Zaloguj się, aby obserwować  
damii1

Ceny ziemniaków 2013

Polecane posty

damii1    62

cisza przed burza :-) handel chyba zamarł.... sam w tym tygodniu nic nie sprzedałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

mały hurt - 1zł.

partie 5t i więcej - 0,8zł

powiat lublin


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

U mnie już ze 3 handlarzy było i dają 1000zł za tonę Irgi. Każdy zostaje wyśmiany... po 20zł/15kg sprzedaję i taniej nie oddam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

cisza przed burza :-) handel chyba zamarł.... sam w tym tygodniu nic nie sprzedałem...

 

Tylko żeby ta burza nadeszła, bo w tym roku nie ma takiego szału eksportowego i jeśli się nie pojawi, to może być różnie w styczniu/lutym, bo wiele osób czeka na 1 zł/kg w hurcie i jeśli wszyscy na raz otworzą przechowalnie, to będzie wesoło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

1zł w hurcie to ciężko będzie doczekać bo tak jak mówisz dużo osób czeka na lepszą cenę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesiek123    0

Chcecie wiedziec co ziemniakmi ? Wkleję Wam króki komentarz..

 

W ostatnich tygodniach ceny ziemniaków na europejskich rynkach ustabilizowały się. W większości krajów są one niższe niż roku ubiegłym, ale wyższe w porównaniu ze średnią wieloletnią. Sytuacja w poszczególnych krajach jest bardzo zróżnicowana. W Niemczech, które obok Polski zanotowały największy spadek produkcji, ceny ziemniaków do gotowania oscylują ok. 250 EUR/t. Niższe są ceny ziemniaków do przetwórstwa spożywczego i w zależności od wielkości bulw i przeznaczenia wynoszą 130-160 EUR/t. W Niemczech ceny ziemniaków do gotowania są o 50% wyższe niż przed rokiem, a z przeznaczeniem na frytki, chipsy i inne przetwory o 20% niższe. W Belgii ziemniaki do przetwórstwa potaniały w porównaniu z poprzednim rokiem prawie o połowę, do ok. 120 EUR/t. W Holandii ziemniaki na frytki kosztują 135-155 EUR/t, a do gotowania 240-300 EUR/t i są to ceny zbliżone do ubiegłorocznych. W Wielkiej Brytanii średnie ceny ziemniaków od kilku tygodni utrzymują się na poziomie ok. 170 EUR/t i są o 30-40% niższe niż w ubiegłym roku.

Ceny ziemniaków w Polsce w ostatnich tygodniach również były dosyć stabilne, ale ponad 2-krotnie wyższe niż przed rokiem. Średnie ceny ziemniaków w obrocie hurtowym w końcu listopada nieznacznie przekroczyły 100 zł/dt, wobec niespełna 50 zł w analogicznym okresie poprzedniego roku. W bieżącym sezonie ceny ziemniaków w Polsce należą do najwyższych w UE, w związku z tym w dalszej części sezonu ich wzrost przypuszczalnie będzie już niewielki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Skąd wziąłeś ten komentarz? "Średnie ceny ziemniaków w obrocie hurtowym w końcu listopada nieznacznie przekroczyły 100 zł/dt" ja pitole ale mamy specjalistów od rynku, przecież to bzdury wyssane z palca i to chyba małego u nogi.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Do końca roku zostało już 2 tygodnie. A do planowanego początku importu młodych 3 miesiące. Sam kalendarz pokazuje że czasu do handlu dużo nie zostało. Dla importerów z Rumunii nasz ziemniak jest już relatywnie drogi a przy wymaganych kwitach przestaje mieć to sens.

Nie wiem czy zauważyliście ale gotowanie codzienne ziemniaka , szczególnie wśród młodszego pokolenia, przestało być obowiązkowe. Ludzie kupują teraz dużo więcej ziemniaka częściowo przetworzonego bądź mieszanek warzywnych. Dlatego radzę ostrożnie podchodzić do oczekiwania na burzę czy trzęsienie ziemi w cenach. Bo jeżeli tęga zima chwyci po nowym roku to znowu padnie ruch na giełdach a ludzie będą zaopatrywać się w marketach. Czyli czas na pozbycie się towaru znowu się skurczy. Kiedy przyjdzie odwilż zacznie się nerwówka- kiedy ja to sprzedam? Przy braku eksportu sami ugotujemy się we własnym sosie.

Myślę że należy robić swoje czyli sprzedawać stopniowo i nie wyzywać potencjalnych klientów od głupców.Cena jest satysfakcjonująca, a jedyne co nam powinno spędzać sen z powiek to pytanie, jak ją utrzymać do grudnia przyszłego roku.

Ale to tylko moja opinia,na dodatek powstała na podstawie obserwacji nie zawsze trzeźwych.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Też tak myśle i powoli opróżniam przechowalnie bo myśląc racjonalnie to cena zadowalająca a przyszłość niepewna. Wielu znajomych trzyma towar bo bedzie droższy ale handlarze nie chca dać wiecej niż 80gr bo na północy kraju kupią taniej.


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

taniej kupią, ale nie odmiany jadalne, chociaż jeszcze niedawno z pomorza ziemniak luzem kosztował około 600zł/t na gospodarstwie,

 

macie dostęp do danych dotyczących wielkości eksportu krajowych ziemniaków na Ukrainę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kmi74    0

Rybitwy dzisiaj 14 zl podobno ladnego mozna tak sprzedac a co bedzie dalej czas pokaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

W ostatnim czasie dzwoni do mnie coraz wiecej handlarzy i by wszystko wzieli po 80gr, ale u nas nie ma co sprzedawać, sam mam jeszcze około 8-10t ale to musi do wiosny zostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

zapomnieliście dodac że ludzie chcą a także handlarze kaliber +40 ale to jest minmum dla nich najlepiej +45 ,więc tak np. mam 100 ton ziemniaka takiego średniego zrobie kaliber +45 ipodejrzewam że będę miał około 25-30 ton odrzutu normalnie masakra kolegaco pisał o tym mrozie i zaopatrywaniu się ludzi w markecie to prawda , swiat się trochę nam zmnienił na naszych oczach 5 lat temu a teraz to też inne czasy , trzeba chyba się przezucic na jakies przetwarzanie tego ziemniaka bo nawyki żywieniowe zupełnie inne ludzi no nic w holandi mają ciężko z zimniakami a już nie będę wspominał o naszym rynku ,

- handlarz dzwonił i chciał zapłacić za kal 50+ 11,50 worek taki głupi nie byłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler    16

Witam dzisiaj w Wolbromiu 12 zł od reki płacili. Ładny duży ziemniak nawet po 13 był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

dałem ogłoszenie na igrit sporo telefonów i po 12/15 od ręki by dali.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Akurat w naszym przypadku kalibraż nie ma znaczenia ponieważ robimy opakowania 2,5kg. A wręcz dla maszyn jest korzystniejsze zróżnicowanie wielkości. Dlatego nie przewiduję ubytków ze względu na wielkość.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Zróżnicowanie wielkości dla maszyn korzystniejsze? Czym Ty ważysz te 2,5kg? Taśmą? A tak na marginesie jak to wygląda jak w paczce masz ziemniaka 40mm a obok 80mm.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamelo    1

Jestem z Północy i cena jaką oferują handlarze na eksport, ilości cało tirowe 11 zł/15 a od tego tygodnia 12zł, wiec nie wiem czy cena niższa, hurtownicy również zaczynają oferować coraz więcej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

12zł to w centrum bylo juz dwa tygodnie temu


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

No i stało się. Zapomniałem zaznaczyć że "również 2.5kg". Większy kalibraż idzie w 15kg które potem występują jako luz w sklepach. frakcja średnia w 2.5kg. Czyli aż takich rozbieżności jak kolega opisał nie ma. Poza tym przy dużym kalibrażu często bulwy nie mieściły się w przeznaczonych na nie woreczkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Ziemniaka nie ma za dużo . Sortowałem na sklepy i hurtownikom na arfie od 3,5- Był płacz że za małe itp. Było miesiąc kryzysu- lecz , przyzwyczaili się i biorą .Tłumaczom że ekologiczne .Wiedzą że u minie jest taki kalibraż i niema wyjścia 12 za 15 kg lord denar z domu . Z cebulom to samo- Jak przyzwyczaisz to tak masz.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj