Zbysiu

Ceny usług rolnych 2014

Polecane posty

mariuszd93    559

28  zł  kompleksowa  usługa   z  folią?  to przyjedź  do mnie  na  zarobek  :lol:

Nie  będę męczył  swoich  sprzętów   :D  :lol:  :P

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

50zł to cena belowanie z siatką + noże + zwózka + owijanie z folią i ustawianie, przynajmniej w moich stronach, bela 130 cm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Nie mówię że drogo, bo utrzymanie i paliwo kosztuje, a sprzęt też z nieba nie spadał i wiadomo każdy chce zarobić, al;e dziwię się tym którzy wynajmują takie usługi. Bela kosztuje 70-80 zł i jest bez roboty. Usługa to koszt 50 zł, a wcześniej trzeba skosić, przewrócić i powałować. Do tego doliczyć nawozy i utrzymanie sprzętu to wychodzi na to że taniej wyjdzie kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Za 80 zł to kupisz ale jak jest dobry urodzaj albo taki towar że tylko zapchaj dziura w żołądku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

28zł to zdecydowanie za niska policzyłem po 50 zł jak myślicie dobra cena?

50 zł to w moich stronach jak dobrze poszukasz to kupisz gotową bele ze średniej jakości traw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

PATr może w twojej okolicy po 80 zł chodzi byle jakiej jakości bo w mojej okolicy(pomorskie) ceny zaczynają się od 60zł, a za 80zł to już można dosyć dobrą kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Przyjedź w zagłębie mleczarskie to zobaczysz po ile chodzą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

u mnie typowo mleczne tereny i na prawdę dobrej jakości belę to trzzeba liczyć ze 120, po 90, nwet po 80 da się kupić ale jak kupiłem to przekląłem... krowy męczyły się z jedzeniem. raz kupiłem po 80 od kolegi to były dość mokre ale przynajmniej zjadliwe, drugim razem po 105 i krowy nie chciały za barodz jeść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

śmiejecie się, że po 30 to za mało:p

mój znajomy bierze po 30 - pracuje prasoowijarką i jego siatka i folia.

W ciągu godziny robi 30 bel * 30zł=900

koszty: siatka 60 zł, paliwo(20l) 100zł, folia 300zł

pozostaje mu 440 na godzinę i pracy ma dużo:)

on zawsze mówi tak, że 100 na godzinę zarobi, a resztę odkłada na amortyzację, serwis itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Do właścicieli dominatorów 88. I do usługobiorców. Ile bierzecie lub ile płacicie za usługę takim kombajnem. Na godzinę czy na hektar ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

Jak zboże polegnięte to opłaca się na godziny a w tym roku raczej będzie kiepsko sypać to lepiej zrobić od hektara bo w ciągu godziny zrobisz 2 hektary i zarobisz około 600zl a na godzinę to byś zarobił 300zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

To wiem. Ale jakieś przykłady (kwota pieniężna)?

Ile taki silnik perkinsa może spalić napędu przy normalnym użytkowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam a za koszenie łąki to ile za godzinę lub hektar  c 330  +kosiarka słupsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

U mojego znajomego za 30 z rotacyjną biorą po 100zł.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molq    6

Witam mam do was pytanie mam propozycje do rozdrobnienia 70ha trawy łaki czy tam ugoru,i tu moje pytanie nie wiem ile zawołać posiadam Case Maxxum 110 wraz z Kraj Kornik XL 2,8m.Wiem że wielkość trawy oraz rodzaj wchodzą w rachube ale jakieś średnia od do by nie wyruchać się to nie 1ha by machnąć ręką.

 

Dzięki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zaśpiewaj tyle żeby temu pseudorolnikowi odechciało się "gospodarzenia", bo rolnik to trawę zbiera a nie mulczuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez aadams7
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach w poprzednich latach dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      Czas odnowić temat, nowy rok nowe ceny?? Koledzy proszę o pomoc w wyliczeniu cen usług których nigdy nie świadczyłem za kasę, bo nie miałem odpowiedniego sprzętu by je świadczyć, teraz już sprzęt i chętnymi, tylko nie mam cennika, chodzi o rozsiewanie nawozów i opryski, wszystkie usługi jakie wykonuje zawsze zgadzam się od hektara nigdy na godzinę, tak wiec proszę o pomoc
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj