Zaloguj się, aby obserwować  
damii1

Ceny ziemniaków 2013

Polecane posty

pawelol111    1342

Obdzwoniłem kilku odbiorców i jedna gadka: Rumun bierze ale najchętniej 7+, minimum to 6 - o mniejszych nie ma mowy. Mołdawia czeka na spadek cen. Co ciekawe ziemniak z Niemiec jedzie do nas (nie patrzą na smak, liczy się że ładny bo szczotkowany). Jedyna nadzieja to sprzedaż dobrego towaru na kraj ale też na duże ceny nie ma co liczyć. Podobno na Sieradzu po 5 zł za worek można kupić.

 

Powoli zaczynam sadzeniaki krowami skarmiać - mleko w cenie a po 200zł za tonę oddawać się nie opłaci. Szkoda bo dobra Irga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Obdzwoniłem kilku odbiorców i jedna gadka: Rumun bierze ale najchętniej 7+, minimum to 6 - o mniejszych nie ma mowy. Mołdawia czeka na spadek cen. Co ciekawe ziemniak z Niemiec jedzie do nas (nie patrzą na smak, liczy się że ładny bo szczotkowany). Jedyna nadzieja to sprzedaż dobrego towaru na kraj ale też na duże ceny nie ma co liczyć. Podobno na Sieradzu po 5 zł za worek można kupić.

 

Powoli zaczynam sadzeniaki krowami skarmiać - mleko w cenie a po 200zł za tonę oddawać się nie opłaci. Szkoda bo dobra Irga.

 

Chyba za jakieś barachło, za ładnego jasnego i grubego 7plnów z domu można dostać


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

a z fito 68gr, towar towarowi nie jest równy

ja dzisiaj po miesiecznym przestoju ładuje 300 workow 45+ po 47gr


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

to i tak tanio im da jesz. Do mnie dzisiaj dwie hurtownie i gość z tira dzwonił 0.5 zł płaci na miejscu. A ja już nie mam tyle towaru żeby z wszystkimi handlować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Ja jutro też 300 sztuk 45+ po 8 zł/15 z domu. Ziemniak jasny czysty Denar. Ceny bez zmian.

 

Poniżej 8 nikomu nie sprzedaje. I nikt nie narzeka , ani nie negocjuje ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

bowiem z Bydgoszczy zwinęli się producenci, rozdali towar pośrednikom po 7zł, a oni teraz trzymają cenę i bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Potrzebuje kupca na denara około 12 ton, handlarze z okolic nie chcą dać więcej niż 40 gr więc mówię im nie! Jestem z północnej wlkp. jak będziecie mieć jakieś namiary dajcie znać bo handlarzą napewno nie oddam za ta cene wolę więcej trzodzie parować. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Nie sprzedawajcie taniej jak 7 zł worek . Ziemniaki cały czas idą za granicę tylko wybierają jasne i dobre partie jednolite . Znajomy wysyła 10 tirów na tydzień . Trzech ludzi łatwi mu towar w okolicach Sieradza . Ciemniejszy towar idzie na Budapeszt . Nie ma co panikować bo jak wszyscy będą chcieli na raz sprzedać to nic dobrego z tego nie wyniknie . Czy po 6 zł czy po 9 zł popyt będzie taki sam . Na targowiskach ceny nie spadły bo handlowcy wiedzą ,że jak ceny obniżą to trudno będzie je podnieś . Będzie trza oberwać kiełki to trudno najważniejsze ,że cały czas wyjeżdżają za granicę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Końcówka sezonu może być ciekawa. U mnie w okolicy pomimo ograniczonego popytu ziemniaka ubywa a ceny od grudnia praktycznie stoją w miejscu. Moim zdaniem ziemniaka plskiego w maju nie zasmakujemy. Zawsze pod osłony ziemniaka sadziłem w marcu lecz w tym roku nic na to nie wskazuje. Poza tym że nawet udało by się go wsadzic w ziemię to jeszcze potrzeba słońca i ciepła. Pogoda obecnie jest wymarzona na przechowanie ziemniaka 2 stopnie na plusie. Vineta pięknie się przechowuje jest jeszcze tego około 70t. 9-11zł to moje minimum za jakie oddaję towar 3-4t tydzień. Nadwyżka pójdzie albo na eksport z fito kal. 6+ lub na hurtownie. Jednak nie wcześniej jak w kwietniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Ty to rozwozisz czy klienci odbierają sami z przechowalni? nie krzywią się na duży kaliber?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Większość dowożę. Klienci zdążyli przez dwa sezony się przyzwyczic. W większości to stołówki i restauracje więc w to im pasuje. Dla sklepów i na giełdę staram się wybierac worki z mniejszymi ziemniakami ale są i tacy, którzy wolą duże ziemniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

Rumuni duże lubią :D tylko w polski hurtowniach wybrzydzają bardziej niż w sklepach ale jak już się uda ich przyzwyczaić to biorą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Z podwórka przyjeżdża tir po 7 zł za 15 kg, kaliber od 5 cm.

To po co stoją na tej giełdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Bronisze, wołają 7zł za 15kg, zejście 6zł, łapa 5,5-5zł, popyt słaby.

Dokładnie , po co jadą na tą giełde? Tylko wstyd przynoszą porządnym rolnikom. To nie rolnicy tylko robole którzy nie mają na olej napędowy żeby w pole wjechać. Nie rozumiem ludzi którzy sadzą ziemniaka ile wlezie nie wiedząc czy i gdzie go sprzedadzą. Żenada. Żle im nie życze, ale są skazani na bankructwo, dyskopatie kręgosłupa i wyśmiewanie przez handlarzy.

 

U mnie bez zmian 8 z domu po kilka set worków/tyg.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

bo zorganizować się nie umieją tylko proszą handlarzy żeby od nich kupili i cene przez to zaniżają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

u mnie zima na całego rano było -8 ,cały dzień temperatura na minusie w tej chwili nawet "zadymka śnieżna" ciekawe jak tam ziemniak wsadzony na wczesnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

ciekawe ciekawe...coraz czesciej w moich stronach słychac ze w okolicach Warty obrywaja kiełki z tego co bylo kiełkowane bo przerosły


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

oczywiście ze mogą przerosnąć,każdy je hamuje ,ale jak długo można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

to ten kto dopuszcza do takich kiełków to zabardzo nie ma pojęcia o kiełkowanu i wplywaniu na jego wielkość to raz a 2 nie takie kiełki widziałem u innych a 3 razy takiej długości i sadzili i o dziwo mieli ziemniaki. choć ja osobiście nie jestem zwolennikiem takich kiełków

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj