Zaloguj się, aby obserwować  
damii1

Ceny ziemniaków 2013

Polecane posty

pawelol111    1342

Raczej nie. Na mazowszu na lekkiej ziemi dogorywają, na ciężkiej zgniły. Tam gdzie przetrwały plon ograniczyła susza. Da się u was kopać? Jak z plonem? U mnie zapowiadało się średnio 40t z ha a nie wiem czy 30 wyciągnę :/ mówię o plonie ogólnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

Ja na sklepach sprzedaje po 0.9 -1 zł, podkarpacie, zostało jeszcze 5 ha najlepszych ziemniaków z czego się zapowiada ok. 30-40 t na hektar ale wcześniej kopałem podmoknięte i z trzech hektarów wyszło może 30 ton wszystkiego. tak że wszystko zależało w tym roku od położenia pola, gdzieniegdzie się nie opłacało wjeżdżać a na innych kawałkach cieszę oko. Więc powiedział bym że średnia plonów w tym roku jest mocno przeciętna ale tu nadrabia cena której w tym okresie nie było od dawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thor    0

Moim zdniem cena sie jescze utrzyma do wrzesniowych wykopków. Natomiast co do sytuacji nikt nie kopie u mnie w regionie jedynie jak poleja deszczownia.Od czerwca nie spadla kropla deszczu a u nas zaglebie ziemniaczane jest. Ziemia jest tak zeschnieta ze nie mozna w rydla wbic:( Nawet nikt nie mysli o podorywkach a co dopiero o wykopkach:((okolice Buska Zdroju)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

u mnie plon będzie wyższy niż w 2012 i 2011. porównywalny do 2010. także na plon narzekał nie będę, bo w każdej odmianie jest przyzwoicie. Z 9ha wypadł 1ha z racji nieszczęsnego oprysku mustangiem. reszta położona była na delikatnym spadku więc podtopień nie było. Zostało 7ha. Kopanie może nie jest przyjemne w takich warunkach, ale dajemy radę. Obecnie sprzedajemy lorda 1zł/kg w małym hurcie. Vineta i Bellarosa będą później na pewno droższe.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

u Niemców cena idzie do góry. W Holandii też szału nie będzie. Więc można się spodziewać że u nas ceny spadną :lol:

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

w moich stronach (podkarpacie) kopanie to porażka twardo i sucho że kombajn nie chce isć cene na sklepach utrzymuje 1-1.1zł ale jak tak dalej bedzie to robie przerwe dopóki nie zacznie padać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

To niech sp.... Na sieradzu znajomy handlarz ładował 4 dni temu po 0,8zł/kg Bellarosę i po 0,73zł żółtego. Mówił że plon różny, są miejsca że ziemniak ładny a są że pozalewane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-makler-    1

Jak przewidujecie plon i cenę irgi w tym roku? Bronisze i Zjazdowa mają chyba braki tej odmiany bo cena sporo wyższa od żółtych. Po ile chodzi u was ta odmiana ? W Płocku na hurcie 15 kg 15 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

W tym roku z Irgą kiepsko. Suszę źle zniosła. Obecnie wiem że Irys po 1zł z domu, Irga jeszcze nie kopana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Ostatnio irge na zjazdowej podałem 18-20. Dzisiaj niby 15 wołane ale praktycznie zero ruchu na giełdzie... żółte 12 wołane.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Na razie brak zainteresowania ziemniakiem na jarmakach w Małopolsce.

Cena 10zł---15kg , kupujacych brak.

Po 8-9zł kupowali pod koniec handlarze.

Jak by było po deszczu i ziemniaki rześkie to bym nakupił parę ton a potem w lutym 2x tyle bym zarobił bo w lutym cena ziemniaka nie zejdzie poniżej 1zł/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

Witam.Ile jest jeszcze w waszych stronach ziemniaków do kopania.W moich mało.coraz mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

w moich okolicach jeszcze jest sporo, myślę że jakieś 70-80% ogólnych nasadzeń


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

na giełde od miesiąca nie jeżdzę. więc dokłądnie nie wiem. ogłoszenia lokalne widzę 0,7-1zł. A sam sprzedaję po 1zł, narazie cały czas lord. Bella i vineta czeka na przechowalnie.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj