Zaloguj się, aby obserwować  
aadams7

Ceny usług rolnych 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kissmy...    67

ale Wy traktujecie chyba o kiszonce, ja już zaczynam myśleć o ziarnie, zanim omacnica mi wpierniczy wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Oni mówią raczej o ziarnie, u mnie trzeba dać 350 za ha na ziarno, jak masz frajera który kosi za 200zł to nic tylko pozazdrościć.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak owszem, mówię o ziarnie. Cena 200 zł za ha jest bardzo kuszącą ceną, dla usługobiorcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

ciekawi mnie to :P powiedz kolego ile masz ha. tj. hektarów i pojedziemy orac za marne 200PLN/ha w koncu znalazłes naiwniaka :P

usługobiorca chce płacic mało a usługodawca chce duzo ale zeby byc az tak pazernym i mowic ze mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

może 200PLN/ha+paliwo.zapomniał dopisać.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

my tu na razie rozmawiamy od hektara bo od godziny mozna brac za jakieś kliny albo za inne jakieś po*ebane kawałki a za hektar to jest najbardziej obrazowo bo kazdy orze innym sprzetem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

PAnowie z tym oraniem od ha to też nie jest dobry przelicznik. Mam jedną działkę z taką ziemią, że jak zwykle orze 9-10km/ha, tak tam ledwo 5km/h ciągnik ma siłe ciągnąć.

Więc najsensowniej jest brac od godziny orki, z zaznaczeniem, że przy dobrych warunkach (prostokątne długie pole, bez bardzo zwięzłej ziemii) jesteśmy w stanie zrobić powiedzmy 1,25ha/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mi orka wychodzi 1,5 ha/h więc 180 za godzinę to trochę śmieszna cena.

160 zł za ha biorę za siew agregatem Focus t Drive i mówią że tanio biorę. Pszenicę sieje 2ha/h.

Orkę agregatem Crosem 3m na 20-25 cm za 160 może wyjadę.

Kombajn w tym roku praktycznie na usługach kosiłem pierwszy raz i brałem 350 za ha, a prawie wszyscy biorą po 400 i nawet 450 za 1 hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7

Trochę z innej beczki, ile zapłacić/płacicie pracownikowi wykonującemu orkę traktorem ~150KM+ 5cio skibowy zagonowy lub z agregatem przedsiewnym4.2m, 912stką z bronami ciężkimi, sianie zboża C-360. Płacicie dniówką czy na godziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

Dokładnie lekka ziemia więc według mnie cena normalna.Tylko w tym roku orka mi wypadła a tak to na usługi nie robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7

Sprzęt nie jest mój jak na razie. Jestem na stałe. Obrabiam swoje i ich pola, płacą mi za paliwo i właśnie nie wiem ile za robociznę wziąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

u nas za skoszenie qq na kiszonkę jaguarem starszym z 4 rzędową przystawką 500 od hektara wziął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koluniokarol    12

Witam kolegów i koleżanki ;) Czy ktoś z Was mógłby mi podać orientacyjne i aktualne stawki za usługę kopania ziemniaków kombajnem ANNA jakie są w waszych okolicach ? Zestaw preferowany to ANNA + MF 255 :)

 

Pozdrawiam Karol ;)

Edytowano przez koluniokarol

''Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

jak jesteś zatrudniony na stałe to za jaką robociznę ty chcesz brać jeszcze pieniądze jak już masz płaconą pensje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7

Na stałe, że cały czas tam jestem. Nikt mi nie płaci pensji, z racji wykonanych prac chciałbym żeby mi zapłacili bo niby dlaczego mam to robić ku chwale ojczyzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Wie ktoś ile można cenić za kopanie ziemniaków Anna + C 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez Zbysiu
      Dyskusja o cenach podstawowych usług rolnych w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
      Wątek o cenach w poprzednich latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      jak przedstawiają się ceny zbioru trawy przyczepą samozbierającą? jak to liczą od przyczepy czy z godziny?
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj