Zaloguj się, aby obserwować  
damii1

Ceny ziemniaków 2013

Polecane posty

mikad    1113

Wystarczy zahartować krótkie kiełki a następnie wystawić je na światło i nie będzie żadnego przerastania, ale jak ktoś kiełkuje w ciemnościach to potem takie efekty. Proponuję poczytać holenderską książeczkę.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Moje mają od 1-2cm i całe są zielone a na końcach są listki tak że spoko. Do kwietnia dadzą radę. Nie wiem, co wy sądzicie. Kiedy będą nasze pierwsze młode?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

bzdura z tymi kiełkami jak mogą przerosnąć

a no moga jak ktos za wczesnie zaczał kielkowac w ciemnosci a poza tym sadzac ziemniaki ktorych kielki przechodza ze skrzynki do skrzynki nie bedziesz miec rownego i wczesnego plonu

 

moje mają ok 2 cm ale od ok10dni temp. utrzymuje na poziomie 2-4stopnie

 

Ciężko powiedziec kiedy beda młode bo jeszcze zima na polu(w moich stronach) ale mysle że za 2,5miesiaca będą juz z tuneli...swoją drogą jeden kwietniowy przymrozek moze wszystko zmienic

Najgorsze jest to ze wczesny bedzie późno co poskutkuje szybkim spadkiem cen

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Ziemniak z pod osłon będzie z tydzień wcześniej jak kiełkowany, wiec przykrywac dużo nie ma sensu. To raczej nie będzie rok na wczesnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

dzis rybitwy 8zł 7,5 zł 7zł a nawet 6zł za 15kg dzis były po rosniete zejascie nawet nawet 2 tiry sie dzis ładowały rumunów dosc sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Ziemniak z pod osłon będzie z tydzień wcześniej jak kiełkowany, wiec przykrywac dużo nie ma sensu. To raczej nie będzie rok na wczesnego.

 

Poczekaj jeszcze z tymi osądami bo jeszcze nawet nie posadzone, ze swojego doświadczenia wiem, że co się słabo zanosi nieżle się kończy i na odwrót. Wg mnie to nawet dobrze że to wszystko się przedłuża stary ziemniak zejdzie i nie będzie psuł ceny młodemu. A jeszcze nie wiadomo czy jakiś przymrozek majowy nie wyskoczy i te z gruntu wykasuje... a może susza przyjdzie i te nie nawadniane padną...Scenariuszy możliwych jest tyle że nie ma co wyrokować...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Nieraz się coś źle zrobi a dobrze wyjdzie. Co do kiełków to kolega kiedyś sadził ,że niektóre za sadzarką już rosły i pyrki kopał w terminie . Przyroda może wszystko naprawić , ale trzeci rok ziemniaki już nie powinny tak wypalić jak w ówczesnych latach , liczę na to .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

Tyle powinno urosnąć co posadzone to nauczyli by sie cwaniacy płacic bo na samej kilówce maja 100% bez zadnego nakładu


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Ja osobiście uważam że stary ziemniak będzie miał i zejście i cenę a to dlaczego?. Dlatego że młodego nie będzie tak szybko. Ci co posadzili to nie wiem czy zarobią na tej decyzji kokosy, ten ziemniak leży w ziemi i się kisi i nie ma żadnej pewności czy nie zaboleje, zmarznie lub zgnije. Co że przykryty jak temperatura na minusie i nie ma słońca, parę dni inocy na minusie i ziemię przeciągnie. Nawet jeśli im się uda to i tak jest duże prawdopodobieństwo że po wschodach ziemniaki te będą narażone na kwietniowe i majowe przymrozki. kolejnym argumentem jest to że niewiadomo kiedy teraz będzie możliwośc wejścia w pole i sadzenia wczesnego ziemniaka, wątpię że za 10- 14 dni coś z tego będzie bo pomimo że miną mrozy to ziemia będzie mokra a do tego zapowiadają deszcz, potem święta i różnie to może być. Sadzenie kiełkowanego może nawet wypaśc po świętach co bardzo odwlecze zbiór wczesnego ziemniaka i popyt będzie skierowany na ziemniaka starego. Nie biorę tu pod uwagę ziemniaka młodego z importu bo kupuje go niewielki moim zdaniem odsetek konsumentów a jeśli już to tylko z czystej ciekawości jak smakuje. Sa tez i minusy takiego przebiegu wydarzeń a mianowicie póżniejszy lecz obfity wysyp ziemniaka młodego z pod okrywy i sadzonego bez osłon w niedługim odstępie czasowym pewnie przełoży się na bratobójcze obniżki ceny. To z kolei dobrze nie wróży ceną ziemniaka w całym nowym sezonie i grozi powtórką z lat poprzednich. Cenę łatwo się obniża ale podnieść to już nie jest takie proste. Obecnie sprzedaję taki mały hurt po 10 a klien indywidualny 12 za 15.

czy nie miałem trochę racji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

o proszę i tu udziela sią Pan @Binladen ze swoimi teoriami......

 

u mnie cena bez zmian 24,-/30kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    52

oczywiście kolego,że miałeś rację ,tylko ta cena jeszcze aby się dźwignęła ze 100% do góry i byłoby super :D ,bo jak słyszę ,że w hurcie 6zł za 15 to troszkę za mało, biorąc pod uwagę ,że do przyszłego roku trzeba będzie dołożyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

co ja poradzę jak rolnik nie chce wyzszej ceny. Jak idziesz do prawnika,mechanika, fryzjera, lekarza, sklepu itd to możesz komuś podyktować cenę nie to on dyktuje cenę albo do widzenia. albo pewna grupa rolników musi zmienić swoje nawyki albo trzeba czekac aż się wykruszą tacy rozdawacze, a na to potrzeba czasu i nie ma pewności czy swojej cudownej szkoły prowadzenia interesów nie przekażą swoim następcom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

oczywiście kolego,że miałeś rację ,tylko ta cena jeszcze aby się dźwignęła ze 100% do góry i byłoby super :D ,bo jak słyszę ,że w hurcie 6zł za 15 to troszkę za mało, biorąc pod uwagę ,że do przyszłego roku trzeba będzie dołożyć

To Ty już dzisiaj wiesz że będziesz dokładał w przyszłym roku? To po co sadzisz.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    52

niestety ale muszę ,czy mi się to podoba czy nie ,jak się korzysta z programu na dofinansowanie to trzeba ciągnąć to przez 5 lat,po za tym lepiej być przygotowanym na niską cenę niż liczyć na kokosy , a później być mocno rozczarowanym,w naszym polskim rolnictwie zawsze jest wielka nie wiadoma, musi komuś wymarznąć ,zalać ,uschnąć aby ktoś inny zarobił i to jest właśnie bardzo przykre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6329

A może to jest tak ,że każdy nowy rok- sezon zaczynamy od ceny 0.00 PLN /kg zamiast od np. 0.4 PLN/kg.? A zanim dojdziemy do opłacalności praktycznie jest już po zabawie? Te ceny chyba nie powinny się zerować? Odbiorcy czasami zachowują się jakby ktoś zresetował im dyski, totalna amnezja i biała karta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

nieporozumieniem jest realizacja sprzedaży po 1zł/15kg u mnie niewiele niższy jest koszt załogi i worka, dlatego korzystniej jest wyrzucić połowę zbiorów a pozostałą cześć sprzedać chociaż dwukrotnie drożej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Tyle powinno urosnąć co posadzone to nauczyli by sie cwaniacy płacic bo na samej kilówce maja 100% bez zadnego nakładu

 

To wystaw sobie stolnicę przed chałupę i sprzedawaj to wtedy nie będziesz miał kosztów.

Ja jeżdżę na rynek i sprzedaję . Koszty to 50 zł paliwo i 40 zł placowe. Ziemniaki sprzedaje od 10 do 12 zł za worek. Nieraz tak jest ,że tylko na opłaty się zarobi dobrze ,że mam własnego.

Druga sprawa to jak na hurcie nie ma towaru to chłop nie wie ile powiedzieć a jak jest za dużo to za pół darmo oddaje.

Także to nie jest wina handlarza tylko tego co sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

 

To wystaw sobie stolnicę przed chałupę i sprzedawaj to wtedy nie będziesz miał kosztów.

Ja jeżdżę na rynek i sprzedaję . Koszty to 50 zł paliwo i 40 zł placowe. Ziemniaki sprzedaje od 10 do 12 zł za worek. Nieraz tak jest ,że tylko na opłaty się zarobi dobrze ,że mam własnego.

Druga sprawa to jak na hurcie nie ma towaru to chłop nie wie ile powiedzieć a jak jest za dużo to za pół darmo oddaje.

Także to nie jest wina handlarza tylko tego co sprzedaje.

 

A ty to rozumiem arystokrata? I nie rozumiem co w tym złego , że jak ma okazje wziąć dobre pieniądze to bierze? Może wtedy ma opuszczać i liczyć na dobre serce i pamięć handlarzy, że jak będzie za dużo to oni wspaniałomyślnie dadzą lepszą cenę przez wzgląd na stare czasy? No niestety ale tak to raczej nie działa...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

A ty to rozumiem arystokrata? I nie rozumiem co w tym złego , że jak ma okazje wziąć dobre pieniądze to bierze? Może wtedy ma opuszczać i liczyć na dobre serce i pamięć handlarzy, że jak będzie za dużo to oni wspaniałomyślnie dadzą lepszą cenę przez wzgląd na stare czasy? No niestety ale tak to raczej nie działa...

 

Każdy może jechać na bazarek i spróbować tego chleba . Wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma . Ja też jeżdżę na hurt i sami sklepikarze mówią ,że gdybyście wszyscy trzymali cenę to by musieli kupić . Nie ma co nikomu zazdrościć ani przywilejów ani roboty . Musi być producent i handlarz bo oni od nas kupują towar . Ja tylko cytuje sklepikarzy jak mówią o chłopach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

U mnie cena od początku roku na stałym poziomie 7.50/15 kg tygodniowo 550-600worków ( hurtownia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Dość mocno ruszył znowu eksport. Co prawda Rumuni już się nauczyli jak podejść polskiego rolnika, żeby za bezcen od niego kupić, ale wybiorą wszystko jak tak dalej pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

U mnie cena od początku roku na stałym poziomie 7.50/15 kg tygodniowo 550-600worków ( hurtownia)

U mnie tez bez zmian od początku tego roku, 8 zł/15 podobne ilosci, może ze 100 workow mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

U mnie coraz większy ruch każdy chce kupować. Może to przejściowy wzrost ale puki co obroty 100% wzrostu. Odrzucam wszystkie oferty po 8 zł. Dogadałem się ze znajomym handlarzem, który zaproponował mi 10zł. Puki co to najlepsza cena jaką mi proponowano za moją nadwyżkę towaru. Moim zdaniem może być tylko lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    933

To ładna cena jak już dyszka za woreczek.... :) jak dzwoniłem jakieś trzy tyg po tych co się ogłaszaja ilości tirowe to nawet nie chcieli wogóle kupywać bo mówili ze nic nie idzie a dzisiaj jeden facet sam zadzwonił do mnie i sie pytał czy mam towar..proponował po 50gr ;) miejmy nadzieje ze cena się utrzyma jak zima puści chociaz ona działa na nasza korzyść :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj