Zaloguj się, aby obserwować  
aadams7

Ceny usług rolnych 2013

Polecane posty

michalek    1

Witam,

 

Jakoś nie mogłem znaleźć podobnego tematu, dltego zaczyna. Po ile jest w waszych regionach usługowe prasowanie słomy prasą zwijającą?????

 

U mnie czyli woj.lubelskie, pow.łęczyński z tego co słyszałem to średnio po 15-16zł/szt bela 120x120.

 

 

Połączone

Edytowano przez razor275
Dublowanie tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

A to długo jakiś halogen założyć ? :)

Obawiam się że jeden nie wystarczy, a wydawać kasę na kilka halogenów żeby pracować jedną noc mija się z celem. Poza tym co innego grzebać w swoim ciągniku, a co innego w cudzym.

 

Witam,

 

Jakoś nie mogłem znaleźć podobnego tematu, dltego zaczyna. Po ile jest w waszych regionach usługowe prasowanie słomy prasą zwijającą?????

 

U mnie czyli woj.lubelskie, pow.łęczyński z tego co słyszałem to średnio po 15-16zł/szt bela 120x120.

 

 

Połączone

Lubelskie- w ubiegłym roku wołali po 10zł za zrobienie beli 120x120, ale byli tez "wariaci" co schodzili jeszcze z ceny

Edytowano przez MFrolnik26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukrolny    2

W okolicy jest handlarz co wynajmuje ciągniki, modelów dokładnie Ci nie podam bo nie pamiętam, ale starsze maszyny (fendt, case, ferguson) mają od 70 do 90 koni. Ludzie przeważnie wynajmują do orki 4 skiby, cena wynajmu samego ciągnika od 300 do 500 za dobę tyle że są bez świateł :lol: więc w nocy się nie pracuje :P

Zrobiłem obliczenia i na ich podstawie stwierdziłem, że za wynajem ciągnika będę płacił 25zł za 1 mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam87p    23

Witam. Ja biore za prasowanie słomy i siana i sianokiszonki 13zł za kulke z moją siatką,załadunek bel i rozładunek na owijarke 6zł i owinięcie 5zł nie moja folią. Ciągnik 88 koni prasa METAL FACH Z 562 z siatą i sznurkiem.okolice Elbląga.Na brak zainteresowania nie narzekam.

Pozdrawiam. :)

 

A jezcze jedno pytanko. Ile byśie wzieli za skoszenie kosiarką rotacyjną szer 1,65 i wysuszenie zgrabienie sianka o powierzchni 15 ha?

 

widze ze jestes z moich okolic ;) za koszenie to ok 150 zł za hektar można pociagnac

i za kazdą przepracowana godzinke przy przewracaniu i zgrabianiu tez bym wział od 100-150

a gdzie masz te 15 ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Panowie jak myslicie 170zł/godzine prasowania słomy John Deere 590 na sznurek to odpowiednia stawka?


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Witam koledz ile byście wzieli za 3ha orkanowania laki zestaw polski orkan+mtz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gidzio88    2

Do adam87p Nowa Holandia ale zrezygnowałem z tego miałem biznesik na miejscu :D a tam gdzieś z 30 km bym musiał dojechać.A ty z kąd dokładnie jesteś?

Edytowano przez gidzio88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Panowie jak myslicie 170zł/godzine prasowania słomy John Deere 590 na sznurek to odpowiednia stawka?

 

Ile przez godzinę zrobisz bel? 20-30? To cena jak za darmo. Prasę zwijającą liczy się na sztuki powiedzmy 10zł a nie na godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gidzio88    2

Ja myśle też że lepiej za belke brać a nie na godzine wtedy nie musisz szaleć żeby sie komuś podobało i nie gadała że sie obijałeś i mogłeś szybciej. I jak umnie w regionie spokojnie 13 zł krzyknąć za belke i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Tylko szkoda, że u nas jest system za godzine, za snopke jak bym sie ogłosił to nikt by mnie brał ;/ W tamtym roku ursusem robiłem ok. 50 min 1 ha


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Hektar hektarowi nie równy. Policz sobie ile mniej więcej zrobisz bel przez godzinę, pomnóż to przez cenę zrobienia beli (10-15zł) i masz mniej więcej stawkę godzinową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

a jakim ciągnikiem i prasą ?


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmzz23    1

MF 5435 + prasa Unia Famarol DF 1.8 v. Ile powinienem w tym roku brać za sztuke? Siatka moja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Koledzy co sadzicie o koszeniu pszenzyta NH TC54 Bizon o pow. 2.1ha przy plonie 5t/ha w 2h30min przy cenie 300PLN/h. Nie jest to czasem za długo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cz4rn7    27

Panowie jak ze słoma w tym roku?

 

Ile wołać za prasowanie balota slomy john deere 550 + moj sznurek. Belki 150.

 

i Ile za godzine simpa z224 + c360 i moj sznuerk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gidzio88    2

Koledzy co sadzicie o koszeniu pszenzyta NH TC54 Bizon o pow. 2.1ha przy plonie 5t/ha w 2h30min przy cenie 300PLN/h. Nie jest to czasem za długo?

Wczoraj u mnie kosił rekord też 300 złoty godzinka i plon prawie 6t/z ha i w 3,5 godziny wypierdzielił mi 4,80 ha bez sieczkarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

u nas biorą za hektar 280-340zł chyba że młóci ktoś bizonem wtedy na godziny.

Przy prasowaniu słomy to połowa tego co za kombajn jeśli chodzi na godzinny. jak na bele to od 10-15zł.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez Zbysiu
      Dyskusja o cenach podstawowych usług rolnych w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
      Wątek o cenach w poprzednich latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      jak przedstawiają się ceny zbioru trawy przyczepą samozbierającą? jak to liczą od przyczepy czy z godziny?
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj