Zaloguj się, aby obserwować  
aadams7

Ceny usług rolnych 2013

Polecane posty

Krzynio    0

A po ile teraz bierzecie za koszenie kukurydzy jedna rzedowka? od chektara czy na godzine? czy od rozrzutnika? ciagnik 80km z potingeram mex ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile bierzecie za foliowanie bel swoją folią 750 mm na łące usługobiorcy owijarką samozaładowczą?.

Edytowano przez sebekwolkasos

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cuabab    1

Panie i Panowie Zetor 7211 i Warfama Bele dobijane rzetelnie (powyżej 16 na jej zegarze) owijanie sznurkiem, bele ładne okrąglutkie i twarde ile za jedną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Wiesz, są regiony że za 15zł będą się cieszyć że im zrobisz a są regiony że za 13zł Cię wyśmieją... Musisz zbadać lokalny rynek

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z siatki 2000m robie nie wiecej jak 190 belek prasa CASE ( NH) łancuchopwa komora 120x125 ale belka wychodzi około 140cm i przy ustawieniue 2,5 owiniecia koniec siatki zachodzi jakies 50cm jako 3 owiniecie

 

bialy2005 wyczyść skrzynkę PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czechu8888    0

Ile za wapnowanie pola razem z załadunkiem rozsiewacza ? John Deere 5090R z ładowaczem i rozsiewacz RCW5500 plus, lubelskie. Liczycie od wysianej tony czy od godziny ?

Edytowano przez Czechu8888

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio    0

A po ile teraz bierzecie za koszenie kukurydzy jedna rzedowka? od chektara czy na godzine? czy od rozrzutnika? ciagnik 80km z potingeram mex ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

u nas za kombajn w tym roku brali 330zl/ha az sieczkarnią 350, natomiast za siew rzepaku zestawem aktywnym 180zl/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lex770    0

Mam pytanie ile wziac za orke 120 konnym ciagnikiem z 4 skibowym plugiem obrotowym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Nie ma znaczenia ile koni itp, ja za orke brałem 200 zł za hektar.


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

tylko dwóch robi usługi a jak ktoś inny wjedzie to zaraz podśpiewka że bez faktury bo oni normalnie firmy usługowe mają i tak sobie ludzi trzymają. I o dziwo chętni są przy tej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli przy 6 skibach braliby 216 zł/ha? Nie wiem kiedy zniknie ta głupia mentalność. Tak jak z koszeniem zboża, co dla nie których liczy się cena za godz. Nie patrzy jaka wydajność kombajnu ale bierze 250 zł/godz to tanio bo drugi REKORDEM aż 300. Tylko ktoś zapomniał powiedzieć że ten pierwszy kosi wehikułem czasu z kosą 2,8m.

Dla mnie może to szpadlem kopać, albo orać najnowszym nie małym fendem z nie starszym pługiem. Ważne by robota była zrobiona w przybliżonej cenie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

200zł/ha orania :D za sianie zboża agregatem biorę 200zł

Ale są takie kawałki ze jak będziesz brał od hektara to jeszcze dołożysz czasem trzeba liczyć i od godziny, bo na klinach czas stracisz a hektarów nie na klikasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
docus    3

Jaką kasę mistrzowie brać za nałożenie ok.27t.wapna na rozrzutnik ok.2t.,zetor65 z turem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

bo to trzeba zapowiedzieć że jak klin albo leżące to za godzinę a normalnie od hektara można brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Orka orce nierówna. 200 zł za hektar przewracania piasku można jechać do tego na ładnym równym, długim polu. Ale są ziemie gdzie 150 zł na paliwo ledwo starczy, a gdzie zużycie pługa. Wtedy 300 to minimum. A jeszcze jak sobie klient zażyczy do kolan, a tam podeszwa nie ruszana nigdy i kamienie to i 350 się należy. To samo koszenie. Takie hektary żyta w tym roku kosiłem że musiałbym całe ziarno wziąść jakbym stawkę twardo trzymał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

koszenie kukurydzy na ziarno 200zł/ha + paliwo, suszenie 11zł/t/%

 

u Was jakie są stawki?

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio    0

200zł za co? godzina czy co? u nas koło 100zl za rozrzutnik (dwu osiowy 4t oczywiscie z zakładkami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kissmy u nas koszenie jednego ha QQ zaczyna się od 400 zł :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez Zbysiu
      Dyskusja o cenach podstawowych usług rolnych w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
      Wątek o cenach w poprzednich latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      jak przedstawiają się ceny zbioru trawy przyczepą samozbierającą? jak to liczą od przyczepy czy z godziny?
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj