Zaloguj się, aby obserwować  
damii1

Ceny ziemniaków 2013

Polecane posty

mikad    1134

Chodzi Ci zapewne o sezon 2011/2012, który był wyjątkowy w całej Europie. Była wysoka wydajność i to co nie mieściło się w przechowalni można było kupić luzem po 2-3 centy. Czyli cena podobna jak u nas z tą różnicą, że po pierwsze był to luz prosto z pola a nie wysort w workach jak oferował polski chłop a po drugie to co było na kontrakcie poszło w normalnej cenie. 15-20 centów dostają za ziemniaki do pakowania w normalnym roku.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też narzekałem na suszę, ale wystarczyło żeby dwie godzinki popadało w poniedziałkowy wieczór i woda z ziemniaków zeszła dopiero dzisiaj. Około hektara miałem pod wodą.

Co do ceny to na chwilę obecną jest wysoka i chyba nie ma co narzekać. A jak będzie później to czas pokaże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Też myślę ze będzie dobrze deszczownia nie schodzi z pola już jakiś czas w polu skwar i to nie tylko u nas a dodatkowo plon nie będzie jakiś szczególny no ale może cena nadrobi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

mikad nie miałem czasu na odpowiedź Masz racje to co piszesz jak byłem pierwszy raz 7 lat temu było dosłownie tak .Piszę co widzę bo często latam w okolice i zależy do jakiego landu wpadniesz jeśli chodzi o skarbonki potwierdzam tylko dopisz że jak zerwie na kontrakt do grupy i zostanie na polu ogórek czy truskawka i nie opłaca się zrywać stawia skarbonkę . idź na pole zerwij i nie zapłać W Polsce

jak ukradniesz to znikomy czyn --tam mój znajomy za 4 kawałki drewna z lasu dostał wezwanie i zobaczył filmik w hd w roli głównej Jozef i zapłacił jak za przyczepę .

 

Teraz z innej beczki- uważam że sami popsujemy cenę . widzę coraz więcej kopiących ziemniaka bo za coś trzeba żyć zboże na górę :) bo nie ma ceny

jestem ciekaw po ile ziemniak na giełdzie w Lublinie wczoraj w sklepie w centrum widziałem po 2,50 zł drobiazg -

Edytowano przez Robertkujawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Pojawia sie u was rolnica? U mnie pomimo deszczowania pojawiają sie nagryzione bulwy.


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

rolnica i pędrak, mimo dursbanu i prestige. ale tylko na nowych dzierżawach


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

u mnie wyjątkowo nie ma w tym roku rolnicy. Tam gdzie zawsze były bulwy pogryzione niezależnie od przebiegu pogody teraz jest kukurydza. I też nie widać żeby rolnica atakowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Tradycyjne stosowanie chloropiryfosu nie przynosi dobrych efektów, od kiedy wprowadzam go bezpośrednio doglebowo całkowity spokój z robalami. W tym roku posadziłem na nowej działce na której był ugór wieloletni, w kopanych na wiosnę dołkach próbnych aż roiło się od drutowca a i pędrak się znalazł do tego przez cały lipiec praktycznie bez deszczu. Wczoraj desykowałem Bellarosę i zero uszkodzeń.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

dokładnie. Tylko bezpośrednie pryskanie podczas głębokiego kultywatorowania działa praktycznie w 100% ale tylko na drutowca czy pędraka. Co do rolnic nigdy nie udało mi się zrobić porządku do końca

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Ja pryskam w trakcie formowania redlin formownicą i nawet w nowym ugorze czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Panowie to jest temat o cenach ziemniaków a nie o myszach :lol: i robakach :D

Jakie ceny na dzien dzisiejszy u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Zjazdowa 14 zł


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

wczoraj płaciłem 13 na giełdzie w Zielonej Górze. Sam gruby ziemniak. Sporo 80+ a skóra się zdziera jak w maju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Takiej ceny już dawno nie było . Zjazdowa po południu wywoławcza żółty 14 a irga 18 . U mnie ziemniak ładny i wydajny . Czyżby więcej zasiali zboża a może pogoda zrobiła cenę bo chłop nie potrafi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Takiej ceny już dawno nie było . Zjazdowa po południu wywoławcza żółty 14 a irga 18 . U mnie ziemniak ładny i wydajny . Czyżby więcej zasiali zboża a może pogoda zrobiła cenę bo chłop nie potrafi .

A w nocy do**bali dwie pełne alejki ale i tak za żółtego 13 bylo na wyjsciu.

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do sklepów to cena jest różna bo w moim regionie waha się od 80-90gr podczas promocji do nawet 2zł. A na lokalnych targowiskach około 1.50zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj