Zaloguj się, aby obserwować  
aadams7

Ceny usług rolnych 2013

Polecane posty

corrado    401

38 zł w takim zestawieniu jak mówisz to może i tak ale jak doliczysz do tego transport usługodawcy i załadunek bel i rozładunek to prawie 10zł trzeba doliczyć nikt za darmo nie będzie robił.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbysiu    8

panowie jak wygląda cena za załadunek belek z łąki na przyczepę później na foliarkę i na koniec to odstawić? jak to liczyć od kulki czy na godz? traktor 85 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

U nas 10-12zł od sztuki.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

skąd wy te ceny macie?za 60 zł to sie kupi gotową sianokiszonkę i po co się meczyć i wynajmowac?

U nas prasowanie 11 zł prasami sipma, warfama itp, a 13 zł class, krone itp. Owijarka nawet nie wiem ale chyba 6 zł więc w 20 zł + folia mamy owinięte baloty.

Jakby ktoś powiedział cenę 20 zł za prasowanie to chyba by go wyśmiali.

Swoją drogą nie wiem jak wy liczycie to paliwo ze wam wychodzi 8 zł na jedną belkę chyba że podpinacie 200 konne ciągniki do prasy, bo mi wychodzi jakieś 3,5 zł na belkę prasą warfama i 7211 - sprawdzone wiele razy w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Może prasują ursusem C 360 albo MF 255 jedynką polową żeby dobrze dobić i wtedy spali za 8zł :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

mi znajomy prasuje polmotem 80 konnym i welgerem walcowym bierze 12zł. Spalanie na jedną bele to 0,5l ropy. Owijarkę mam swoją i biorę 5-6zł. Owijam c-330 spalanie 4l na godzinę. Za załadunek bel ciągnikiem 90 konnym z turem biorę 100zł na godzinę spalanie 7l. Folia to 9-10zł. Za 70zł można kupić gotową kiszonke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

witam, ile wziaść za talerzowanie chwastow opryskanych randapem. Talerzowka kompaktowa 3m z wałem cambella. Najlepiej odpowiadalo by mi brać za hektar. Z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziko1    0

Panowie skoro macie klientów którzy przyjmują takie ceny to dobrze. Bele robię zawsze na najwyższym dopuszczalnym ciśnieniu roboczym dla prasowanego materiału zbite, ale przyjmuję do kalkulacji ceny wydajność na godzinę siatkę oraz zużycie paliwa plus 20zł na godz moja robocizna to wszystko x3, a zrobie 40 bel w słomie i sianie na godz. W żniwa 2012 średnio z 1ha było 22 bele 120x120. Cena wyjściowa u mnie jest 12 zeta , ale za ilość stosuję upusty.Czasem u co niektórych belowanie słomy będzie droższe od młócenia kombajnie.

Ale mój 99km ciągnik nie zużywa tyle oleju napędowego (0,5l na bele). Dlatego zadałem kilka pytań koledze który robi rocznie 1300 bel u siebie o warunki terenowe, czym rzędowane aby się z ceną nie wtopić.

Edytowano przez ziko1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudu44    0

Panowie ile wziąć za prasowanie Mf255+ Someca 4500 tylko cena za kostkę mnie interesuje bo inaczej nie bierzemy, myślałem nad 60-70gr za kostkę, dobra cena??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zależy od wydajności prasy, zazwyczaj godzina prasy kostkującej to połowa stawki za kombajn. Licz tak aby nie stracić i gospodarz był z tego zadowolony.

W moim przypadku wychodzi to tak,godzina 140zł i robię 270-300 kostek na godzinę.Pewnie licząc od sztuk lepiej bym wyszedł, ale w moich okolicach zwyczajowo liczy się od godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

kolego ziko my pisaliśmy tamte ceny za sianokiszonkę bo za słomę to wiadomo że nikt nie da 18-20zł i to chora cena by była. no na bala w sianokiszonce wychodzi 0.5l ropy plus amortyzacja sprzętu i robota to wychodzi 18-20zł u mnie i tyle moja praca jest warta. Potem na starość nie powiem że robiłem za psi grosz i teraz jeszcze zdrowia mniej. Co do kostki to znam takich co kupywali siano w balach rozwijali i prasowali w kostkę i sprzedawali i zarabiali na tym jeszcze dosyć kasy

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0590    0

Panowie w moim terenie ja zwijam siano i słome po 20 siatką owinietą i jestem tą cena bardzo konkurencyjny i średnio w sezonie zrobię na usługach ok 900 szt sianokiszonki po 31 zł bez foli z owinieciem i z 100 siana po 20 tylko 50 km od domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Nikt za darmo robić nie będzie no chyba że ktoś chce kolega @ChiquitaB ma rację jak robić tylko po to żeby zwróciło się za paliwo to nie ma sensu robić.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marrcnwlkp    0

ja za belowanie siana ursus 914+farma2 z siatką 10zł, owijanie mf-255 tekla 5zł ładowanie bel(na polu i na owijarke) ursus c 360 5zł+ folia 10zł czyli 30zł bela wychodzi, za 48z nikt by mnie nie zabrał do uslug, a za słome chyba 9zł z siatka i 7zł bez siatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

Siema ile powinienem wziąć za owijanie owijarką samozaładowczą+ciągnik 80km? folia nie moja, ja za prasownie lely welger 445 biorę 10zł bez siatki z siatką 13zł jednak w słomie w tym roku min.16zł wezmę bo nie robię usług a ludzie i tak przychodzą tym bardziej jak wiem że idzie na handel to już wg ze 2-3zł więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

Witam!

 

Panowie i Panie powiedzcie ile wziąć za korzenie łąki kosiarka bijakowa 2.5 lub 2.8m typu unia kronik lub leopard z ciągnikiem MF 6180?

Do koszenia u jednego 50ha i u drugiego klienta 30ha

Powiedzcie ile wziąć? Łąki nie są w dobrym stanie bo to bardziej takie nieużytki.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukrolny    2

Panowie ile mam płacić rolnikowi za użyczenie ciągników C360 i U912? Paliwo moje. Myślę, żeby to obliczyć na motogodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Witam!

 

Panowie i Panie powiedzcie ile wziąć za korzenie łąki kosiarka bijakowa 2.5 lub 2.8m typu unia kronik lub leopard z ciągnikiem MF 6180?

Do koszenia u jednego 50ha i u drugiego klienta 30ha

Powiedzcie ile wziąć? Łąki nie są w dobrym stanie bo to bardziej takie nieużytki.

 

Pozdrawiam!

stowke za hektar....


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theprzemo205    24

koledzy ile byscie wzieli za zasianie 2 ha rzepaku? Planuje siac no i dotąd nie najmowałem nikogo a chciałbym sie zorientowac w cenie. Z góry dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koledzy za ile moge zaoferowac za usluge wyciagania słupków z ogrodzenia bylo ich 30 i nabiło mi 2 mth zetor 115 czas pracy 4 godziny i urwan lina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF5440    0

WItam, mam pytanie ile moge wołać za rozsiew wapna, jestem z wielkopolski usługe świdczyć miałbym mf 5440 i rozrzutnikiem z przystosowanym do tego adapterem, spalanie to ok 6-7 l na mtg. Orientujecie sie ile moge skasować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

ja bym krzykną 500zł za słupki

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

500zł a ja myslałem że cos 200zł licząc 3 krotnie paliwo ale dzięki za rade

 

Posty połączone

 

tylko od znajomego to troche duzo tyle brać a moze ktos ma jeszcze jakąa propozycje

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez Zbysiu
      Dyskusja o cenach podstawowych usług rolnych w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
      Wątek o cenach w poprzednich latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      jak przedstawiają się ceny zbioru trawy przyczepą samozbierającą? jak to liczą od przyczepy czy z godziny?
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj