Zaloguj się, aby obserwować  
damii1

Ceny ziemniaków 2013

Polecane posty

stasiex    24

Sezon faktycznie nerwowy; udało mi się uzyskać średnią cenę w hurcie na poziomie 0,5 zł/kg, także nie było tak źle, jak się zapowiadało po zbiorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

U mnie jeszce trochę towaru zostało ale już słabszej jakości więc pójdzie dla bydła średnia cena w tym sezonie to ok70 gr/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi1999    57

Film przedstawia wiosenną pielęgnację ziemniaka w moim gospodarstwie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Bardzo nam miło że kolega raczył nam przedstawić swój park maszynowy oraz technologię uprawy ziemniaka jednak nawet obejrzenie filmiku nie dało mi odpowiedzi na pytanie: jaki wpływ ów filmik ma na ceny ziemniaka w sezonie 2013?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

na pewno polski?

 

stary w hurcie to juz nawet 5zl i nie ma chetnych


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Napewno polski. W czwartek na targpiascie byl po 8zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi1999    57

Polski to chyba z doniczek bo nie wiem czy komuś opłaca się sadzić ziemniaki w szklarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

No faktycznie za dużo to ty nie wiesz.... lepiej się już nie wypowiadaj...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Jak tam kiedy planujecie kopać młodego i jak u was rosną . Powiadają , że ziemniak młody może płacić . Ciekawe jakie będą wydajności . Jak z młodym będzie tak jak w tamtym roku to można powiedzieć ,że to koniec biznesu ziemniaczanego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

O wydajności nie ma się co martwić, Z własnego doświadczenia wiem , że o wiele lepiej dla kieszeni jest wtedy gdy masz słabszą wydajność a lepszą cenę niż odwrotnie ;)


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Wiem o tym tylko żeby wszyscy przy słabej wydajności nie chcieli się pozbyć towaru bo to przełoży się na ceny . U mnie w okolicy ziemniaki młode nierówne przeważnie denar . Krzaki wysokie i mikre . Wydaje się ,że urody na młodego nie będzie . Znowu będzie loteria a jak u was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmarcinn001    25

Miechów 7.5 zł za woreczek. Bardzo ładny ziemniak


Od myszy po cesarza, wszyscy żyją z gospodarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Wiem o tym tylko żeby wszyscy przy słabej wydajności nie chcieli się pozbyć towaru bo to przełoży się na ceny . U mnie w okolicy ziemniaki młode nierówne przeważnie denar . Krzaki wysokie i mikre . Wydaje się ,że urody na młodego nie będzie . Znowu będzie loteria a jak u was ?

Dokładnie tak jak piszesz denar bardzo nierówno wyszedł. Do tego krzaki nie powalają bujnością, małe a już pąki kwiatowe. Przejechałem się dzisiaj po polach tam gdzie ziemniaki były pod włóknina masakra 70% porażone liściozwojem. Ogólnie w tym roku jak na razie szału nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Myślałem , że tylko u mnie ale znajomy do mnie dzwonił i u niego to samo . 30 % ziemniaków nie ma łodyg a gdy odkopaliśmy bulwę już są małe kartofelki . Czy liściozwój można zwalczać chemicznie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Z rozmów z innymi plantatorami, i z tego co widać u nas na polach to naprawę szału ni ma, bardzo mało jest ładnych ziemniaków. Dołki praktycznie wypadły w 100%, wielu sadziło od nowa, ale nie wszędzie się da. Wiele z tych które przetrwały bardziej przypominają pomidory niż ziemniaki, także może być ciekawie.... (ciekawe w jakiej kondycji są plantacje za granicą, ktoś ma jakieś info?)


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Dzisiaj na straganie zobaczyłem drobne młode ziemniaki nawet były trochę pogryzione przez rolnice . To była znajoma więc zapytałem się czy to nasze . Cena tych badziewnych ziemniaków 4 zł . Okazało się ,że to zagraniczne ale nie wiem skąd . Jutro spróbuje się dowiedzieć więcej . Dzisiaj wyrwałem krzak denara pod pąkiem ziemniaki jak paznokcie . Łodygi przy starej bulwie ciemne i to przechodzi na młode ziemniaki . Jednak może być ciekawie w połowie czerwca jak by teraz przyszło silne ocieplenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

ja zakonczyłem :)

ale myśle że stare ziemniaki nawet do konca czerwca beda potrzebne na stolówki czy pierogarnie młody ziemniak na pierogi się nie nadaje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    52

podejrzewam że dotąd dopóki szkoły będą otwarte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    934

Może jeszcze cena starych ziemniaków trochę podskoczy przez te deszcze młode się odciągają....a i plony młodych zapowiadają się nie ciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

a cena?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

Ja widziałem młogego na targu po 6.5zł z kilogram bardzo drobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj