Zaloguj się, aby obserwować  
aadams7

Ceny usług rolnych 2013

Polecane posty

jmierzwa952    2

a w ile mozna brac za koszenie ursusem 3512 + kosiarka 1,65

oraz ile za robienie kostek john deerem CB 300 i ursus 3512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Ile proponować za siew kukurydzy siewnikiem 4 rzędowym bez nawozu z agregatem. Ciągnik reno 110.54

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Pare postów wyzej pisze 120zł/ha ciężko przeczytać z 2 strony chociaz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Kolego "Tomek90" Pytanie jest o siew z agregatem a nie samym siewnikiem a po drugie tak samo można przeczytać115 stron z czego 50% cen jest juz nie aktualne. A więc pytanie nadal jest aktualne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W moich okolicach taka usługa kosztuje ok 80zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Ja za załadunek manitką , patelni tira zbożem biorę 200zł razem z dojazdem w mojej okolicy do 10km, dalej nie jeżdzę. Zajmuje mi to od 40minut do 1,5h.

Za wywożenie i roztrząsanie obornika brałem w ubiegłym roku 120zł za 12 tonowy rozrzutnik JEANTIL EVR12-14m3 + ciągnik MF 5435 96km.

Siew agregatem < brona wirnikowa + siewnik nabudowany > 250zł /ha zazwyczaj sieje trawy choć bywało że siałem zboże na ciężkich glebach

Zaznaczam że nie żyję z usług , robię to tylko znajomym okolicznym rolnikom jak mam czas. ;)

Edytowano przez PALAX

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

Koledzy i koleżaniki ile w waszych stronach biorą za siew burakow cukrowych 6 rzedowym siewnikiem? Piszcie czy siewnik pneumatyczny czy mechanik. Z gory dziekuje za odpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ile w tym roku bierzecie za siew zbóż biernym uprawowo-siewnym 3 m Bardziej wolał bym cenę za godzinę bo u nas same małe działki na hektary to by nie dało się wyjść na swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

janusz20 Wiem że wolałbyś na godzine. Bywało że czasem zgodziłem się na zasianie jakiegoś kawałka , a jak przyjechałem na miejsce to koszmar. Kawałek krótki i dotego klin ;[ , a miał być sęsny kawałek. Tyle że każdy pojmuje to inaczej. Proponuje byś wyliczył to na podstawie swojego doświadczenia . Pewnie siałeś jakiś sęsny prostokontny długi kawałek i wiesz ile to Ci zajeło. Odnieś się do tego i masz stawkę za godzinę. Dla mnie zasianie 1ha długiego 400m zajmuje średnio 50min przy prędkości 7- 7,5 km/h zestawem ciągnik 175KM. + agregat aktywny (brona wirnikowa) z nabudowanym siewnikiem.

Tak więc 250 zł/ha = 50min

Czyli 250x1,2=300zł/h jak to się wzieło 10 min to 50zł więc 60min to 60x50=300zł

Wszystko zależy także od szybkości nawrotów jakie wykonujesz. ;)

Edytowano przez PALAX

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19554

W sąsiedniej wiosce sieje gościu po 180,-/hektar zboża i 160,- rzepak

Siewnik famarol 3m z agregatem biernym+ Pronar 82 lub Lambo 105km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galinek3140    103

ja za podobny zestaw tylko beczka 3tysie biorę po 10zł za 1000litrów GNOJOWICY a ty jak będziesz woził do oczyszczalni to policz sobie jeszcze ile spali ci ciągnik do tej oczyszczalni i zrób tak żebyś na tym jako tako wyszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Jak prasują sipmami i ciągną to c-360 to biorą na godzinę, a jak ktoś ma poważny sprzęt to bierze od sztuki, bo potrafią 50 sztuk na godzine zrobić na dobrej słomie / sianie.

I tutaj się właśnie zdziwisz bo prasują JD 582 a ciągną tą bodajże JD 5820 więc sprzęt dość dobry.

Usługowo sipma prasowała u mnie raz. I nigdy więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

W ubiegłym roku znajomi co chodzili na usługi 4 lub 6 rzędowymi siewnikami barli po 120zł/ha


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tutaj się właśnie zdziwisz bo prasują JD 582 a ciągną tą bodajże JD 5820 więc sprzęt dość dobry.

Usługowo sipma prasowała u mnie raz. I nigdy więcej.

Mój brat prasuje John Deere 7430 + Lely Welger 445 RP więc za godzine by musiał barać jakieś 350 zł więc bierze od sztuki.

Edytowano przez maciej870323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2054

kolega za siew zestawem brona aktywna + siewnik 3metrowy kuhn bierze 170zl/ha, drugi 6metrowym biernym zestawem bierze 160zl/ha a skr za zestaw aktywny 3metrowy bierze 220zl/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Istnieją i niektóre doskonale funkcjonują ciągle inwestując w nowoczesne maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez Zbysiu
      Dyskusja o cenach podstawowych usług rolnych w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
      Wątek o cenach w poprzednich latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      jak przedstawiają się ceny zbioru trawy przyczepą samozbierającą? jak to liczą od przyczepy czy z godziny?
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj