Zaloguj się, aby obserwować  
damii1

Ceny ziemniaków 2013

Polecane posty

przemol87    186

Ciezko przewidziec cene,w moim regione kazdy ma straty mniejsze wieksze ale cos wylecialo, mi ok 20%. Duzo jest nawiązanych wiec czas pokarze


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś na rybitwach sprzedałem lorda po 13 porażka. Rumki w tirach ze swoim sie gotuja bo nie ma kto kupic. Ogólnie to z buska walą na kraków ze wczesnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Teraz jeszcze mało kto w gospodarstwach domowych przerzucił się na młodego ziemniaka. Panuje powszechna opinia że "wczesny młody smakuje jak mydło, przenawożony" itp. Cena która jest obecnie nie ma wielkiego wpływu na cenę wrzesień-listopad. W tamtym roku o tej porze młody był za bezcen a na późniejszych ziemniakach wyszliśmy dobrze. Podtopienia spowodowały straty - jakieś 15% u mnie. Kwestia jest taka: jak ów deszcz wpłynął na wydajność. Tam gdzie zgniły to pusto a tam gdzie widać że za dużo wody - siedzą jak przestraszone. Czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Ziemniaki to rosną jak w dżungli, to co wygniło, to pewnie malutki procent całego areału upraw, więc jeśli takie warunki się utrzymają, to cena ziemniaków będzie po 1 zł na jesień, ale za worek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Raczej spory procent. Wystarczy spojrzeć po polach. Ziemniaki pokręcone, małe, tam gdzie woda stała całkiem nie ma nic. Mam jedną działkę - duże nachylenie, podgleb - żwir. Tam są piękne, bez oznak deszczu. Ale to raczej wyjątek na terenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Nawet jeśli to będzie 10%, to przypomnij sobie jaka była sytuacja w minionym sezonie, ogromne ilości ziemniaka wyjechały za granicę, a u nas jak tylko ustał eksport cena leciała na łeb na szyję. Wiem, że dużo w tym spekulacji było, ale prawda jest taka, że mamy ogromną nadprodukcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kmi74    0

A wiec znowu rok porazka moim zdaniem problemy z ziemniakami i wazywami wpolsce to duza produkcja na ukrainie i wrosji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto przechował w tym roku to nie narzeka bo cena na wiosnę była całkiem dobra.

W pewnym momencie (bodajże koniec kwietnia) ziemniaki hurtowo szły po 1zł za kg. W detalu oczywiście drożej.

Pech chciał, że jesienią większość sprzedałem, ale z tym się nie utrafi bo w sezonie 2011/2012 na wiosnę musiałem kilka przyczep wywieźć do lasu bo nikt nie chciał ziemniaków nawet za darmo. A w 2012 większość krajowego pojechała za granicę i okazało się, że ziemniaków wcale nie ma dużo co dało niezłą cenę wiosną.

We wczesnych ziemniakach,które teraz kopie już widzę zgnite. Co do późnych ciężko powiedzieć co z nich wyrośnie, czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Szarlej - jeszcze nie kopiemy na przechowalnię. Pogody jest raptem kilka dni a satelita pokazuje obecnie że na zagłębiu ziemniaczanym leje. Kto wie co jeszcze nas czeka. Prawdą jest że produkujemy więcej niż zjadamy ale... z tego co pamiętam przez 10 lat produkcja ziemniaka spadła o 50%. Tak czy siak ratuje nas eksport. Może akurat gdzieś wystąpią anomalie pogodowe i zrobi się ujście dla naszego ziemniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

elizówka lublin podobno można już po 0,8zł kupić


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ostatni brałem ładnego starego po 12 za worek

u mnie wypadło z 15- 20 %. A areał zjechał w finale do 3 ha. I nie znam nikogo u mnie kto by powtórzył a tym bardziej zwiększył areał

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Teraz jeszcze mało kto w gospodarstwach domowych przerzucił się na młodego ziemniaka. Panuje powszechna opinia że "wczesny młody smakuje jak mydło, przenawożony" itp. Cena która jest obecnie nie ma wielkiego wpływu na cenę wrzesień-listopad. W tamtym roku o tej porze młody był za bezcen a na późniejszych ziemniakach wyszliśmy dobrze. Podtopienia spowodowały straty - jakieś 15% u mnie. Kwestia jest taka: jak ów deszcz wpłynął na wydajność. Tam gdzie zgniły to pusto a tam gdzie widać że za dużo wody - siedzą jak przestraszone. Czas pokaże.

 

To chyba u ciebie w domu taka opinia panuje, bo ja pierwszy raz takie coś słyszę Z kim by nie porozmawiał to każdy z utęsknieniem wyczekuje pojawienia się polskich młodych ziemniaków które są jedną z najpopularniejszych nowalijek w kraju... Wg mnie przyczyn takiej bryndzy cenowej jest kilka: import barachła z zagranicy to raz. Zbyt duża produkcja ziemniaków spod okryć co powoduje ,że rynek krajowy nie jest w stanie ich przejeść a na eksport na razie nie idą, to dwa Bieda wśród producentów po dwóch d*pniatych sezonach zmuszająca ich do szukania pieniędzy a co za tym idzie "kopania tego co jest" nawet jeżeli towar jest nie dorośnięty i teoretycznie nie opłaca się go kopać. To trzy. Jak wymyśle czwarty czynnik to dam znać, wbrew temu co piszą niektórzy to z tego co widać na polach rekordów na pewno nie będzie myślę , że za parę dni z pól zejdą te "lepsze" ziemniaki i może się okazać ,że towaru brakuje, ale jak będzie czas pokaże.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Dzisiaj na Zjazdowej od 10 do 18 zł za ładnego . Ziemniak ogólnie lichy popękany i zielony niczym odpad to te najtańsze . Grubych i ładnych ziemniaków bardzo mało . Urodzaju na ziemniaka już nie będzie . Wygnicia i jeszcze zaraza . Każdy kopie bo panikuje tylko niech sobie przeliczy ile jest z ha . U mnie wydajność 14 t z tych ładniejszych z pod przykrycia i jak będzie susza to na jesień myślę że niżej 1 zł nie będzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Jak Sieradz i Warta zasadza kapuste i inne warzywka to bedziemy mieli rzeczywisty obraz

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

To chyba u ciebie w domu taka opinia panuje, bo ja pierwszy raz takie coś słyszę Z kim by nie porozmawiał to każdy z utęsknieniem wyczekuje pojawienia się polskich młodych ziemniaków które są jedną z najpopularniejszych nowalijek w kraju...

 

Nie bulwersuj się. Wyczekiwanie na dobry towar to jedno a faktycznie dobry towar to drugie. W młodego walone jest chemii i nawozów do oporu aby uzyskać jak najwięcej w jak najkrótszym czasie. Z kim bym nie rozmawiał to do tej pory wcina starego ziemniaka, klienci którzy brali ode mnie po 200 -300kg na zimę nadal pytają czy mi nie zostało ze 2-3 worki starego. Sam wiem że nie raz kupiło się młodego i mordę wykręcało taki "smaczny" był. Cena też odstrasza - kto da 2-3zł za młodego skoro za 10 zł za worek można kupić starego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

U mnie ziemniaki rosną jak wściekłe ale zaraza łodygowa jeszcze wścieklej atakuje kto walkę wygra czas pokaże. Nie ma co debatować teraz co będzie jesienią bo do jesieni jaszcze wiele się może wydarzyć. Jak ziemniaki będą wykopane będziemy debatować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

mi przez gardło te młode teraz nie chcą przejść. Prawdziwy młody za miesiąc będzie.

 

Dokładnie tak. Co innego nowalijka której zjada się trochę dla smaku a co innego ziemniak obiadowy który gości na stole niemal codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

U mnie i w okolicy ziemniak b.ładny. Jak tak będzie rósł wszędzie to będzie dużo roboty i mało pieniędzy. Narazie bez deszczu ponad tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Zgadzam się ,że ten młody ziemniak jest coraz gorszy i jak tak dalej producenci będą produkować taki tyfus to w Polsce będzie się jadło coraz mniej ziemniaka . Ponoć niektórzy sieją tylko azot pod pyry . Ceny na Zjazdowej zmieniają się z godziny na godzinę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

wie ktos jak w Łodzi?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

a lulka 5-6zl

 

a lulka 5-6zl


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj