Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
damii1

Ceny ziemniaków 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
stasiex    23

Sezon faktycznie nerwowy; udało mi się uzyskać średnią cenę w hurcie na poziomie 0,5 zł/kg, także nie było tak źle, jak się zapowiadało po zbiorach.

soltys48    806

U mnie jeszce trochę towaru zostało ale już słabszej jakości więc pójdzie dla bydła średnia cena w tym sezonie to ok70 gr/kg

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Wiadomość z agroFakt.pl

pawelol111    833

Bardzo nam miło że kolega raczył nam przedstawić swój park maszynowy oraz technologię uprawy ziemniaka jednak nawet obejrzenie filmiku nie dało mi odpowiedzi na pytanie: jaki wpływ ów filmik ma na ceny ziemniaka w sezonie 2013?

przemol87    49

na pewno polski?

stary w hurcie to juz nawet 5zl i nie ma chetnych

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

rafi1999    55

Polski to chyba z doniczek bo nie wiem czy komuś opłaca się sadzić ziemniaki w szklarni.

lukasx21    132

No faktycznie za dużo to ty nie wiesz.... lepiej się już nie wypowiadaj...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Zbyszko    692

Jak tam kiedy planujecie kopać młodego i jak u was rosną . Powiadają , że ziemniak młody może płacić . Ciekawe jakie będą wydajności . Jak z młodym będzie tak jak w tamtym roku to można powiedzieć ,że to koniec biznesu ziemniaczanego .

lukasx21    132

O wydajności nie ma się co martwić, Z własnego doświadczenia wiem , że o wiele lepiej dla kieszeni jest wtedy gdy masz słabszą wydajność a lepszą cenę niż odwrotnie ;)

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Zbyszko    692

Wiem o tym tylko żeby wszyscy przy słabej wydajności nie chcieli się pozbyć towaru bo to przełoży się na ceny . U mnie w okolicy ziemniaki młode nierówne przeważnie denar . Krzaki wysokie i mikre . Wydaje się ,że urody na młodego nie będzie . Znowu będzie loteria a jak u was ?

mmarcinn001    12

Miechów 7.5 zł za woreczek. Bardzo ładny ziemniak

U-R-S-U-S C-355
MF 255

Od myszy po cesarza, wszyscy żyją z gospodarza

szzone    1

Wiem o tym tylko żeby wszyscy przy słabej wydajności nie chcieli się pozbyć towaru bo to przełoży się na ceny . U mnie w okolicy ziemniaki młode nierówne przeważnie denar . Krzaki wysokie i mikre . Wydaje się ,że urody na młodego nie będzie . Znowu będzie loteria a jak u was ?

Dokładnie tak jak piszesz denar bardzo nierówno wyszedł. Do tego krzaki nie powalają bujnością, małe a już pąki kwiatowe. Przejechałem się dzisiaj po polach tam gdzie ziemniaki były pod włóknina masakra 70% porażone liściozwojem. Ogólnie w tym roku jak na razie szału nie ma.

Zbyszko    692

Myślałem , że tylko u mnie ale znajomy do mnie dzwonił i u niego to samo . 30 % ziemniaków nie ma łodyg a gdy odkopaliśmy bulwę już są małe kartofelki . Czy liściozwój można zwalczać chemicznie .

lukasx21    132

Z rozmów z innymi plantatorami, i z tego co widać u nas na polach to naprawę szału ni ma, bardzo mało jest ładnych ziemniaków. Dołki praktycznie wypadły w 100%, wielu sadziło od nowa, ale nie wszędzie się da. Wiele z tych które przetrwały bardziej przypominają pomidory niż ziemniaki, także może być ciekawie.... (ciekawe w jakiej kondycji są plantacje za granicą, ktoś ma jakieś info?)

Zbyszko    692

Dzisiaj na straganie zobaczyłem drobne młode ziemniaki nawet były trochę pogryzione przez rolnice . To była znajoma więc zapytałem się czy to nasze . Cena tych badziewnych ziemniaków 4 zł . Okazało się ,że to zagraniczne ale nie wiem skąd . Jutro spróbuje się dowiedzieć więcej . Dzisiaj wyrwałem krzak denara pod pąkiem ziemniaki jak paznokcie . Łodygi przy starej bulwie ciemne i to przechodzi na młode ziemniaki . Jednak może być ciekawie w połowie czerwca jak by teraz przyszło silne ocieplenie .

123p    1

ja zakonczyłem :)

ale myśle że stare ziemniaki nawet do konca czerwca beda potrzebne na stolówki czy pierogarnie młody ziemniak na pierogi się nie nadaje :D

Marcin133    24

Może jeszcze cena starych ziemniaków trochę podskoczy przez te deszcze młode się odciągają....a i plony młodych zapowiadają się nie ciekawie

przemol87    49

a cena?

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez benio1967
      w tej telewizji to zawsze mówią że tanieją,a podają że owies 650 zł tona tylko ciekawe gdzie?
    • Przez matr182
      witam orientujecie się może jaką cene mogę wołać za ha łąki z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.