Zbysiu

Ceny usług rolnych 2014

Polecane posty

krzysoltys    0

Za słomę z moją siatką w zeszłym roku brałem 15 zł od sztuki więc sianokiszonka z nożami zmiennokomorową ile może być warta może te 25 przesadziłem ale myślę że do 20 zł za belę można krzyczeć jak nie duże ilości, co myślicie??

A te koszenie zestawem 6 metrów to za hektar 130 będzie ok??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

@krzysoltys cena wydaje sie spoko, ale to czy bedziesz kosił kosą czy zestawem 10 metrowym nikogo nie obchodzi, bo liczysz od powierzchni.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

to może w końcu ktoś podpowie ile mam wziąć za orkę (pewnie za godzinę bo ziemia ciężka i przesadnie mokra, ale zależało mu na czasie) praca już wykonana tylko jeszcze nie rozmawiałem z człowiekiem o cenie

(zertor 7340+ pług 4 zagonowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Myślę że minimum 150 zł


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44
Napisano (edytowany)

no tak to byłoby cudownie 130 cm balot 130 zł??? teraz to ja z krzesła spadłem

Wystarczy sie pomylic przez niewage a juz z mordami leca jak psy do bramy...

Latwo jest pomyslec ze ktos jest glupszy dla swojej satysfakcji.

 

Mowie jeszcze raz tym razem bez bledow, u mnie za sianokiszonke po pasowce z nozami i siatka(sznurka juz nikt nie ma) biora po 1zl za kazde 10cm srednicy beli. Suche siano powinno wyjsc taniej niz sloma bo siana sie nie dobija ja sianokiszonki czy slomy zeby sie nie zagrzalo. Nie wyobrazam placic po 20zl za zrobienie beli 120cm, szybko poszedl bym z torbami...

 

 

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysoltys    0

No widzisz Junkers u mnie 15 za słomę i siano brałem i też nikt nie płakał :) Dlatego myślałem o takiej cenie za sianokiszonkę.Ale może i faktycznie coś trzeba podumać. Sezon u siebie zaczynam. Policzę koszta na spokojnie i będę wiedział mniej wiecej ile można krzyczeć :)

ahme999 no właśnie wiem :) ale jak skosisz w godzinę kilka ha to już wtedy za głowę się łapią ,i , oooo.... kosił dwie godziny i chce tyle i tyle. Ludzie nie patrzą że taki zestaw potrzebuje mocy a co za tym idzie paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Co sądzicie o stawce 40 zł za bele? Prasa pasowa bez noży z rotorem, ciśnienie 200bar, bela 120, siatka moja. W tej cenie owijanie (folia klienta), załduunek i rozładunek, ciagnik i przyczepa klienta. Tak się zastanawiam czy nie za dużo może 35zł od beli wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U nas biorą 50zł za belę 120 + noże, robisz tylko wałki i reszta Cię nie obchodzi. Tak napisałeś że nie wiadomo co kto robi? Ty prasujesz i owijasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5
Napisano (edytowany)

Ja prasuje i owijam

Edytowano przez Laver

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To chcesz 30zł za belowanie? :blink: Bo za owinięcie to max 10zł biorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Za 50zl to mozna kupic gotowa bele. Co niektorzy to ceny wala niezle, jak za bele 5metrow srednicy.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol73    0

te bele za 50 zl co kupisz to wygłodniałe jałówki nie chcą jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

u mnie metalfach z562+ farmerf8258 ewentualnie lambo r3 evo 20zl za prasowanie owijanie i zwiezienie. Duzo czy malo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzala1991    11

Witam

Jutro jadę ugniatać kiszonkę z trawy belarusem 952,ile wziąć za h?

 

Mam również jeszcze jedno pytanie,gośc ostatnio u mnie belował jd 5070 + unia. robił bele 120/120,załdował i rozładował ,owijarkę mam swoją,wziął 35 zł od beli,drogo czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

sporo. u nas usługi praktycznie juz nie ma komu robic jak do tej pory brałem 40zł -45zł ze swoja siatka i folia. załadunek i ułozenie w stercie. klint najczesciej tylko zwoził z łąki.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

wczoraj belowałem koledze siano kiszone bo jego prasa sie popsuła wziołem po 15 zł od szt prasa class rolland 46 + fendt 309c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

u mnie metalfach z562+ farmerf8258 ewentualnie lambo r3 evo 20zl za prasowanie owijanie i zwiezienie. Duzo czy malo?

 

Za tyle to ja bym ciągnika nie podczepiał do belownicy tylko ludzie by robili, wpadaj do mnie i beluj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

ile należało by wziąć za samo owijanie folią mf 255 i owijarka sipma brałem wczoraj po 5 zł od sztuki folia i załadnek klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

 

Za tyle to ja bym ciągnika nie podczepiał do belownicy tylko ludzie by robili, wpadaj do mnie i beluj :)

a z daleka jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Gmina Łapy, a co do Twojej ceny to za tanio bierzesz. Kilka lat temu jak 2 sąsiadów usługowo belowali to liczyli belowanie 12zł, załadunek 3zł, rozładunek na owijarkę i ustawienie beli 5 zł oraz owinięcie 5zł czyli wychodzi 25zł bez transportu i na brak chętnych nie narzekali.

 

ile należało by wziąć za samo owijanie folią mf 255 i owijarka sipma brałem wczoraj po 5 zł od sztuki folia i załadnek klienta.

 

Ja tyle brałem rok temu u znajomego więc cena chyba ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez aadams7
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach w poprzednich latach dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      Czas odnowić temat, nowy rok nowe ceny?? Koledzy proszę o pomoc w wyliczeniu cen usług których nigdy nie świadczyłem za kasę, bo nie miałem odpowiedniego sprzętu by je świadczyć, teraz już sprzęt i chętnymi, tylko nie mam cennika, chodzi o rozsiewanie nawozów i opryski, wszystkie usługi jakie wykonuje zawsze zgadzam się od hektara nigdy na godzinę, tak wiec proszę o pomoc
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj