Zaloguj się, aby obserwować  
aadams7

Ceny usług rolnych 2013

Polecane posty

soltys48    19710

Ja brałem za rozrzutnik 4,5tonowy 80,-/szt-załadunek i rozładunek na polu jeździłem max 200m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

koledzy ile byscie wzieli za zasianie 2 ha rzepaku? Planuje siac no i dotąd nie najmowałem nikogo a chciałbym sie zorientowac w cenie. Z góry dzieki.

100zł/hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gidzio88    2

Witam. Ja biore za prasowanie słomy i siana i sianokiszonki 13zł za kulke z moją siatką,załadunek bel i rozładunek na owijarke 6zł i owinięcie 5zł nie moja folią. Ciągnik 88 koni prasa METAL FACH Z 562 z siatą i sznurkiem.okolice Elbląga.Na brak zainteresowania nie narzekam.

Pozdrawiam. :)

 

A jezcze jedno pytanko. Ile byśie wzieli za skoszenie kosiarką rotacyjną szer 1,65 i wysuszenie zgrabienie sianka o powierzchni 15 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawePiskorz    0

Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło laugh.gif . Więc zakładam ponownie.

Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....

Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukrolny    2

Panowie ile kosztuje wynajem samego ciągnika bez operatora? Przykładowo C360 i U912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

ja bym na taki układ nigdy nie poszedł, bał bym sie że ktos będzie pytował ciągnik do oporu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

Panowie jak myślicie ile mogę wziąć za wypompowanie i rozwiezienie gnojówki beczką 4200l i Mtz 82 ?


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukrolny    2

Ja również nie dałbym ciągnika- chyba że bliskiej, zaufanej osobie

 

Właśnie oto chodzi, że jestem bliską zaufaną osobą. Ciągniki te stoją bezużytecznie. Chciałbym dać zarobić właścicielowi i je wynająć. Ciężko mi ustalić cenę wynajmu, żeby każdy był zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Panowie jak kosicie rotacyjną na godziny to odliczacie czas jaki przeznaczacie na wymianę nożyków????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Jeśli uszkodzi się nożyki z winy właściciela pola, np jak zapomni kamieni pozbierać to wtedy nie odliczam postoju. W piątek kosiłem i kobieta zapomniała ze ma głaz na środku pola który wystaje 20 cm. Najgorzej ze trafiłem czołową kosiarką a nie tylnią:( Kosiarka raczej już tylko na złom bo cena jednego bębna to 2700netto przy wartości kosiarki około 5,5tyś. Poleciały 2 bębny a osłonach i zaczepach i napędzie womu w ciągniku już nie wspomnę:( Jak wy w takiej sytułacji byście obciążyli tą kobietę? Bo wina jest ewidentnie jej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Panowie ile kosztuje wynajem samego ciągnika bez operatora? Przykładowo C360 i U912

W okolicy jest handlarz co wynajmuje ciągniki, modelów dokładnie Ci nie podam bo nie pamiętam, ale starsze maszyny (fendt, case, ferguson) mają od 70 do 90 koni. Ludzie przeważnie wynajmują do orki 4 skiby, cena wynajmu samego ciągnika od 300 do 500 za dobę tyle że są bez świateł :lol: więc w nocy się nie pracuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMEK_11    2

Jeśli uszkodzi się nożyki z winy właściciela pola, np jak zapomni kamieni pozbierać to wtedy nie odliczam postoju. W piątek kosiłem i kobieta zapomniała ze ma głaz na środku pola który wystaje 20 cm. Najgorzej ze trafiłem czołową kosiarką a nie tylnią :( Kosiarka raczej już tylko na złom bo cena jednego bębna to 2700netto przy wartości kosiarki około 5,5tyś. Poleciały 2 bębny a osłonach i zaczepach i napędzie womu w ciągniku już nie wspomnę :( Jak wy w takiej sytułacji byście obciążyli tą kobietę? Bo wina jest ewidentnie jej

całością kosztów z powrotu do stanu przed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

samo owinięcie biorę po 7zł.jeśli ktoś chce to folia plus 10zł...


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Przypuszczam, że nawet jeśli byłoby ją stać na naprawę i tak by Ci jej nie sfinansowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMEK_11    2

Najgorzej ze raczej jej nie bedzie stać na sfinansowanie naprawy:(

pozostaje w naturze odebrać zapłatę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gidzio88    2

Kolego Harnas88. Jak sie jedzie na usługę to trzeba sie liczyc z tym że coś może napier....Zadko sie zdażają takie przypadki że pole jest wylizane i będziesz miał czysty zarobek.Dla tego ja nie jeżdze na usługi koszenia B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gidzio88    2

Co zrobisz. Szkoda sprzętu. Niekturzy ludzie są nie poważni i myslą że maszyny kosztują grosze i jak walnie w taki kamien to sie nic nie stanie. Poprostu twierdzą że jak cie najmuje to ci płaci i ich wiecej nic nie obchodzi. Szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez Zbysiu
      Dyskusja o cenach podstawowych usług rolnych w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
      Wątek o cenach w poprzednich latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      jak przedstawiają się ceny zbioru trawy przyczepą samozbierającą? jak to liczą od przyczepy czy z godziny?
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj