Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Thomas2135

Ceny cieląt 2013

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

AturSz    6

cena jest ok jak na moja okolice ale daj mu popic krowiego mleka chociaz do tygodnia:)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to zeby byl minimum 3 tygodnie na naturalnym mleku ?

Edytowano przez rogatymaciek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    96

Tak wtedy dostaje w mleku matki potężna ilość immunoglobin czy jakoś tak co wpływa na późniejszą zdrowotność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Licząc że po urodzeniu ma 40 kg a kosztuje 700 zł to za kg ; 700zł / 40 kg = 17,5 zł/kg

Licząc, że dziennie rośnie kg to : 3 tyg*7 dni = 21 dni * 1 kg = 21 kg + 40 kg po urodzeniu = 61 kg?

61kg * 17,5zł/k = 1067,5 zł

Opłaca się na kolorowego cielaka 3 tygodniowego zapłacic 1 100 zł? Woj. Świętokrzyskie szukam cielaków 10 sztuk zna ktos kogos godnego polecenia w normalnej cenie ? 15 - 16 zł/kg ? Bo w okolice wszystko chore i wszystkie cielaki od handlarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    63

Tak wtedy dostaje w mleku matki potężna ilość immunoglobin czy jakoś tak co wpływa na późniejszą zdrowotność

Największy wpływ na odporność ma siara podana jak najszybciej po urodzeniu - po 24 godzinach przestaje to działać Z tym że to uodparnia tylko na warunki w jakich przebywa krowa-matka Po przeniesieniu cielaka do innej obory zostaje on narażony na inne bakterie na które nie jest odporny więc im starsze cielę tym lepiej to zniesie Z doświadczenia mogę dodać ze cielaki pojone prawdziwym mlekiem a mlekiem w proszku różnią się znacznie przyrostami na korzyć mleka, ale to chyba oczywiste dla każdego

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    14

Który hodowca sprzedaje jednodniowe cielęta ? Cielę powinno być przynajmniej porządnie odpojone siarą, czyli min4 dni.

Nigdy nie sprzedaję cielęcia młodszego. Ważne jest ,żeby klientowi zwierzę się zdrowo chowało i był zadowolony z zakupionego materiału- wtedy wróci i kupi ponownie. Nie wspomnę ,że miło jest jeżeli słyszę ,że cielęta z mojej obory rosną zdrowo i dają dobry zysk . Powinniśmy dbać o zwierzęta , które wypuszczamy do ludzi i o opinię o swoim nazwisku.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    22

tylko tym co mają kilkadziesiąt krów mlecznych nie chce się bawić z odpajaniem cieląt [wyjątek cieliczki] lecz 1dniowe ciele przedać to przesada ..... min 1tydzień jak ma to ok

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macias611    15

w minioną środe wujek sprzedał jałóweczke mięsną 136 kg za 1160zł. koleś 3 godziny się targował. jak myślicie cena dobra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

było wygnac cwaniaka jak sie 3godziny targował

cena bez rewelacji, pewnie zaraz zarobił na niej ze 200zł

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    14

Widocznie dziadek chciał sprzedać , skoro tyle czasu dawał się namawiać . Jeżeli powiedziałby krótkie NIE i nie dyskutowałby to handel nie doszedłby do skutku. Za ile sprzedał - to jego decyzja i należy to uszanować. Ja nie mam tyle cierpliwości do cwaniaków- upierdliwców.

Zgadzam się z przedmówcą - gonić takich cwaniaków !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baranek    3

Posiadam co jakiś czas byczki głównie Hf i krase mieszanki w wieku 2-4 tygodni. Nie są to duże ilości 3...5 sztuk zależy...

Zaznaczam, że byczki są zdrowe i z pierwszej ręki nie od handlarzy...Czytam wasze posty, że szukacie partii po parę sztuk więc jeśli jest ktoś zainteresowany to piszcie na PW.

Jestem ze Świętokrzyskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik773    16

ja sprzedaje byczki hf tygodniowe po 1000 zł a mieszańce po 1400 zł i idą jak świeże bułeczki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kupiłem tydzień temu 3 sztuki hf po 800 od znajomego handlarza. 2-3 tygodniowe. oczywiście + lekarstwa ok 100 zl na wszystkie(profilaktycznie). niestety dobre cielęta od gospodarza to koszt pow. 1100. często od niego biorę i jeszcze żaden nóg nie wyciągnął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dziś kupione miesięczny hf biało-czerwony za 800zł i 2 miesięczny hf biało-czarny za 850zł,w piątek jadę po następne 4,tylko nie wiem czy w tym samym wieku,czy młodsze.Kupuje od handlarza bo rolnicy w wielkopolsce wariują z tymi cenami cieląt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sprzedaje byczki hf tygodniowe po 1000 zł a mieszańce po 1400 zł i idą jak świeże bułeczki ;)

zapomniałeś dopisać że z pocałowaniem w rękę,zgadzam się z tym że za 3 tygodniowego tyle dostaniesz ale nie za 1tygodniowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    180

Dziś kupione miesięczny hf biało-czerwony za 800zł i 2 miesięczny hf biało-czarny za 850zł,w piątek jadę po następne 4,tylko nie wiem czy w tym samym wieku,czy młodsze.Kupuje od handlarza bo rolnicy w wielkopolsce wariują z tymi cenami cieląt.

 

A handlarz to je ma nie od rolnika? Czy może z drzewa pozrywał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez yacenty
      Proszę wszelkie pytania zadawać w tym wątku - poprzedni zamknąłem z powodu olbrzymiej ilości danych w nim zawartych (ponad 300stron informacji)
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/6711-w-sprawie-prow/
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez ansu
      Jakie s są u was ceny paliw?
      Czy jeszcze będzie taniej? Dzisiaj 200-01-20 ON na stacji około 3,5zł/l, a większa ilość z dostawą do domu 3,20zł/l woj lubelskie
×