Zaloguj się, aby obserwować  
aadams7

Ceny usług rolnych 2013

Polecane posty

W kwestii orki, to ja śmigam 1614T + 4skiby obracane... po kukurydzy, na ziemi średniej do ciężkiej pali 18-22l/ha, biorę 350zł/ha i nie wiedzą w co mnie całować. Ogólnie w zależności od terenu(górki, kliny) od ziemi (piaski, glina) i od ludzi (znajomy, obcy) ;) nie schodziłbym poniżej 250zł/ha, a maksymalnie 400zł/ha, nawet na stronie związku usługodawców jest 180zł+paliwo, a jak ktoś orze za 200zł to ja sam go wynajmę i będę tylko liczył kasę ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

ja się zastanwiam czy jechać za 300zł/ha Sprzęt 4obrotową 45cm na korpus z przedpłużki i ciągnik 160km moim zadaniem taka stawka to tak na skraju opłacalności jest.

Edytowano przez matek1810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

  • Palisz około 15 litrów na ha x 5.30 = 80 zł paliwo
  • Koszy własne niech będą 40zł na Ha
  • to daje 120 zł kosztów a 180 zl zysk jak na moje to bardzo duzy.
  • Zaorasz 2 ha na godzinke to daje 360 zł na godzine zarobku Przy 300 zł/ha
  • Jeśli się z czymś pomyliłem to Mnie poprawcie Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    416
  • Palisz około 15 litrów na ha x 5.30 = 80 zł paliwo
  • Koszy własne niech będą 40zł na Ha
  • to daje 120 zł kosztów a 180 zl zysk jak na moje to bardzo duzy.
  • Zaorasz 2 ha na godzinke to daje 360 zł na godzine zarobku Przy 300 zł/ha
  • Jeśli się z czymś pomyliłem to Mnie poprawcie Pozdrawiam

 

To trochę po łepkach liczone każda orka jest inna - klasa gleby, rodzaj pługa - nie będę tutaj reklamy robił firmom więc bez marek , ja mam pług cztero skibowy obrotowy i sąsiad ma cztero skibowy obrotowy oba zabierają 2 metry tyle że sąsiad ma na krótkich odkładniach a ja na długich jak nie miałem obrotówki to pożyczyłem raz od niego żeby potestować latałem nim 9,5 km/godzię teraz swoim jadę 8km( obydwie prędkości z wałem) i nie dla tego że mój i oszczędzam tylko ciężej idzie ale za to pięknie zakrywa resztki tak że sąsiad po kukurydzy bieże mój pług bo po jego sterczą badyle , ale na trzeciej klasie ziemi nie schodzę poniżej 19-22 litry ropy na ha , z wałem + - 26 -28 litrów pęka, faktem jest że głęboko ryję . Tak więc znaczenie ma rodzaj pługa głębokość orki rodzaj gleby i ważne jest po czym się orze bo jak ubite po kombajnie buraczanym to też lekko niema - właściciele sprzętu typu c-360 jak już mnie biorą do orki to chcą żeby to była orka po kolana bo płytko to sami sobie orzą więc orki nie robię poniżej 300 zł /ha a jak z wałem to 50 złoty więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    68

Witam.

6h jezdzenia 360 3P z rozrzutnikiem 3,5t ladowany czubato kurzym obornikiem. Pryzma na polu.

Tak orietacyjnie jaki koszt tej uslugi??

Ladowane 330 tur. ladowania nie wliczam do wyceny.

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

180 zł za prasowanie kostką polską z 60 albo z 3p a z 30 to 160, koszenie traw kosiarką rotacyjną to do 150 nie ważne jakim ciągnikiem, koszenie zboża to 280-320 za bizona albo podobny szerokością roboczą kombajn oczywiście za godzinę a innych usług to nie znam zbytnio bo ani nie wynajmuję ani nie świadczę usług tyle co się od ludzi dowiem


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez Zbysiu
      Dyskusja o cenach podstawowych usług rolnych w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
      Wątek o cenach w poprzednich latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      jak przedstawiają się ceny zbioru trawy przyczepą samozbierającą? jak to liczą od przyczepy czy z godziny?
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj