Zaloguj się, aby obserwować  
damii1

Ceny ziemniaków 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemol87    186

Przymiarki cenowe na sadzeniaka w Strzekęcinie za CA to:1200-1500zł/t(cena zalezna od odmiany i ilosci zamowienia)

 

Wie może ktoś jakie ceny planuja inne hodowle?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Północne Mazowsze. Na rynkach ziemniak chodzi tak po 15zł za worek 15kg jednak zainteresowanie nim jest małe. Jutro będę próbował coś sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

Ja cały czas sprzedaje na sklepy 1-1.1zl/kg i w tym roku nie mam zamiaru sprzedawać taniej chyba ze jakaś padaka się zrobi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Od rolnika, gospodarza producenta farmera ale nie od chłopa.... Nie jest to dla was obrażliwe jak tak was nazywają?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweldv    2

Witam w okolicach Poznania ziemniak stoi po 80gr w hurcie i tak tez sprzedaje a co do plonowania to jak co roku 40 t z ha nic więcej nic mniej zawiodła Winieta ale Lordy nadrobiły straty, a Bryza na swoim poziomie od lat... a połączenie ziemniak i bydło to dla mnie tylko skojarzenie dużo obornika mało tucznika....pozdrawiam Farmerów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Ja wczoraj na rynek na próbę zawiozlem kilka metrów zobaczyć czy coś sprzedam i co mnie mile zaskoczyło to długo nie musiałem z nimi stać można powiedzieć że ziemniak teraz schodzi jak świeże buleczki. Worek 15kg za 15zł. U handlarzy to nawet po 18zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

A miałem chęć po rocznej przerwie powrócić do sadzenia :D

W tym roku nic nie sadziłem ale widzę że i nic na tym nie straciłem bo i tak by wymokły ;)

 

Nie jeden tak pomyśli :D Przyjmijmy że sadzeniak 2500zł na ha i urodzi się 20 ton handlowego ( w przypadku Irgi która nawet nie leżała obok CA to bardzo dobry wynik), 20tx 300zł (po tyle sprzedawano o tej porze białe w tamtym roku) = 6 tys zł. Odejmijmy od tego inne koszty i okaże się że trzeba do interesu dołożyć.

 

W kolejnym roku tym co zaniechali uprawy ziemniaka będzie trudno do niej powrócić. Sadzeniaki w CA pewnie będą po ok 2 tys zł/t a trzeba ich ponad 3t/ha. Sadzeniak+ inne koszty = ponad 10 tys zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Orientuję sie ktoś jaka cena ziemniaka w sortowniach interesuję mnie rejon wielkopolski miał bym trochę do sprzedania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj do mnie kilka osób dzwoniło za ziemniakiem i na skład 24-25t luzem jeden Asterixa 75-80gr oferował, a inny jak za worek 15kg 12zł powiedziałem to troche kręcił głową ale przy ilości 24t by wziął

 

jak myślicie opłaca się za tą cene już sprzedawać czy czekać jeszcze, raczej nic więcej u mnie nie wyciągne mysle, nie wiem czy czekac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

To zależy. Na mazowszu nędzny ziemniak. Talerzówkami kopali. Jeśli ruszy eksport jak rok temu to raz dwa okaże się że ziemniaków brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie wiadomo co z tym eksportem,dobrze jak by ruszył ^^ ja jeszcze o eksporcie nic nie słyszałe...

 

u mnie na pomorzu ziemniak dosyc sie udał, nie pytałem o wydajność znajomych jeszcze, ale pogoda nie była az tak tragiczna jak w innych rejonach kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

dane gus

zbiory ziemniaków ocenia się na 5,7 mln ton to jest o 36,5 proc. mniej od plonów uzyskanych w 2012 i o 41,9 proc. mniej od średnich zbiorów z lat 2006-2010.

dane dwóch znajomych co zęby na ziemnakach zjedli

ziemniaka jest opór tyle że jest ładowany na przechowalnie. I na wiosnę trend cenowy może się obrócić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Panowie , wie ktoś może jaka cena ziemniaka na Rybitwach-Kraków ?

 

Dzisiaj do mnie kilka osób dzwoniło za ziemniakiem i na skład 24-25t luzem jeden Asterixa 75-80gr oferował, a inny jak za worek 15kg 12zł powiedziałem to troche kręcił głową ale przy ilości 24t by wziął

 

jak myślicie opłaca się za tą cene już sprzedawać czy czekać jeszcze, raczej nic więcej u mnie nie wyciągne mysle, nie wiem czy czekac....

Jak Ci nie zależy na pieniążkach to przytrzymaj.

Po nowym roku w okolicach lutego sprzedaż dużo drożej.

Myślę że za 15kg cena będzie się wahać w granicach 15-17zł.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

moze i ziemniaka jest mało w skali kraju ale jesli konsument nie bedzie chciał go kupowac to bedziemy sie gotowac

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Spokojnie.

Rumuni na 100% będą kupować , więc bedzie OK.

A jeśli nie Rumuni to cena i tak pójdzie do góry, bo na ziemniaka jest popyt.

Przynajmniej w Małopolsce.A jak teraz wykupią to zimie nie będzie i cena pójdzie do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Małopolska - Powiat oświęcimski ziemniaki idą po 30 zł za 30 kg :)

Plon dobry, choć gorszy od ubiegłego. Kto zadbał i posadził na suchym stanowisku ten miał.

 

Giełda jest od ogłoszeń http://www.gielda.agrofoto.pl/

Edytowano przez MAT912

Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

To ziemniaki idą jak świeże bułeczki po 1 zł/kg, a Ty się tu ogłaszasz, bo nie masz gdzie sprzedać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj