Zaloguj się, aby obserwować  
aadams7

Ceny usług rolnych 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
janusz20    106

Janusz a według ciebie to ile za 1 ha rzetelnej orki bo w godzine powinien tyle zaoraćalbo iwięcej??? 100 to ja brałem 15 lat temu jescze jako dzieciak za prasowanie kostką sipmą i c 360tką i dopłat nie było wszystkim pasowało ,roboty miałem na 3 tygodnie....A teraz to wszystkim drogo....W tym roku 0 usług kombajnem i belarką....

według mnie to jakieś minimum 250 zł za ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Ile by mnie kosztowało gdybym kazał zaorać, uprawić, zasiać, opryskać i zebrać?

 

Ile by mnie kosztowało gdybym kazał zaorać, uprawić, zasiać, opryskać i zebrać 1 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
men0410    0

Ile biorą za wycinanie fasoli samojezdną wycinarką?


Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

Panowie a ja mam takie pytanie. Jest sucho jak cholera, ludzie powykaszali zboża i rzepaki. Zwykłymi talerzówkami nie można nic zrobić. Tylko i wyłącznie agregat ścierniskowy daje rade. Jako że posiadam KOS 2,6 ludzie proszą o usługę. Ile wołać z hekatara?? Agregat pracuje z 100 konnym John Deerem. Dodam że w miejscowym "kółku rolniczym" za talerzowanie zwykła talerzówką + ursus (jakiś większy, nawet nie wiem co oni tam mają) biorą 153zł za godzinę.

To samo pytanie tyczy się uprawy agregatem unia kombi 3,7m również ile "pasowało by" wołać za hektar??

I trzecie pytanie siew rzepaku c360+ poznaniak 2,7. ktoś z was świadczył taką usługę, jesli tak to ile ceniliście??

Z góry dzięki, pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamelo    1

 

prasowanie stalokomorowkami krone, class nh itp 11 zl z siatka

 

i wychodzą na tym z taką ceną za prasowanie? może wtedy belki słabo dociśnięte są... ja osobiście posiadam polską ale niżej 15 nie schodze ale zazwyczaj 16-18, szkoda sprzętu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
:) konkurencja nie śpi - jak się ma ponad sto KM i nową zachodnią prasę to 10 zł za belkę 120 to nie krzywda... Ja w tym roku biorę 2zł mniej niż rok temu i dopero poczułem że prasa zarabia na siebie <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

 

i wychodzą na tym z taką ceną za prasowanie? może wtedy belki słabo dociśnięte są... ja osobiście posiadam polską ale niżej 15 nie schodze ale zazwyczaj 16-18, szkoda sprzętu...

 

Ja sam biorę 10 zł za belkę za prasowanie ze sznurkiem.

A dlaczego mają źle wychodzić? Na belkę pół litra paliwa czyli jakieś 2,7 zł do tego 1 zł na siatkę i niech tam 2 zł na amortyzację sprzętu daje to nam w zaokrągleniu 6 zł, czyli na czysto 5 zł do kiszeni z belki. Dobrymi prasami robią średnio 40 bel na godzinę w zależności od pola więc na czysto 200 zł na h więc pytanie czy to dla ciebie mało?

Jak byś powiedział u nas cene 18 zł za prasowanie to by cię wyśmieli bo słomę można kupić za 20 zł sprasowaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

kolego Twoja matematyka mi sie jakoś nie podoba

średnio 40 bel na godz no ciekawe policz sobie ile czasu zajmuje samo otwarcie i zamkniecie komory i owin te 40 bel siatka już nie mówie sznurkiem to ile zostaje ci tego czasu a już nie mówie o zbieraniu materjalu z twojego liczenia to wychodzi bela co 1,5min

 

a druga sprawa średnio pol litra na belkę ropy to z twojej matematyki 40sztX0,5l ON =20l

??? jak ??? to juz w orce mniejsze sa zużycia paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

ja brałem 13zł za bardzo dobrze ubitą (140bar) belke 120x120. Oczywiście moja siatka.

Owszem, byli tacy, co brali i po 11, ale jak dokańczałem po takim pole (prasa mu się zepsuła), to nagle się okazało, że w jednym rzędzie przez całą długość pola zamiast 8 belek słoma potrafiła się zmieścić do 5. Właściciel nie mógł sie nadziwić.

 

edit

do kolegi wyżej

JAk dobra prasa, mocny traktor i gruby wałek słomy, to w ciągu ponizej minuty uda sie uzbierać materiału na 1 belkę

 

co do pół litra paliwa na belkę to rzeczywiście gruba przesada.

Wg moich obliczeń (dla ursusa 1014+Krone KR 10-16S) max to 0,3l i to przy mocno ubitej belce

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mój zestaw 140km + prasa case ( NH) łąncuch z rotorem wypluwa srednio 40-45belek na godzine w łądnej słomie po moim kombajnie z hederem 5,4m. JA brałem po 15 ale u nas prasuje sie głownie swoje usług praktycznie nie ma. Po sipmie tez krzycza 15 w siatce a to przepasc patrzeac na wage mojej belki a tej po sipmie. sa i tacy co biora 12 czy 11 za jakies 120x120 w sznurku i ciagniku 40km ale ktos kto zna sie na rzeczy to wie która usługa wyjdzie taniej :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

kolego Twoja matematyka mi sie jakoś nie podoba

średnio 40 bel na godz no ciekawe policz sobie ile czasu zajmuje samo otwarcie i zamkniecie komory i owin te 40 bel siatka już nie mówie sznurkiem to ile zostaje ci tego czasu a już nie mówie o zbieraniu materjalu z twojego liczenia to wychodzi bela co 1,5min

 

a druga sprawa średnio pol litra na belkę ropy to z twojej matematyki 40sztX0,5l ON =20l

??? jak ??? to juz w orce mniejsze sa zużycia paliwa

 

To ty chyba nigdy dobrej prasy nie widziałeś. Owinięcie siatką i wyrzucenie belki zajmuje kilkanaście sekund max w zależności od prasy i ilości owinięć. Mam kolegę który prasuje nową Krone to mówi że gdyby był prosty pokos bez zawracania to i pod 60 by doszedł.

 

Jeśli chodzi o wyliczenia paliwa to podałem lekko zawyżone, dodałem dojazd na pole i spowrotem i odniosłem się do wypowiedzi kolegi wyżej który mówi że za mniej niż 15 zł to mu się nawet zapinać prasy nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

kolego Twoja matematyka mi sie jakoś nie podoba

średnio 40 bel na godz no ciekawe policz sobie ile czasu zajmuje samo otwarcie i zamkniecie komory i owin te 40 bel siatka już nie mówie sznurkiem to ile zostaje ci tego czasu a już nie mówie o zbieraniu materjalu z twojego liczenia to wychodzi bela co 1,5min

 

40 bel to wcale nie jest dużo, w tym, roku miałem na testach pasową JD i NH i obie potrafiły zrobić ok 50bel na godzinę 125x120.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Rekord krone comprima 149 bel w godzinę na 35 hektarowym polu pszenicy więc 50-60 bel dobrą prasą to nic wielkiego. Najgorzej jak pole nierówne i słoma słaba, wtedy człowieka krew zalewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

Według moich obliczeń wychodzi, że przy cenie siatki 340 zł, 8 metrów siatki na belce, 250 bel z siatki 2000 metrów, zużyciu paliwa na 1 bele 0,3 l, cena paliwa 5,57 koszt siatki na 1 bele to 1,36 zł zaś paliwa 1,71 zł czyli w sumie koszt zrobienia 1 beli to 3,07 zł (bez zarobku). Do tego pewnie należałoby doliczyć amortyzację maszyn, koszt smaru czy oleju, ewentualnie koszt części. Ja nie prasuje na zarobek ale znajomy z okolicy bierze 16 zł/ bele 120x120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

z siatki 2000m robie nie wiecej jak 190 belek prasa CASE ( NH) łancuchopwa komora 120x125 ale belka wychodzi około 140cm i przy ustawieniue 2,5 owiniecia koniec siatki zachodzi jakies 50cm jako 3 owiniecie


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamelo    1

Najgorzej jak pole nierówne i słoma słaba, wtedy człowieka krew zalewa

 

Właśnie, też byście wtedy prasowali te belki za 12? w moim przypadku często spotykam się z takimi kawałkam u ludzi, gdzie sam ukręce tylko 4 belki na hektar( a mam sipmę), a szybko jechać też nie da rady, bo nierówne pole, dlatego też od tych biorę nawet 20...

 

Ja sam biorę 10 zł za belkę za prasowanie ze sznurkiem.

A dlaczego mają źle wychodzić? Na belkę pół litra paliwa czyli jakieś 2,7 zł do tego 1 zł na siatkę i niech tam 2 zł na amortyzację sprzętu daje to nam w zaokrągleniu 6 zł, czyli na czysto 5 zł do kiszeni z belki. Dobrymi prasami robią średnio 40 bel na godzinę w zależności od pola więc na czysto 200 zł na h więc pytanie czy to dla ciebie mało?

Jak byś powiedział u nas cene 18 zł za prasowanie to by cię wyśmieli bo słomę można kupić za 20 zł sprasowaną.

 

Tak 2 złote na amortyzację sprzętu? to powiedz ile byś musiał ukręcić belek by tak prasa za około powiedzmy 80 tysięcy Ci się zwróciła? a gdzie teraz dodatkowe koszta jakie trzeba ponieść gdy jakąś część trzeba wymienić, i co to są wtedy grosze? a amortyzacja ciągnika? chyba że prasa nie potrzebuje ciągnika sądząc po wypowiedziach takich osób że amortyzacja wynosi 2 złote... a jeszcze jedno 20 złotych za belkę sprasowaną? to ile taka belka waży? i czy materiał w niej jest też oczywiście suchy, a nie jakaś zeszło roczna? Bo jeżeli miałbym możliwość kupić gotowe belki w tej cenie i z takim chociażby zgniotem jak po mojej prasie jakie robię, całą swoją słomę bym pociął i zostawił w polu...

Edytowano przez adamelo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

ile brać za talerzowanie scierniska ursusem c 360 + talerzówka akpil 1,6m(w godzine robie prawie hektar)???

ile za orke ursusem c 360 + ug 3 skiby ????

potrzebuje szybkich odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

talerzowanie można wziać stówke za hektar (o ile rzeczywiście przerzucisz trocę ziemię, a nie tylko poskrzybiesz)

Orka-200 za ha

 

talerzowanie można wziać stówke za hektar (o ile rzeczywiście przerzucisz trocę ziemię, a nie tylko poskrzybiesz)

Orka-200 za ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

nie,no jak cos robie to praktycznie do oporu w dól opuszcze,chyba że ciągnik ma cieżko to troche podniose

a jak myślisz ile moge brać za oprysk c 360+opryskiwacz 400l,od hektara czy od beczki,biore 50zł od beczki ale niewiem czy nie za mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Tu nie chozi o to, że Ty specjalnie będziesz płytko robił, tylko taka talerzówka od 60-tki jest strasznie lekka i jak jest dość sucho, to nie ma zamiaru się zagłębiać i nie ważne jak sie bedziesz starał, roboty nie zrobi.

 

Co do oprysku, ludzie biorą po 50zł/ha, ale ja bym taką stawkę stosował, jakbym miał pojechać tylko do hektara czy dwóch. JAk wieksze areały, to mysle, że upusty moznaby dawać całkiem spore a zarobek i tak bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez Zbysiu
      Dyskusja o cenach podstawowych usług rolnych w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
      Wątek o cenach w poprzednich latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      jak przedstawiają się ceny zbioru trawy przyczepą samozbierającą? jak to liczą od przyczepy czy z godziny?
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj