Zaloguj się, aby obserwować  
damii1

Ceny ziemniaków 2013

Polecane posty

zbyszek8201    165

idzie dobrze, coraz więcej ludzi pyta i zamawia po 100-200kg cena 60gr,w hurcie nie sprzedaje czekam do początku kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tafit    4

ja u siebie sypie 1t polifoski 6 do tego azot 140kg N/ha, zaprawianie, opryski na chwasty, odżywki, jakieś 6-9 oprysków na zarazę drogimi środkami, sadzeniaka kupuję co roku na 1/3 areału, do tego koszty uprawy i zbioru. nakłady wyliczy sobie z tego każdy. i w tym roku, który był bardzo dobry na wczesnym wychodziło koło 30 ton plonu ogólnego (średnia z kopania od 15 czerwca do końca lipca) a na późnym około 40t plonu ogólnego. a ziemię ma klasy 3b do 4b z przewagą 4a. i gdzie tu ta opłacalność po te 30 gr jak jeszcze trzeba dołożyć koszty przechowywania, pakowania no i rzecz jasna odjąc ubytki ubytki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

1 tona polifoski to normalka :) 6-9 opryskow tez normalka :) i wydajnosc jak wszystko ok to nawet pow 50 ton :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Ja rozumiem że to za ciężkie do ogarnięcia przez niektórych ale to całkiem normalna dawka na ha a ilość oprysków też w normie.

Jak będę miał chwilę to wrzucę seryjkę holenderskich mini przewodników z uprawy ziemniaka do poczytania.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Ja osobiście uważam że stary ziemniak będzie miał i zejście i cenę a to dlaczego?. Dlatego że młodego nie będzie tak szybko. Ci co posadzili to nie wiem czy zarobią na tej decyzji kokosy, ten ziemniak leży w ziemi i się kisi i nie ma żadnej pewności czy nie zaboleje, zmarznie lub zgnije. Co że przykryty jak temperatura na minusie i nie ma słońca, parę dni inocy na minusie i ziemię przeciągnie. Nawet jeśli im się uda to i tak jest duże prawdopodobieństwo że po wschodach ziemniaki te będą narażone na kwietniowe i majowe przymrozki. kolejnym argumentem jest to że niewiadomo kiedy teraz będzie możliwośc wejścia w pole i sadzenia wczesnego ziemniaka, wątpię że za 10- 14 dni coś z tego będzie bo pomimo że miną mrozy to ziemia będzie mokra a do tego zapowiadają deszcz, potem święta i różnie to może być. Sadzenie kiełkowanego może nawet wypaśc po świętach co bardzo odwlecze zbiór wczesnego ziemniaka i popyt będzie skierowany na ziemniaka starego. Nie biorę tu pod uwagę ziemniaka młodego z importu bo kupuje go niewielki moim zdaniem odsetek konsumentów a jeśli już to tylko z czystej ciekawości jak smakuje. Sa tez i minusy takiego przebiegu wydarzeń a mianowicie póżniejszy lecz obfity wysyp ziemniaka młodego z pod okrywy i sadzonego bez osłon w niedługim odstępie czasowym pewnie przełoży się na bratobójcze obniżki ceny. To z kolei dobrze nie wróży ceną ziemniaka w całym nowym sezonie i grozi powtórką z lat poprzednich. Cenę łatwo się obniża ale podnieść to już nie jest takie proste. Obecnie sprzedaję taki mały hurt po 10 a klien indywidualny 12 za 15.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

@mikad @tafit którą polifoske macie na myśli

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

6-20-30


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Jak was stać, to sobie sypcie 1 t NPK na hektar... Tylko po co?

 

No ale jak się nie robi analiz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Dyskusja została przeniesiona do działu o ziemniakach tam możesz przeczytać po co.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

rybitwy 8 wołaja sprzedaja 7-7,5 zł za 15kg duzo towaru... zejscie takie sobie jak łądny towar to wiadomo a jak drobny to nie ma za bardzo kupca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Witam Panowie.Cene musimy trzymać 7-8 zl to minimum. Jeśli zaczniemy zchodzić w dół to więcej i tak nie pójdzie. U mnie sprzedaż się zwiększyła co najmniej juz od 2-3 tyg. Na pewno nie starczy mi ziemniaka do młodych. Co rzadko mi się zdarza, zawsze handlowałem starym ziemniakiem do ok.10 czerwca. Cena 8 zł /15 ilości od 20-300 worków, 10 zł po kilka worków. Ale ruch zrobił się dość znaczny, myślę że będzie lepiej.

 

Cena 8 zł to wszystko odbiór z gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tafit    4

Jak was stać, to sobie sypcie 1 t NPK na hektar... Tylko po co?

 

No ale jak się nie robi analiz....

 

Z analiz tyle wychodzi kolego, dodam że nie wspomniałem o wapnowaniau, ktrórego na samo utrzymanie ph trzeba dać około 300 kg CaO.

I tu widać jak niektórzy mają pojęcie o nawożeniu. zaznaczę jeszcze, że nie daje żadnego obornika bo nie mam tylko międzyplony sieje (gorzczyca lub owies).i u mnie nie ma czegos takiego że po oskrobaniu i ugotowaniu boba wychodzą z garnka, odbiorcy bardzo chwalą sobie towar.

Edytowano przez tafit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Witam Panowie.Cene musimy trzymać 7-8 zl to minimum. Jeśli zaczniemy zchodzić w dół to więcej i tak nie pójdzie.

 

U mnie w okolicy (Sieradz oczywiście), to się chyba licytują kto sprzeda za mniej, chociaż cena 7-7,5 zł jest realna, bo sam za tyle wypchnąłem w poniedziałek 24 t. A słyszałem, że po 5,5 zł sprzedają.

Także można sobie pomarzyć o solidarnym trzymaniu ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Na rynkach też zjechali z ceny, były po 14 zł a są po 12. W Kauflandzie w Siedlcach widziałem młodego ziemniaka, co ciekawe kaliber do 4cm a w nie wmieszane kaliber 6+ jakby innej odmiany i szczotkowane - ewidentnie stary ziemniak. Ktoś niezłe przekręty robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

no niestety brak ogranizacji i cena leci w dół

ja tira po 0.50gr załadowałem i nie zamierzam taniej sprzedawać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tafit    4

u mnie też zastój i co slyszę duże obniżki ceny. jak klasyk mawiał tak pięknie żarło i zdechło. ja licze na poprawe jak sie zaczna sadzenia i ludzie nie będą mieli czasu po targach jeżdzić z tym szajsem co cenę zbija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

sorry bracia rolnicy-kto sprzedaje poniżej 50 gr teraz a na jesieni poniżej 40 gr jest idiotą .Niech lepiej leży d*pą do góry cały rok to mniej straci-i innym nie będzie psuć rynku.I niech nie beczy ,że musi sprzedawać bo nawóz musi kupić.Ja na jesien praktycznie nic nie sprzedałem-straciłem stałych odbiorców wieloletnich bo kupowali od kretynów za 2,5 zł. Teraz wrócili z podkulonym ogonem i płacą po 8. Ludzie jak sami się nie bedziecie szanować to nikt was nie uszanuje.Ktoś wyliczał ceny produkcji ziemniaka-ale zapomniał o najważniejszym,poharatanym kręgosłupie i zniszczonym zdrowiu ,którego wam nikt nie wróci.Nie wiem czy pózniej na starość Wam starczy połowa emerytury krusowsiej na leki.Na ziemniakach albo się dobrze zarabia albo się w to nie pcha.Powiedzcie mi tylko ci którzy tak tu wyliczali jakie to mają plony i dochody przy takiej niskiej cenie-ile macie lat.Policzyliscie ze ciagniki,budynki,maszyny nie są wieczne i kiedyś będzie je trzeba uzupełnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Ten kto za mniej niż 40 sprzedawał na jesieni to idiota? Oddałem po 270 Tajfuna w październiku - jakie miałem wyjście? Albo sprzedam albo się zmarnuje - zmarznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Najbardziej chodzi o to że handlarz kupi od takiego idioty po 20gr a sam sprzeda po 80gr. Co innego jak by cena w sklepach i na rynkach była po 30-40gr to wtedy nie ma możliwości sprzedaży drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Jakbyś nie wiedział to na tym polega handel żeby taniej kupić a drożej sprzedać, jak czytam niektóre wasze wypowiedzi to nie wiadomo czy śmiać się czy płakać...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

Nieciekawie płaci ten stały odbiorca. Dalej pcha pewnie po 8-9 zł. Jakie ilości bierze?

 

 

O co chodzi z tym Panem Z.? Jeśli można wiedzieć oczywiście?

 

Ba - sznury się rwą, woda za płytka, gałęzie za suche - i co zrobisz? ;) Po ile pcha to mnie nie interes - wiem, że dla mnie to jest męka. Bierze ile wejdzie na samochód.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj