Zaloguj się, aby obserwować  
aadams7

Ceny usług rolnych 2013

Polecane posty

sxAnia    33

niedaleko mnie gość kupił na usługi nowy ciągnik 170 km, pług 5 obrotowy, agregat ścierniskowy, uprawowo-siewny aktywny, opryskiwacz, rozsiewacz do nawozu, prasę i kombajn. krzyczy za wszystko 500 zł na godzine :blink: Niektórzy ludzie idą do niego po usługę bo nie mają swojego sprzętu. ale to przecież jest przesada.

My bierzemy od orki 200 zł/ha ciągnikiem DF Agrotron 150 + pług 4 obrotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Ktos sobie kupił sprzet i chce szybko zarobić:) Jak znajdzie takich Madrych co go wezma to tylko mu gratulować:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

sieczkarnia+3 zesztawy odbierające+ciągnik do ugniatania(woziły ok 1,5km w jedną stronę)800,-ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

kamilek nic dziwnego że SKR-ów coraz mniej. Gdzie tu jakikolwiek dochód 130zł? To chyba bez paliwa liczą. Tyle to samo paliwo wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6897

sieczkarnia+3 zesztawy odbierające+ciągnik do ugniatania(woziły ok 1,5km w jedną stronę)800,-ha

To nie tak drogo- tylko zależy jaki sprzęt. U nas w okolicy starą Mengelką + 2/3 zestawy do odwożenia + ugniatanie bierze ok. 900zł/ha, Claas Jaguar 860 + podobna ekipa tylko sporo wydajniejsza ok 1000zł/ha a Jaguar 940 z ekipą do wożenia bez ugniatania 1100zł (o ile dobrze pamiętam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fd65    0

Tematy połączone

 

witam

nie wiem czy dobry dział jeśli nie to proszę o przeniesienie. Potrzebuję wiedzieć ile wołać za załadunek łopatą i przewóz na odległość 5km w jedną stronę i rozładunek kilkunastu kubików ziemi, ciągnik to c 330 +2 wozy proszę o pomoc rozładunek też łopatą

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Ja wziąłbym za to 10zł/godzinę za fizyczną pracę i po 20zł za przejazd w dwie strony.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sieczkarnia+3 zesztawy odbierające+ciągnik do ugniatania(woziły ok 1,5km w jedną stronę)800,-ha

To u mnie za samo skoszenie wolaja 450zl hektar Claas Jaguar 860

 

Właśnie, też byście wtedy prasowali te belki za 12? w moim przypadku często spotykam się z takimi kawałkam u ludzi, gdzie sam ukręce tylko 4 belki na hektar( a mam sipmę), a szybko jechać też nie da rady, bo nierówne pole, dlatego też od tych biorę nawet 20...

 

 

 

Tak 2 złote na amortyzację sprzętu? to powiedz ile byś musiał ukręcić belek by tak prasa za około powiedzmy 80 tysięcy Ci się zwróciła? a gdzie teraz dodatkowe koszta jakie trzeba ponieść gdy jakąś część trzeba wymienić, i co to są wtedy grosze? a amortyzacja ciągnika? chyba że prasa nie potrzebuje ciągnika sądząc po wypowiedziach takich osób że amortyzacja wynosi 2 złote... a jeszcze jedno 20 złotych za belkę sprasowaną? to ile taka belka waży? i czy materiał w niej jest też oczywiście suchy, a nie jakaś zeszło roczna? Bo jeżeli miałbym możliwość kupić gotowe belki w tej cenie i z takim chociażby zgniotem jak po mojej prasie jakie robię, całą swoją słomę bym pociął i zostawił w polu...

 

U mnie za slome (120x120) 14zl a sianokiszonka 16zl prasa warfama.

 

Wczoraj u mnie kosił rekord też 300 złoty godzinka i plon prawie 6t/z ha i w 3,5 godziny wypierdzielił mi 4,80 ha bez sieczkarni

 

Niemozliwe zeby rekord w godzine przerobil 8.22 ton ziarna. Ja przy 5t kosze hektar 1,5 godziny bo mlocarnia nie potrafi przerobic a nowy pas i cepy.(tez rekord i bez sieczkarni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W mojej okolicy(powiat Lubartów) SKR bierze 160/h .Ja biorę 150/h.Moja wydajność to ok. 0,7ha/h na dobrym kawałku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

ile kosztuje transport odwoz kukurydzy z pola do punktu skupu ciagnik 100 km i 2 pryczepy ladownosc 2 ok ponad 14 ton ile na godzine ? czy jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Ile kosztuje mielenie mokrej kukurydzy w kujawsko pomorskim świadczy ktoś takie usługi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kruk372    0

Witam oferuję usługę koszenia(rozdrabianie)kosiarką bijakową ściernisk kukurydzy(zapobiega występowaniu omacnicy prosowianki,stonki kukurydzianej,głowni itp.)Cena uzależniona od wielkości pola 160-180zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez Zbysiu
      Dyskusja o cenach podstawowych usług rolnych w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
      Wątek o cenach w poprzednich latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      jak przedstawiają się ceny zbioru trawy przyczepą samozbierającą? jak to liczą od przyczepy czy z godziny?
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj