Zaloguj się, aby obserwować  
damii1

Ceny ziemniaków 2013

Polecane posty

lukasx21    165

Dziś na broniszach nawet 5zł... ogólnie 7-8 się ceni ale do podania to ciężko. Rano miałem kupca na 360 worków i dawał mi 6zł, w ramach desperacji chciałem 6,5zł bo miałem ładną irgę na co on powiedział ze kupił 700worków po 5,5 i mi wiecej nie da niz 6 zł. Nie zgodziłem się oczywiście, za to przestałem do wieczora i wróciłem z towarem. Podałem może 100 woreczków po 7zł i tyle. Totalny brak kupca nawet łąpka nie daje juz więcej niż 5zł bo i im ten towar nie schodzi. Mam pytanie do rolników czy w łodzi jest szansa na sprzedanie białego ziemniaka a jeśli tak to w jakiej cenie

 

Ja akurat nie jeżdżę aktualnie ale z mojego doświadczenia mogę ci powiedzieć że irga w dużych ilościach na zjazdowej idzie tak do 10 lipca a póżniej to workowanie po 5 -10 worków także niezbyt ciekawa perspektywa wg mnie na taki wyjazd..


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

stary ziemniak idzie dobrze do końca czerwca.Koszt pryskania na kiełka nie jest duży

 

Tzn mi chodziło o ziemniaka na eksport. Koniec lutego, marzec, początek kwietnia - z reguły największy ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Dziś na broniszach nawet 5zł... ogólnie 7-8 się ceni ale do podania to ciężko. Rano miałem kupca na 360 worków i dawał mi 6zł, w ramach desperacji chciałem 6,5zł bo miałem ładną irgę na co on powiedział ze kupił 700worków po 5,5 i mi wiecej nie da niz 6 zł. Nie zgodziłem się oczywiście, za to przestałem do wieczora i wróciłem z towarem. Podałem może 100 woreczków po 7zł i tyle. Totalny brak kupca nawet łąpka nie daje juz więcej niż 5zł bo i im ten towar nie schodzi. Mam pytanie do rolników czy w łodzi jest szansa na sprzedanie białego ziemniaka a jeśli tak to w jakiej cenie

Taki jest handel naszego rolnika.Ty mu nie sprzedałeś ale kupił pewnie obok. Jak towar słabo idzie to gospodarz odda nawet po 2 zł,byle wszystko sprzedać, zamiast trzymać cene tak jak była po 8 ,a jeśli by do czerwca towaru zostało to na pole, lub pryzme. Póki nie zrobi się redukcja głup.ów będzie lipa z ziemniakiem. jestem pewien że młode pokolenie będzie patrzeć na to inaczej, a nie narabiać się za handlarów, łapy i innych cwaniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Młode pokolenie ogólnie widzi co się dzieje na wsi i stara się uniknąć konieczności utrzymywania się z rolnictwa.

Zapraszam do lektury: http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/okopowe/artykuly/jak-uzdrowic-rynek-ziemniaka,40745,0.html

Należałoby coś z tym zrobić...

 

Dziś sprzedane 22 worki po 9zł - Irga. Odbiór z domu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczoraj Rumun zaladowal ode mnie i innych: żółtego po 8 zł, a czerwonego płacił 9,5 zł. Powiedział że w połowie tygodnia będzie znowu ładował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Wszyscy mówią o zastoju, a dzisiaj po zamieszczeniu ogłoszenia miałem z 10 telefonów. Co prawda nikt nie chce słyszeć o 8 zł, ale po 7 zł to kolejka by się ustawiła. Na razie oglądają, ale po zainteresowaniu widzę, że będzie lepiej, tylko muszą się wysprzedać wszyscy, którzy nie mogą wytrzymać ciśnienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Młode pokolenie ogólnie widzi co się dzieje na wsi i stara się uniknąć konieczności utrzymywania się z rolnictwa.

Zapraszam do lektury: http://www.agrofoto.pl...ka,40745,0.html

Należałoby coś z tym zrobić...

 

Dziś sprzedane 22 worki po 9zł - Irga. Odbiór z domu :D

Dobry artykuł, mądrze gościu mówi...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Wszyscy mówią o zastoju, a dzisiaj po zamieszczeniu ogłoszenia miałem z 10 telefonów. Co prawda nikt nie chce słyszeć o 8 zł, ale po 7 zł to kolejka by się ustawiła. Na razie oglądają, ale po zainteresowaniu widzę, że będzie lepiej, tylko muszą się wysprzedać wszyscy, którzy nie mogą wytrzymać ciśnienia ;)

Panowie po prostu trzeba trzymać cene. Oni szukają chłopków parobków. Nie dajmy się robić jak dzieci. Jak będziemy wszyscy sztywno wołać to nie będzie jaj na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro74    0

A może wie ktoś po ile schodzą ziemniaki na Rybitwach i czy i czy biorą coś Rumuni. Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    52

u nas warzywko ma kiepskie zejście ,a trzeba z czegoś żyć, więc wszyscy sięgnęli po ziemniaka i wyciągają go z piwnic czy z kopca ,i tak jadą załadowani troszkę marchewki pietruszki i ziemniaka ,w każdym razie ziemniaka nie mają dużo więc niebawem się skończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe60    0

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/okopowe/artykuly/jak-uzdrowic-rynek-ziemniaka,40745,0.html

ciekawy artykuł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Jaka jest cena na Targpiaście oraz podaż i popyt

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po ile ziemniak na rybitwach ? jest ruch czy zastój? co przewidujecie w niedalekiej przyszłości z ziemniakiem podskoczy jeszcze z ceną czy będzie jeszcze gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe60    0

Dzisiaj sprzedałem 700 worków po 7,86zł ziemniak +5 na paletach odbiór z domu

 

Za tydzień ocieplenie a może nawet wiosna ciekawe co się stanie z ceną oby tylko nie w dóŁ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Zastój i coraz więcej chętnych do sprzedaży. Rozmawiałem z pośrednikiem - na Mołdawię sadzeniak nie idzie - w Białorusi się zaopatrują...

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Jaka jest cena na Targpiaście oraz podaż i popyt

 

8-9zł się podaje w zależności od klienta i towaru. Ale zejście fatalne, zarówno na ziemniaki jak i resztę warzyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

ze sadzonka też jest zastoj a firmy dzwonia po domach, mi sie tak wydaje że jak będzie ta sama pogoda co jest taeraz czyli normalna z burzami i takie podobne nawet jakby każdy co sadzi dużo ograniczył ziemniaka o 2 ha a małe gospodarstwa mniej to i tak podejrzewam że nie zejdzie i wiecie co nie ma co się oszukiwac będziemy musieli pójsc do roboty , popatrzym na nas wszystkich trendy młodych nie jedzą ziemniaki mówie o tych gotowanych tylko i to jest naprawde powód żeby zasadzic mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Panowie wie ktoś może jak wołają w Bydgoszczy na hurcie i po ile podają większe ilości. WAŻNE ! Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

9-10, podobno ktoś się pojawił z ceną 8zł, ale mieli go opanować, większe ilości po 9zł, dobry towar minimum 10zł, bowiem 9 to mi płacą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

U mnie w tym tygodniu dość znacznie zwiększył się popyt. Cena min. 8 zł większe ilości(powyżej 100 worków) z podwórka. Dopiero ten tydzień się ruszył od dłuższego czasu,zobaczymy następne. Kissmy dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

a u mnie w tym tygodniu zejście delikatnie spadło, ze względu na fakt, iż rynki stoją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Pod warszawą powiało optymizmem - jak się ociepli 7,5 ilości tirowe

Byle nie dać się zaniżać ceny, to na tym poziomie powinno się utrzymać , a będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj