Zaloguj się, aby obserwować  
damii1

Ceny ziemniaków 2013

Polecane posty

pawelol111    1342

Chyba że jakieś ścierwo. Na rynkach po 2zł młody.

 

Ktoś jest zorientowany jak się przedstawia sytuacja u naszych południowych sąsiadów? Gdzieś znalazłem dane że w Niemczech tonaż ziemniaka spadł o 10%, u nas o 15% z powodu podtopień. W Wielkiej Brytanii upały, we Francji również sucho tylko nic nie mogę znaleźć o Mołdawii i Rumunii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

no to ossstro


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Ja sprzedawałem w tym tygodniu po 90gr. stali klięci ok. 4-5t. tydzień. na kilogramy 1,50zł. Przyszły tydzień planuję sprzedawać 80gr i na kilogramy 1,20zł. Jak u was z ziemniakami bo ja szacuję że u mnie plon w porównaniu do zeszło rocznego spadnie o jakieś 30%. Do tego zaczyna się robić coraz bardziej sucho a prognozy na najbliższe dni nie są optymistyczne.

 

Plon zeszłoroczny Vinety to ok. 42-45t w tym szacuję że plon nie przekroczy średnio 30t. Szacunki mogą się tylko obniżyć bo raczej nie przewiduję przy tej pogodzie jakiegoś znaczącego przyrostu plonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

spośród odmian: lord, bellarosa, vineta; ta ostatnia zapowiada się gorzej niż rok temu. nandine mam pierwszy rok więc nie wiem, ale wydajność większa niż lord. najbliższy tydzień ma być słoneczny i ciepły, gleba ma jeszcze sporo wilgoci, więc liczę na solidny przyrost.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

U nas to juz deszczownie w polu bo trzeba utrzymac wilgoć

@pawelol111 podejrzewan ze za ładny towar bo sprawa sie rypła,skonczyły sie przerzuty i widac efekty. Np w piątek na zjazdowej jedni ładowali po 5zl żółtego a wczoraj placili ok 7zl. obecnie na wyjsciu 10zl..i nie ma komu podać

 

 

 

EDIT

obecnie 8-9 wywoławcza

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

eeee tam, na sieradzu jest akcja niszczyk


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

przemol87 jestem z okolic sieradz i pierwsze slyszę o problemch z niszczykiem w tym roku... jakoś u nas niekt nie nazeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Kopcie kopcie ogólnie ziemniaka nie ma Na kuj posucha ziemniaki są w popiele ..Co z tego , że 12 14 pod krzakiem lecz małe -- i zaraza szaleje. Skrobiowe jakoś się trzymają jak nie popada to będzie kiszka bez ziemniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

przemol87 jestem z okolic sieradz i pierwsze slyszę o problemch z niszczykiem w tym roku... jakoś u nas niekt nie nazeka

znajomi twierdza ze zaczyna sie juz pojawiać sporo porazonych bulw


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

wczoraj byłem na Rybitwach o godz 14 i nikt sie powyzej 10 zł nie wychylał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

to było wczoraj ,a dziś było tak jak powyżej napisał kulawa koza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Dzisiaj Zjazdowa rano 13 ,14 . Kolega handlujący w mojej okolicy już nie może kupić bo wszyscy poprze-dali większe połowy i nikt się nie spieszy . Ziemniaki idą na Litwę i płacą 10,5 za worek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kmi74    0

Wczoraj bylem na rybitwach z ziemniakiem sprzedalem po 12 13 za worek ziemniaka na placu bardzo malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Zjazdowa:o godz 9 byly 3 samochody i wołali 15,teraz jest 14 aut i 12-13 na wyjsciu ale od rana praktycznie zero ruchu

 

Dzisiaj Zjazdowa rano 13 ,14 . Kolega handlujący w mojej okolicy już nie może kupić bo wszyscy poprze-dali większe połowy i nikt się nie spieszy . Ziemniaki idą na Litwę i płacą 10,5 za worek .

to moze niech kolega zacznie szukac gdzies indziej?ja średnio upłynniam na Zjazdowej ponad 30ton tygodniowo ziemniaka


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

A jak wygląda u Was sytuacja z wykopkami? W okolicach Sieradza to cisza i spokój generalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Zjazdowa:o godz 9 byly 3 samochody i wołali 15,teraz jest 14 aut i 12-13 na wyjsciu ale od rana praktycznie zero ruchu

 

 

to moze niech kolega zacznie szukac gdzies indziej?ja średnio upłynniam na Zjazdowej ponad 30ton tygodniowo ziemniaka

 

Jego interesuje ziemniak na oborniku od chłopka żeby miał klientów . Jedni produkują smaczne ziemniaki a drudzy tylko ziemniaki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

 

Jego interesuje ziemniak na oborniku od chłopka żeby miał klientów . Jedni produkują smaczne ziemniaki a drudzy tylko ziemniaki .

 

hehe :)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Obecna fala deszczy przechodząca przez Polskę troche podratuje sytuację. Ostatniej nocy ostro dolało ale w sobotę jak jechałem z grzybem krzaki juz powiędnięte były. Trochę żałuje że nie poczekałem z zabiegiem do deszczu bo pryskanie osłabionych roślin nie jest za dobre. Nie mniej jednak przy pełnej ochronie grzybowej wykonywanej co 7-10 dni zaraza szaleje w najlepsze. Nie chce wiedzieć co by było gdybym uszczuplił ochrone.

Co mnie bardziej niepokoi to pojedyncze pousychane krzaki w świeżo nabytej odmianie (Jelly). Łan ogólnie piekny ale co jakiś czas trafia się krzak całkowicie zwiędniały, coś jak zaraza. Na przyszły rok raczej nie ma co tego sadzić bo tylko rozmnożę chorobę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

A ja nie mam gdzie sprzedać. Dałem kilka ogłoszeń w necie i żadnego telefonu nie było, a na giełdę nie mam czasu jechać więc nie kopię bo nie ma kupca a szkoda bo ziemniak bardzo ładny. Wcześniej sprzedałem trochę po 1zł. Może podesłał by ktoś dobrego kupca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

@tobago Te pojedyncze zwiędnięte lub uschnięte rośliny to czarna nóżka. Jelly jest wyjątkowo podatna na tę chorobę. Twoje sadzeniaki już nie nadają się do sadzenia bo na przyszły rok będzie tego bardzo dużo.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj