Zaloguj się, aby obserwować  
damii1

Ceny ziemniaków 2013

Polecane posty

Max83Max83    60

już znalazłem mi płaci 16zł za 30 kg nieszkam koło janikowa i idzie do rumuna tydzien temu tez załadowałem mu 22 tony po 16zł za 30 kg

To lepiej sią pospiesz bo coś nieciekawie się robi. cena 16/30 kg jak najbardziej dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

W Katowicach rano szło po 8 zł, ale pyry tyle, że nie wpuszczali na rynek.

 

edit: napisałem, że wywoławcza 8 zł, ale to okazało się nieprawdą, więc zmieniłem.

Edytowano przez Szarlej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Co do eksportu to jak mają do nas przyjechać Rumuni i Bułgarzy jak zima nie odpuszcza. Mróz, śnieg,i góry przejechać trzeba przez Słowacje a tam i w Czechach jak podaja media ładnie nasypało i tirem nie da rady, a jak da to itak zmarźnie. To tak bardziej optymistycznie myślę, przyjada jak się ociepli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ta zima im na rękę bo u nas zaraz panika i cena leci. Przeczekają parę dni i kupią taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

rybitwy od poniedziałku kiepsko... 8-8,5 - 9 zł zalezy jaki towar... zejscie bardzo małe 2 dni chłopaki stoją... a rumuna jak na lekarstwo... z tego co mi wiadomo to sa załadowani rumuni po brzegi musi sie to troche przepchac i bedzie dobrze :) ale na wzrost ceny to zabardzo nie ma co liczyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

dzis rano wróciłem z wegier i tam +10 stopni zimy nie widac :) słowacja troche sniegu ale +2 drogi przejezdne do rumuni mazna smiało jechac, ale rumni nie przyjada bo załadowani po uszy... mam jednego Rumuna odbiorce co bierze 6 ton na busa (warjat) ale 5,5+ innych nie chce... 9,2zł płaci 3 razy w tugodniu jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Ale są inne kraje jeszcze, wiem, że idzie eksport do Macedonii czy do Węgier, poza tym dużo ziemniaka wyjechało, chwilowe wahania ceny to tylko skuteczne spekulacje kupczyków na małe mózgi rolników.

Takie jest moje zdanie, jeśli się pomylę, to przeproszę wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

A ja po części jestem w stanie zrozumieć "małe mózgi". Determinuje tu wszystko kalendarz i zblizająca sie wiosna. W zasadzie do świąt pozostało już niewiele czasu więc robi się troche nerwowo. Trzeba by towar sprzedać, ale niskie temperatury przy braku przechowalni nie pozwalają na czekanie z zapakowanym ziemniakiem pod chmurką.

Powiem szczerze, miałem kilka próśb od cwaniaczków którzy kupili towar pod eksport i w tej chwili nie mają co z nim zrobić aby wrzucic go na przechowalnie i ewentualnie odkupić. Niestety mają pecha, bo uznaję tylko pomoc producentom z krwi i kości, dlatego wolę sąsiadowi po kosztach zapakować linią ziemniaka żeby mógł go wypchnąć niż od takiego wziąć towar nawet po 30groszy za kilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jeszcze 2 miesiące handlu ziemniakiem, bez paniki. Faktem jest że Rumun nie bierze, na Broniszach Irgę można po 6 zł wyrwać. Cen wyższych niż 50-60gr raczej nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

I jak panowie z ziemniakiem,ktoś sprzedaje na eksport? Dzis troche przeglądałem ogłoszenia typu allegro,tablica itp. Ludzie dużo ziemniaka ogłaszają do sprzedaży. Jak myślicie spadnie cena znacząco czy utrzyma się chociaż w granicach 7-8 zł? U mnie cały czas słabo.

 

Większe ilości sprzedaje po 8zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe60    0

dzis rano wróciłem z wegier i tam +10 stopni zimy nie widac :) słowacja troche sniegu ale +2 drogi przejezdne do rumuni mazna smiało jechac, ale rumni nie przyjada bo załadowani po uszy... mam jednego Rumuna odbiorce co bierze 6 ton na busa (warjat) ale 5,5+ innych nie chce... 9,2zł płaci 3 razy w tugodniu jest.

Czy ten bus to bordowy LT 46 max ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

 

Czy ten bus to bordowy LT 46 max ?

 

 

biały dkoładnie to sprinter 413 max :) 400 woreczków po 15 kg i mimówi rumun NO PROBLEM :) on nie jezdzi nigdzie tylko do mnie od jesieni.

Edytowano przez damii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. znacie może jakiegoś kupca co dobrze płaci za ziemniaka z okolic Krakowa ? ja jestem z Proszowic i prosze o info na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe60    0

Witam

Jaka cena ziemniaków była dzisiaj na targu w Wolbromiu i jaka jest na Rybitwach?

 

dzienki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe60    0

Płacili 8 czy to byŁa cena wywoławcza?

 

Ja dzisiaj sprzedałem troche po 8 w domu drobnemu handlarzowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgredek73    0

Dzisiaj zawoziłem do sklepu transport to dał jeszcze po 8 zł ale następnym razem to po 7zł bo Chwaszczynie (Gdynia) ponoć po 7zł tak że nie za wesoło coś się dzieje nie wiadomo czy to chwilowe :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe60    0

O której godzinie jest ten targ w Wolbromiu

W poniedziałek od 24 do 5-6 i w czwartek od 1 do 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

nie za wesoło coś się dzieje nie wiadomo czy to chwilowe :) .

 

niby cena spada ale markety dalej trzymają ziemniaka 1zł luz i 1,4-1,7zł pakowany. Myślę że nie będzie źle. Zeby poprzeć moją teorię powiem tylko że hurtownicy którzy w zeszłym roku nie chcieli ze mną w ogołe gadać o ziemniakach bo byli załadowani w tym roku biorą po 7,5zł a mimo to mają ilości tylko do obrotu na bieżąco bez większych zapasów.

 

Przy okazji zapytam, w jakiej temperaturze przygotowujecie ziemniaka? W tym roku jeszcze jestem zmuszony stać przy kopcach z sortownikiem więc jak była odwilż +2-3' było ok ale boje się czy jak będzie ok 1' nie będzie już im szkodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolfrek    0

Dziś na broniszach nawet 5zł... ogólnie 7-8 się ceni ale do podania to ciężko. Rano miałem kupca na 360 worków i dawał mi 6zł, w ramach desperacji chciałem 6,5zł bo miałem ładną irgę na co on powiedział ze kupił 700worków po 5,5 i mi wiecej nie da niz 6 zł. Nie zgodziłem się oczywiście, za to przestałem do wieczora i wróciłem z towarem. Podałem może 100 woreczków po 7zł i tyle. Totalny brak kupca nawet łąpka nie daje juz więcej niż 5zł bo i im ten towar nie schodzi. Mam pytanie do rolników czy w łodzi jest szansa na sprzedanie białego ziemniaka a jeśli tak to w jakiej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Jeszcze 2 miesiące handlu ziemniakiem, bez paniki. Faktem jest że Rumun nie bierze, na Broniszach Irgę można po 6 zł wyrwać. Cen wyższych niż 50-60gr raczej nie będzie.

stary ziemniak idzie dobrze do końca czerwca.Koszt pryskania na kiełka nie jest duży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj