kotek0

Ceny cieląt 2014

Polecane posty

Mikruss    536

tylko kup te po 500 zł

ja kupilem kilka sztuk i jak pozdychały to poleczeniu 2 sztuki kosztowały mnie 4 tyś zł

dziękuje za taki biznes i wole dać te 700-1000 zł za pewne ciele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

@Micruss ja nie kupuje, jak już to sprzedaję. W zeszłym roku za średniego byczka HO bez problemu dostawałem 800-850zł, za byczka MM 1000zł. W zeszłym tygodniu ogłosiłem byczka HO za 750zł i zero zainteresowania dopiero za przy cenie 700zł zjawił się kupujący, ogólnie bardzo mało telefonów. Cenę poniżej 500zł widziałem gdzieś w prasie dokładnie ''BM Kobylin byczki już od 480zł'' co to jest nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

od bemow z daleka

wiara brała partie po 30-40 szt miesnych i po 4 tygodniach nie zostawało ani jedno.....reszte sam sobie dopisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A niech to ch..j,w takiej sytuacji załamać się można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dwie jałoszeczki po lm 500/szt i byczek po sm 600 zł.wszystkie szt tygodniowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

Ja puszczam byczki po 800 zł i zawsze się jakiś klient znajdzie sprzedaje 2 tygodniowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jałoszka rw i byczek mm tygodniowe 800 za parę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

za parę?;o To ja wezmę ! skąd macie takie ceny ? W moich stronach poniżej 1000 nie darady kupić

 

W Wielkopolsce z gospodarstwa za byczka HO 700zł. z wielkim bólem, od handlarzy nawet poniżej 500zł.

Która część wlkp ? Jak południowa daj namiary na takich handlarzy.


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koles114    0

U mnie byczki HF od 500 zł w górę, a mieszaniec kolorowy od 750 zł w górę, jałóweczki podobnie czasem taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

2 jałoszeczki mm bardzo ładne 1000zł za obie,a w moich stronach za hfa nie ma komu 300 dać,i chyba za bardzo nie chcą brać handlarze bo gospodarze sami się napraszają żeby zabrać to od nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    155

Gdzie na śląsku można kupić zdrowe, mięsne byczki? Może ma ktoś na sprzedaż? Jaka rasa, wiek i cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

Ale cisza w temacie...

Jaka cena oferowana przez skupujących? słyszałem coś o 8 zł/kg za byczki.

3 tygodnie temu dałem 7zl/kg za ładną mięsną jalóweczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

niby cielaki staniały,lecz dokładnych info nie mam, 3tyg wstecz też kupiłem ładną cieliczkę mieszańca po LM po 8zł/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

Pytałem ile płacą skupujący a nie ile przepłacaja rolnicy ...  chociaż za ładnego SM warto dać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ostatnio zaczela mnie zastanawiac jedna rzecz, mianowicie co lepiej kupic malego cielaka tak jak to sie w moich stronach mowi ,,cycoka,, (mowimy o opcji w ktorej nie mamy wlasnego mleka wiec zostaje preparat) czy takiego ok 120 kg ktory juz nie potrzebuje mleka jednak wciaz wymaga sporej uwagi czy odsadka powiedzmy200-300 kg?? Odsadek najdrozszy jednak juz sam bardzo dobrze pobiera pasze i praktycznie utrzymujemy go najkrocej. Jakos na moj (byc moze bledny stad to pytanie) tok myslenia to poniesione koszty beda bardzo podobne w kazdej grupie wiekowej, co wiecej nie moge oprzec sie stwierdzeniu ze odsadek bylby najkorzystniejsza opcja. Jak myslicie??

 

P.S. Wybaczcie jesli to banal lub gdzies sie juz to pytanie przewinelo ale nie znalazlemodpowiedzi.

Edytowano przez vbox33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Ostatnio zaczela mnie zastanawiac jedna rzecz, mianowicie co lepiej kupic malego cielaka tak jak to sie w moich stronach mowi ,,cycoka,, (mowimy o opcji w ktorej nie mamy wlasnego mleka wiec zostaje preparat) czy takiego ok 120 kg ktory juz nie potrzebuje mleka jednak wciaz wymaga sporej uwagi czy odsadka powiedzmy200-300 kg?? Odsadek najdrozszy jednak juz sam bardzo dobrze pobiera pasze i praktycznie utrzymujemy go najkrocej. Jakos na moj (byc moze bledny stad to pytanie) tok myslenia to poniesione koszty beda bardzo podobne w kazdej grupie wiekowej, co wiecej nie moge oprzec sie stwierdzeniu ze odsadek bylby najkorzystniejsza opcja. Jak myslicie??

 

P.S. Wybaczcie jesli to banal lub gdzies sie juz to pytanie przewinelo ale nie znalazlemodpowiedzi.

 

Zależy jak towar dostaniesz, sam staram się, żeby nie długo zacząć się bawić na poważnie i to w odsadki. Taki mały od krowy czemu nie jak masz znajomego gospodarza i kupisz zdrowego, ale będzie to głównie hf,cb lub mieszanka, to samo z takich 120kg, są jeszcze sm ale płacić handlarzom po 19-20zł/kg dziękuję. Odsadka też kupisz od handlarza ale możesz od rolnika, zależy jaką ilość zapłacisz po 11-13zł/kg to sporo za sztukę kupując nawet te 250kg, ale masz odchowany towar pierwsza klasa i co np. dla mnie ważne skracam odchów do roku lub poniżej i mam super towar za który zawsze dostanę lepszą cenę. Musisz poszukać zbytu, ale z tego co orientowałem się to handlarz na grecję płacił z 2 miesiące temu po 2,1euro/kg ciężkich, ale można i dojść do 10zł/kg. Nawet handlarz Ci zapłaci na skupie więcej ale 7,5 i czy nawet 8 to słaby biznes licząc, że musisz w niego włożyć przez rok te 4-4,5tys. Za dobry towar łatwo zapłacić na mamki trzeba mieć warunki, a wychodowanie odsadka to też nie taka prosta sprawa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj