Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Thomas2135

Ceny cieląt 2013

Polecane posty

mont    0

1600 to przegiecie , bydło spadło u mnie 0.50 na kg w lutym i jestem ciekaw czy cielakami sie wielkopolska wreszcie zasyci bo te z podlasia po 18 za kilo co nam oferuja to jak dorosna na 600 kg /nie wszystkie łapia 800/ to kupujac 80 kg ciele to tak jak te swinie po 4.70 przy swoim zbozu . gosc z moich okolic zamiescił w gazecie ogłoszenie sprzedaz cielat od 700 do 1200 szt importowanych na ten czwartek , podjade zobaczyc co tam sie bedzie dziac :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

uwazam ze lepiej inwestowac w małe jałóweczki po 500zł niz płacic za byczka po 1200zł, z tymi byczkami to jakas głupia moda chyba nastała u rolników, bo płaca za nie jakby złotem sra*y

 

za jednego byczka masz spokojnie dwie małe jałóweczki

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

matingus    107

przed chwilą byczki sm po 900 przyjechały

lepiej dobrą jałóweczkę trzymać niż byczka hf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie do końca jest tak jak piszesz, byczek w tej cenie jest w moich stronach ale mięsny a jałóweczki około 700( około tygodnia) zatem różnica 500 zł a przy sprzedaży ta różnica wraca się z nawiązką.

Czekam na takie mięsne byśki. Jałówek nie mogę teraz nagle brać raz że jest problem z towarzystwem mieszanym w oborze, a dwa to brak mi miejsca na dwie jałówki w miejsce każdego jednego byczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    63

a to rożnie ale zawsze jałówki są tańsze od byków o 100zł i zależy jakie masz układy i od kogo bierzesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak w takich cenach sprzedajesz to przejeżdżając przez Władka będę musiał do Ciebie podjechać.Jak za 700 masz MM to mogę jechać w sobotę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    96

uwazam ze lepiej inwestowac w małe jałóweczki po 500zł niz płacic za byczka po 1200zł, z tymi byczkami to jakas głupia moda chyba nastała u rolników, bo płaca za nie jakby złotem sra*y

 

za jednego byczka masz spokojnie dwie małe jałóweczki

 

 

Też mam takie zdanie. Przy sprzedaży cena za kilogram byka różni się niecałą 1zł w porównaniu do jałówek. A jałówki taniej się opasa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jałówki są też lżejsze w wieku 2 lat. O tym też warto pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    63

Jak w takich cenach sprzedajesz to przejeżdżając przez Władka będę musiał do Ciebie podjechać.Jak za 700 masz MM to mogę jechać w sobotę :D

cielaków nie sprzedaje sami dokupujemy

jak jesteś zainteresowany to mogę ci dwie dorosłe sztuki sprzedać waga około 700kg dasz 10tyś i twoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dopiero sprzedałem 3 sztuki na ubój ale znacznie taniej niż te, które oferujesz. Ponad 14 zł/kg za dorosłe to zdecydowana przesada :P

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    96

Jałówki są też lżejsze w wieku 2 lat. O tym też warto pamiętać.

 

Tyle że u mnie jałówka w pierwszym i drugim roku chodzą na pastwisku za free prawie. A byki pierwszy rok a potem w oborze aż do sprzedaży to zjedzą więcej paszy i śruty.

Mi wychodzi taniej jakbym nie liczył. A i przy zakupie zamiast jednego byczka mam 2 jałówki a z 2 jałówek więcej mam niż z jednego byka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    63

Dopiero sprzedałem 3 sztuki na ubój ale znacznie taniej niż te, które oferujesz. Ponad 14 zł/kg za dorosłe to zdecydowana przesada :P

po ile sprzedałeś za kg ?

twoim zdanie to dużo za dwie sztuki 10tyś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

Dopiero sprzedałem 3 sztuki na ubój ale znacznie taniej niż te, które oferujesz. Ponad 14 zł/kg za dorosłe to zdecydowana przesada :P

 

 

z liczeniem to u ciebie cieniutko,

2 sztuki ok 700kg za 10 tys to według ciebie po 14zł tak ? :)

bo dla mnie to po ok 7,50zł/kg na zywa wage

 

piszesz ze

Jałówki są też lżejsze w wieku 2 lat. O tym też warto pamiętać.

 

o ile lzejsze ? na pewno byk nie jest 2 razy ciezszy po 24 miesiacach od jałówki, ale za to JEST 2 razy droższy w zakupie jako mały :) czyli za jednego byka mamy 2 jałóweczki które w sezonie letnim pasa sie na łace a byk stoi w oborze i trzeba przy nim chodzic i dawac pasze

 

po 24 miesiacach byk wazy 700-800kg a 2 jałówki waza 1100-1200kg

Edytowano przez koma666
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3107    4

mam do wzięcia 3 byczki tygodniowe mieszanki z sm za 1500,-za komplet i w sumie to już przyklepałem transakcję ale czekam na odbiór dorosłych(brak miejsca)i mam je wziąć w poniedziałek(będą miały 2 tygodnie)

W tej cenie też bym wziął. A nie masz namiarów na jałóweczki?

Edytowano przez mario3107

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    96

Dopiero sprzedałem 3 sztuki na ubój ale znacznie taniej niż te, które oferujesz. Ponad 14 zł/kg za dorosłe to zdecydowana przesada :P

 

 

Tak na szybko policzyłem to wychodzi bez odliczenia ponad 7zł/kg

U nas płacą podobnie za jałówki młode powyżej 600kg to cena coś około 7,3+Vat

 

I taka cena na jałówki oscyluje w okolicach ceny za kg byka już kilka lat także nie widzę sensu żeby koniecznie byki chować

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
jak jesteś zainteresowany to mogę ci dwie dorosłe sztuki sprzedać waga około 700kg dasz 10tyś i twoje
z liczeniem to u ciebie cieniutko,

2 sztuki ok 700kg za 10 tys to według ciebie po 14zł tak ? :)

bo dla mnie to po ok 7,50zł/kg na zywa wage

 

Gdzie było napisane, że za dwie sztuki??? Przyjąłem że to cena za 1 sztukę dlatego tyle wyszło.

Co do dwóch jałówek w miejsce jednej to już pisałem, że w moim przypadku zabraknie mi miejsca .

Co do cen skupu to u mnie HFy są do 7.2 byki i 6,5 jałówki.

No dobra, wystarczy tego odbiegania od tematu, ceny bydła rzeźnego są tu

http://www.agrofoto....bydla-rzeznego/

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    63

Gdzie było napisane, że za dwie sztuki??? Przyjąłem że to cena za 1 sztukę dlatego tyle wyszło.

Co do dwóch jałówek w miejsce jednej to już pisałem, że w moim przypadku zabraknie mi miejsca .

Co do cen skupu to u mnie HFy są do 7.2 byki i 6,5 jałówki.

No dobra, wystarczy tego odbiegania od tematu, ceny bydła rzeźnego są tu

http://www.agrofoto....bydla-rzeznego/

przestudiuj na spokojnie moje wypowiedzi i dojdziesz do sedna sprawy a nie zarzucaj mi ze liczyć nie umiem nigdzie nie pisałem o 14zł/kg to twoja jakaś błędna interpretacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×