę o pomoc
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj