Zaloguj się, aby obserwować  
damii1

Ceny ziemniaków 2013

Polecane posty

pawelol111    1337

Niewielkie ilości idą po 1zł ale nikt jeszcze kilku tirów za tą cenę nie sprzedał. Za Bellarosę oferują 0,75zł/kg na kraj. Eksportu nie ma - za drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Jeżeli ktoś sprzedaje po kilka metrów to cena po 1zł jest realna, ale jeżeli kilka ton to najwyżej 0.80zł. Ja wczoraj na rynku 0.6t irgy sprzedałem po 1zł i jak na razie zaintersowanie ziemniakiem jest duże.

Północne Mazowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kmi74    0

Trudno powiedziec czy bedzie lepiej mnie sie wydaje ze duzo ludzi zostawilo ziemniaka na pozniej a w miesiacach lipiec sierpien malo co sprzedali w stosunku do innych lat. natomiast co do exportu jaka musiala by byc gdzies cena ziemniaka zeby handlarz dal 1zl dolozyl sobie sobie 50GR. Do tego doliczyc transport zysk handlarza zdrugiej strony. Nie wiem mozebedzie lepiej ale wydaje mi sie ze jesli ktos dzis ma cene okolo 1zl kg to oby nie bylo ciut gorzej.A niech kazdy wieprzy drozszych ziemniakach wkietniu bedzie kwiynol handel mk

lodym im[portem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

No my sprzedajemy indywidualnym klientom, do szkół i przedszkoli. A 1 zł/kg to standard w małopolsce jak na ten rok. Wystarczy spojrzeć na tablice i porównać z innymi województwami to cena dość znacznei się różni.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Jeżeli zima będzie łaskawa każdy powoli sprzeda. Jeżeli będzie ostra i dłużej przyblokuje kopce znowu zacznie się cyrk. A wiosną płacz że ktoś został z towarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Pieprzysz głupoty. Jak ktoś się bawi w ziemniaka to na przechowalni ma a nie w kopcu. Urodzaj marny. To że gdzieś tam mają po 45t z ha - wierzę ale to raczej ewenement. Co do eksportu - rumun ma jeszcze na miesiąc swojego towaru. Dziś w Kaufland: Gala myta po 2,28kg, jakaś inna odmiana luzem po 1,19zł. Znajomy zbiera ziemniaka po terenie bo mu zgniły a ma umowy i ogólnie jest jedna wielka nędza z towarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

w kopce już prawie nikt się nie bawi, chyba ten co ma bardzo mało ziemniaków . 45 t z ha tak , ale były deszczowane w lipcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

40 ton z ha bez deszczowania spokojnie można było wyciągnąć w tym roku na pomorzu.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

W większości rejonów w Polsce było tak: kwiecień - zimno i mokro, maj - na początku zimno i mokro, czerwiec - ulewy, koniec lipca, sierpień - susza. Ziemniak wytrzymał na lekkiej sapowatej trzymającej wilgoć ziemi i tam dał plon. Ogólnie jest bieda z nędzą o czym świadczy zainteresowanie kupujących i cena. U mnie 1 zł i odsyłam kupców z pustymi autami bo wszystkich nie obdzielę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

PiP miał promocję na pakowanego po niecały 1zł/kg

 

40 ton z ha bez deszczowania spokojnie można było wyciągnąć w tym roku na pomorzu.

 

u mnie też był podobny potencjał, ale na przepuszczalnym stanowisku, głębosz mógł u mnie uratować 5t/ha, ale i tak zebrałem około 40/t ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Jak wiem to świecie leży blisko pomorza i kolega mówił że rewelacji nie ma a ziemniaka miał zawsze. U mnie jak 20 t do worka będzie denara to sukces sadzeniaka full . najciekawsze , że wczoraj sortowałem z magazynu kopane 5 września i już są odpady a co będzie później Skrobiowego spodziewam się ok 30 t lecz podrosły po deszczach w wrześniu a nać jeszcze zielona że muszę zreglonować bo nie wykopię. Sprzedaję po 1 zł i nic taniej małe ilości jak się wysprzedają za grosze to znów będzie płacz jak w tym roku na wiosnę Jesień oddali za 4 zł 15 kg a wiosną 15 były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

W naszym rejonie nikt nie daje do przechowalni nawet ci co mają po kilkadziesiąt ha, wszystko idzie od ręki, zostawiają tylko tyle ile mają na umowy. Nawet "oszołomy" sprzedają najtaniej po 10zł/15kg (ilosci tirowe). U mnie ziemniak 25zł/30kg bellarosa i 30zł/30kg wineta (mówię o sprzedaży do piwnic) jak dobrze pójdzie to na zimę zostanie mi moze z 5ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

u mnie plon vinety ok 40 ton a moze ciut lepiej,taki jak normalnie.Pytałem się znajomych i mają to samo-więc u nas jednak nie ma tragedi(ok Poznania).Inne jak np Denar na pewno lepiej. U nas to przekłada się na cene-max na sklepy stali odbiorcy 11zl/15 kg.Na piwnice drozej troszkę-tylko szkopuł w tym ,że prawie już nikt na piwnice nie kupuje.Ziemniaki o dziwo zgrabne i nie gniją-a obawiałem się tego bo 3 razy po parę dni stały we wodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

40 ton z ha bez deszczowania spokojnie można było wyciągnąć w tym roku na pomorzu.

vineta, bellarosa dały u nas ok 45t. lord 40t

wszystko bez nawadniania. lubelskie


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadzio    4

U mnie w dolnośląskim w okolicach Ząbkowic plon vinety to 32 tony ważone a cena w zależności od jakości i ilości. Hurtowo jak leci od 1 do 1,30 za kilogram za sortowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

market jeden przez drugiego robi promocje. 15 kg ziemniaka 12,95 5 kilo cebuli 4,95 i buraczek marchew jabłko też po psich pieniądzach. Ładują całe koszyki mówią że wstydu na lokalnym targu nie mamy że takie ceny 2 razy wyższe niż w markecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

A handlowego w tym roku macie jakieś normalne ilości? bo u mnie przez suszę jest masa ziemniaków i plon jest też ładny ale drobnicy sporo.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

U mnie wydajność róznie. Vineta która od początku chorowała (podejrzewam albo zbyt późną doglebówkę albo liściozwój) dała 30t, Jelly, Owacja i Bryza sypnęły w granicach 45t.

Zatem towaru jest dość. Teraz kwestia sprzedaży za rozsądne pieniądze. U mnie cenowo w zależności od punktu. Od 0.8-1zł. Na piwnice ludziom mówie 1zł ale kręcą nosem i zaraz zasłaniają się ze w markecie ostatnio widzieli po 89 czy 90gr. Nie mam sił tłumaczyć każdemu co za jakość tam mają i że jest to cena w markecie na półce a nie cena dowiezionego ziemniaka pod blok albo i jeszcze wtarganego do piwnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Koledzy mam propozycje na ziemniaka czerwonego po 80 groszy za kilo, w workach 15-stkach, odbiór z domu oczywiście. Dobra cena? Muszę go sprzedać bo nie pomieszczę wszystkiego towaru w przechowalniach w tym roku tylko właśnie nie wiem czy cena jest dobra czy można za czerwonego dostać więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

gdybyś mieszkał blisko, odkupiłbym go w takiej cenie, w workach 25kg ;)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj