Zaloguj się, aby obserwować  
damii1

Ceny ziemniaków 2013

Polecane posty

Pawe60    0

Napisz co się działo na tej stacji niech inni też wiedzą.

 

Jaka cena w tym tygodniu na Rybitwach i czy Rumuni brali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

500zł za tonę przy 40 t z ha (tyle średnio zbierają na AF plonu handlowego) daje 20tys zł. Licząc 8 tys na koszty zostaje 12tys zł. Jeszcze mało?

 

Nie przeliczyłeś się? Chyba GUS-owskie dane podajesz - a ta propagandowa gazeta za "śliska" do podcierania d*py - więc nawet do d*py się nie nadaje.

4,5zł - za 15kg - stały odbiorca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

To są dane z AF. Zobacz w tematach o plonie. Mało kto miał niżej 35t. Bellarosa płaciła nawet 700 za tonę a jeden z forumowiczów za Vinetę brał po 800zł więc dane jak najbardziej prawdziwe - tyle że uwzględnione konkretne przypadki a nie średnia krajowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

 

 

katharsis to zrobil jesienia pan Z na starej stacji PKP... userzy z Sieradza wiedza o co chodzi :D

dobrze powiedziane..


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

pewnie się powiesił

@kartofelz a po ile sprzedaje ten handlarz co od ciebie bierze po 4,5? Pewnie minimum 7,5 czyli wraz wychodzi cena rynkowa 500 zł.

 

Na jesień 2013 przewiduje cenę 30-40 groszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

 

Nie przeliczyłeś się? Chyba GUS-owskie dane podajesz - a ta propagandowa gazeta za "śliska" do podcierania d*py - więc nawet do d*py się nie nadaje.

4,5zł - za 15kg - stały odbiorca.

Nieciekawie płaci ten stały odbiorca. Dalej pcha pewnie po 8-9 zł. Jakie ilości bierze?

 

nie

 

katharsis to zrobil jesienia pan Z na starej stacji PKP... userzy z Sieradza wiedza o co chodzi :D

O co chodzi z tym Panem Z.? Jeśli można wiedzieć oczywiście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

Żeby przyszła cena na ziemniaki to 3 lata z rzędu musza być po 30gr za kilo i wtedy przestana sadzic ci co nie maja gdzie sprzedac a tylko robia zbędna podaż ,tyle że Polak nie dobity po trupach i do przodu, albo jakies anomalia które spowodują nieurodzaj w kilku państwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Ja myślę ,że ziemniak długo się nie podniesie , 30 gr to jeszcze jest cena nie taka zła jak by sprzedał z miejsca . Z ziemniakiem będzie tak jak z cebulą już kilka lat jest słabo z ceną . Technika jaką się te uprawy produkuje nas pogrąży .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Wystarczy uregulować kwestie badań fito... Wyniki osiągamy bardzo dobre jeśli chodzi o wydajność. 300 zł za tonę przy urodzajnym roku to i tak przyzwoicie. Z tym że plon handlowy musi być minimum 40t. Daje to 12 tys przy kosztach 6-8 tys zwijamy spory grosz. Wole przerzucić 50 ton ziemniaka niż 3 tony owsa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Wole przerzucić 50 ton ziemniaka niż 3 tony owsa...

Ręce opadają jak się takie coś czyta. Nic się w tym kraju nie zmieni jak się ma takie podejście. No ale robota lubi .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Nic to nie zmienia bo 50ton to jest 50 ton. 30gr za kilogram śmiech no ale powodzenia i miłej pracy. 40 ton ziemniaka we frakcji handlowej też słabo to widzę a jeśli już to jakim kosztem. Skąd się biorą takie pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Wystarczy uregulować kwestie badań fito... Wyniki osiągamy bardzo dobre jeśli chodzi o wydajność.

gdzie masz te wyniki? to że przeczytasz na forum że 90% userów ma plon 40-50t nie znaczy że w skali całego kraju tak jest. Przyjrzyj się danym GUSowskim. Na zachodzie średni plon zaczyna się od 40t, u nas od 20t.

cały problem polskiego rolnictwa we wszystkich jego odmianach to ROZDROBNIENIE!


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Średni plon w kraju ciut ponad 20 ton - ale co mnie to obchodzi? Jak kto nie ma stanowiska pod uprawę ziemniaka albo pojęcia o samej uprawie to jego problem. Ludzie pojęcia o ziemniaku nie mają, sadzą odmianami po dziadku, rządki 62,5cm, nawozu garść, bez oprysku bo "w zarazę nie wierzą" (tak mówi u mnie koleś który byki trzyma 3 lata a pszenżyto i mieszanki sieje w ilości 300-350kg/ha + sam azot).

 

Rozdrobnienie jest ale i c330 można dobrze zaorać i uprawić. Problem pojawia się w przypadku zbytu... duży może więcej. Tyle że jak scalimy gospodarstwa to bezrobocie będzie nie tak jak teraz 14,4% a 30% i dopiero będzie cyrk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

u mnie w tym tygodniu delikatny spadek popytu, ale nadal zgodnie z oczekiwaniami, cenę jednak utrzymuję na 9zł, tak sobie myślę, że teraz przydałoby się oczyszczenie rynku i spory spadek cen, ostudziłoby to sezonowych zapaleńców, bacząc na obecną opłacalność uprawy zbóż i kukurydzy dla nadwyżki rzędu kilku tysięcy złotych nie warto sadzić ziemniaków, lepiej jest zrobić taki wynik na kukurydzy nie kiwając nawet palcem w bucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Wystarczy uregulować kwestie badań fito... Wyniki osiągamy bardzo dobre jeśli chodzi o wydajność. 300 zł za tonę przy urodzajnym roku to i tak przyzwoicie. Z tym że plon handlowy musi być minimum 40t. Daje to 12 tys przy kosztach 6-8 tys zwijamy spory grosz. Wole przerzucić 50 ton ziemniaka niż 3 tony owsa...

Ja bym miał pewność że dostane 300 zł co roku to wogóle bym się nie brał za ziemniaki.Z tym "PRZYZWOICIE" to jesteś szalony. Więcej tak wnioskujących ludzi i mam jak mamy. Według Ciebie zostanie 4-6 tys. /ha na rękę, to ja dziękuję przerabiać tyle ton za te kaszaki. Z pszenicy mam tyle w tym roku, a robota bez porównania. Według mnie 400 zł/t. przy plonie handlowym 40 t. to minimum biorąc pod uwagę nakłady i pracochłonność w szczególności.

Odbiegając od tematu u mnie aktualnie 8 zł/15 hurtowe ilości, bez zmian,popyt również bez zmian.

Edytowano przez Max83Max83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Ja wolę sprzedać z 1/h 15 ton po 1zł. niż 50 ton po 30 gr.U mnie w okolicy większość przeszło na kukurydze, może pieniądze trochę mniejsze ale bez roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Z kukurydzą nie mam szansy bytu przez dziki - ziemniaka łatwiej ochronić przed tą nędzą.

Z pszenicy na 5klasie masz 4tys zysku? Gratuluję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

No to widzisz, to co innego. Sam mam takie kawałki gdzie nie warto iść z ziemniakiem. Na pszenicę po 1000zł też nie ma co liczyć że co rok będzie. Że narobić się przy ziemniaku trzeba - takie uroki uprawy. Ten rok jest dobry. Średnia cena wyjdzie ponad 400zł za tonę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

4 tyś na czysto z hektara to mało? Owszem w porównaniu do kuku czy pszenicy. Ale na pewno w tym sezonie już nie będzie rekordów cenowych zbóż. Sądzę że pszenica może osiągnie 600zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

no no no ale dyskusja

nie wszyscy maja ziemie nadajace sie na pszenice czy kukurydze wiec w pewnym stoniu sa skazani na ziemniaka bo jak to u mnie mówią: Żyto po żytku i nie ma pożytku

kazdy liczy po swojemu ale moim zdaniem 30gr to malo..u mnie nawozy+śor+worki+sadzeniak( w kwalifikacie)+paliwo to koszt 8,5tys. Przy swoim sadzeniaku to co innego

 

40t plonu handlowego z ha jest jak najbardziej mozliwe ale na ziemi nie zmeczonej ziemniakiem lub przy dobrym nawadnianiu

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Każdy ma swoją receptę na zysk . Ja ustawiłem 10 byczków i można powiedzieć ,że się cofłem ale to jakaś rezerwa no i trochę obornika bo u mnie ziemie nie tęgie i jak słyszę nawet 700 m z ha to traktuje to z przymrużeniem oka dlatego bo gdy u mnie jest 350 m to ziemniaki sypią się całą taśmą a co powiedzieć gdyby było jeszcze raz tyle . Na słabszych ziemiach sieję motylkowe mam większe dopłaty i nie wysiewam nawozów . Jedyna nadzieja jest w ruskich . Jak jeszcze wprowadzą nam do jadłospisu robaki i zaczną mieszać je z kiełbasą to dopiero nic się nie będzie opłacić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Popyt idzie coraz większy, cenę zbijają pośrednicy, a rolnicy się na to nabierają. 7 - 7,5 zł za 15 kg to jest najniższa cena na jaką powinniśmy się godzić w obecnej chwili.

Mowa oczywiście o ilościach tirowych ładnego ziemniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj