Zaloguj się, aby obserwować  
aadams7

Ceny usług rolnych 2013

Polecane posty

MF5440    0

Witam, Panowie ile moge skasować za transport mokrej kukurydzy z pola do suszarni ciągnikiem 100KM + 2 przyczepy 10 tonowe, Spalanie ok 10-12 l/mtg. Chodzi mi ile moge wołać PLN za mtg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ja o spalaniu na godziny Ty na hektary. i twoim zestawem spokojnie dobrze ponad hektar w godzine zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak dobry sąsiad to na paliwo ,a po robocie niech postawi jeszcze 2 flaszki wódki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Ja od sąsiada biore tak jak kolega pisze Paliwo daje i flaszke wypijemy .Od sąsiada się pieniędzy nie bierze:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886

Zależy od jakiego ja mam jednego co ma 4 ha ziemi ale zadnych maszyn i zawsze najmuje to jak inni mieli ziemniaki koło niego to szedł do nich żeby mu kopali a w tym roku jak nikt w okolicy kombjanem nie wyjechał to przyszedł do nas to go wykasowałem ładnie za wszytskie lata. Anna + c 360 160 zł/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr82    0

Witam, jakie są stawki za człowieka plus jego ciągnik przy wożeniu qq,mój rozrzutnik i moje paliwo - najmuje człowieka i jego ciągnik będe wdzięczny za szybką odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziom343    0

Witam.

Ile brać za sianie zboża za ha.Agragat uprawowo-siewny 3m.I jeszcze się zapytam ile brać za orke plug 5 skibowny zaganowy grudziądzki szerokość 2,5m.Wszystko robione ciągnikiem claas ares 836 moc prawie 200km.A ile za koszenie zboża za godzine kombajn new holland tc5060 2 hektary w godzine wykosić to nie ma problemu.

Edytowano przez ziom343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marco22    0

ja mam wypożyczalnie maszyn rolniczych to biorę od 20 do 30 zł za godzinę wypożyczenia maszyny a jak jadę na usługę ciągnikiem to 130zł brutto za godzinę pracy talerzórka / agregat uprawowy 2.7 metra / pług obrotowy 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Co sądzicie o cenie 250zł/ha orki ciągnikiem 132 km+pług 4 skibowy obrotowy i stawce 150zł/ha za siew zestawem uprawowo-siewnym z broną talerzową 3m siewnik mechaniczny na hydropaku ciągnik jak powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja biore 280 za godzine orki 140KM + 4 obrotowa tyle samo za godzine siewu zestawem agragat talerzowy z packerem + siewnik talerzowy.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

około 1,5 ha na godzine


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

U mnie za orke 1ha około 180-200zł, a czy ciagnik ma 50, 100 czy 200 koni nikogo juz to nie obchodzi, liczy sie efekt pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez Zbysiu
      Dyskusja o cenach podstawowych usług rolnych w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
      Wątek o cenach w poprzednich latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      jak przedstawiają się ceny zbioru trawy przyczepą samozbierającą? jak to liczą od przyczepy czy z godziny?
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj