Zaloguj się, aby obserwować  
aadams7

Ceny usług rolnych 2013

Polecane posty

jankes123    6

W ubiegłym roku znajomi co chodzili na usługi 4 lub 6 rzędowymi siewnikami barli po 120zł/ha

no tak ale jak gdzies dalej trafi jechac tak z 10 12 km i na 1 -2 hektary to to sie wogole nie oplaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Czy usługa agregatem uprawowo - siewnym w cenie 150 złotych od hektara to tanio czy drogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

W tym roku planuję brać po 220 z vatem za hektar za siew kukurydzy siewnikiem 4 rzędowym mechanicznym i tak samo za siew zboża w tym zestawie. Województwo podlaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

a od rozwalania wapna i obornika ile bierzecie zestaw 2 ciagniki u nas bralismy w zeszlym roku 220 za godzine rozrzutnik 4,5 tony

Edytowano przez jankes123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

U mnie wczoraj siał kuku siewnikiem pneumatycznym 6-cio rzędowym, z podsiewem nawozu. Liczył po 130 zł/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

Witam,

Ile brać za rozrzucanie obornika z załadunkiem, rozrzutnik 8t + 72KM i do załadunku 110km ciągnik?

obornik już przy polu, tylko kłaść i ładować sobie.

Myślicie że 120 zł na godzinę? Czy lepiej od rozrzutnika się dogadać? zrobię 2-2,5 rozrzutnika na godzinę gdzieś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

ile w tym roku będziecie brali za prasowanie prasą rolującą.

powoli zbliża się sezon.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc-360    0

Ile brać za pryskanie ursusem c360 i termit 303 belka 8 m. Dzięki za odpowiedzi. PILNE !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

U nas gościu sieje qq po 100 zł/ha nowym gaspardo 6-rzędowym i JD 6830 i się cieszy że ma robotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Za 100zł za hektar to ja nawet ciągnika nie odpalę. Za darmo sprzętu nie będę dobijał. U nas to tak za ha 180-220zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U nas sieją kukurydzę za 120 - 150zł/ha, 220zł to przesada - chyba to jest jedyny siewnik w okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Wszystko zależy na jakim rozstawie się sieje. Na kiszonkę to gęściej rzędy więc więcej się najeździsz i dlatego tyle biorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Z tą ceną nie zmyślam, gość dał taką cenę żeby wbić się na gospodarstwa wielkoobszarowe i raczej zależy mu na dużych powierzchniach ale efekt jest taki że inni nieśmiało wołają 110-120 max i sieją małe kawałki. Z tego co wiem to za GASPARDO dał ok. 75 tyś. i teraz ilością a nie wysokością ceny chce go odrobić a siewnik ma szer. rob. 4,5 m tak że hektarów ubywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402
Napisano (edytowany)

Nigdy go nie odrobi, ponieważ nie uwzględnia że musi zrobić ciągnikiem 750 motogodzin. Daj Boże zdrowie bo na rozum już za późno.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yasko1980    0

sieje ferdkiem 255 i mechanik 4 rzędy. w tym roku 110 od ha. Pomorskie.Stali klienci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Nigdy go nie odrobi, ponieważ nie uwzględnia że musi zrobić ciągnikiem 750 motogodzin. Daj Boże zdrowie bo na rozum już za późno.

Po pierwsze to nie jestem jego fanem,nie korzystam z jego usług i w ogóle ale z kąt Ci się wzieło 750 mth i co to jest na JD to nie wiem. Wg. mojego rozumowania musi zasiać ok. 1000 ha żeby się siewnik zamortyzował (trzeba pamiętać o kwocie jaką za niego dostanie przy sprzedaży). Wychodząc z tego założenia wystarczy że w roku zasieje 350 ha to siewnik mu się wróci po 3 latach, a że swojej sieje 80 ha to ta ilość jest do osiągnięcia. Wydajność tego siewnika na większych kawałkach to 3 ha/h to i czasowo się wyrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Meprozet mechaniczny 4 rzędy z podsiewaczem + NH T5030 160zł/ha. W tamtym roku Monosem 4 rzędowy, pneumatyczny z podsiewaczem + Zetor 7441 200zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

JA pierwszy rok siałem Monosemem pneumatyczny z podsiewaczem za 130zł /ha i połowa kientow płakała żę drogo....


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

może trochę nie sezon za to ale orientuje się ktoś ile kosztuje kompleksowe koszenie kukurydzy na kiszonkę?

kompleksowe tzn. sieczkarnia+odwożenie,rozgartanie i ugniatanie woj.lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BukeR    10

A jak kształtują się ceny usług prasą rolującą pasową bele 120? Jest jakaś dopłata za cięcie materiału nożami?


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDJ    0

witam. jakie ustaliliście ceny na sianokiszonkę tzn zwijanie balotów transport balotów turem z łąki na owijarkę (ok 200m) układanie balotów na miejsce składowania oraz owijanie owijarką stacjonarną (folia klienta sznurek bo zwijarki mój)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez Zbysiu
      Dyskusja o cenach podstawowych usług rolnych w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
      Wątek o cenach w poprzednich latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      jak przedstawiają się ceny zbioru trawy przyczepą samozbierającą? jak to liczą od przyczepy czy z godziny?
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj