Zaloguj się, aby obserwować  
damii1

Ceny ziemniaków 2013

Polecane posty

magnum123    288

przemol87 a od kogo. Ani minister rolnictwa ani wójt ani nikt inny nie dyktuje ceny ziemniaka. Ktoś powie że rynek, jaki tam rynek. Czy ziemniak w hurcie będzie po 20 czy po 50 groszy to ta cena jest akceptowana przez wszystkich i popyt bedzie praktycznie na niezmienionym poziomie, przy czym ta 2-ga cena zapewni jakąs dochodowość(no chyba że ktoś na tej pierwszej zbija kokosy :D w jego mniemaniu, albo lubi robotę poprostu chłop). I właśnie cena zależy od nas i od tego co się dzieje za granicą. Nie mówię że ziemniak ma być w hurcie po 1zł. Cenę dyktujesz Ty; ja ;twój sąsiad który też sprzedaje to samo. Jakby wszyscy na giełdzie trzymali cenę sztywną+- i byli zgrani to i tak by musieli kupić i tak. A tak każdy sobie rzepkę skrobie jeden przez drugiego zbija cenę poza plecami a jak się zapytasz to on cenę trzyma. Chłop chłopa bije po plecach i ma pretensje niewiadomo do kogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Gwarantem ceny jest kleska nieurodzaju,gorzej jak nie mamy wowczas co sprzedac.

My to mozemy uprawiac albo i nie oraz sprzedawac kiedy chcemy, jestesmy zbyt rozdrobnieni zeby dyktowac cena na ktora maja wpływ takie czynniki jak: pogoda, urodzaj w makro otoczeniu itp. W gospodarce wolnorynkowej(jak kto woli kapitalistyczniej) cena to stosunek podazy do popytu a w przypadku rolnictwa zmowa cenowa to wizja utopijna. Ten temat byl juz maglowany w temacie ziemniaczana solidarnosc

 

Ziemniak to nie ropa czy gaz, że konsument nie ma substytow i musi kupic te produkty

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

To co Polacy jedzą tylko ziemniaki jak są po 20gr a jak po 50 czy 60gr to już ich nie stać, nie wydaje mi się żeby traz nie jedli, nie wydaje mi się też żeby Rumuni, Bułgarzy byli od na zamożniejsi. Tak jak piszesz jest wiele subsytutów to po co im nasze ziemniaki. Wszystko to nie ważne najważniejsze jest że plski rolnik ma jeszcze z czego i lubi dokładać a to już ewenement w skali kraju bo chyba nie znajdzie się takiej branży, zawodu który postępuje w podobny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

W minionym sezonie na Półwyspie Bałkanskim byla susza i nasz towar jest dla nich atrakcyjny cenowo. W Bulgarii konsumpcja przewidywana byla na 420tys t zbiory 100tys t- jak myslisz kto zapelnia tą luke poza Niemcami?

 

U nas ludzie tez jedza ale biorac pod uwage areal ziemniaka w stosunku do konsumpcji to mamy jak mamy. Przeciez nie tak dawno bylismi jednym z najwiekszych eksporterow ziemniakow w Europie, obecnie areal mamy mniejszy ale import przewyzsza eksport.

 

 

 

jak dla mnie to ten temat jest bez dna


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolfrek    0

w centralnej części Polski nie ma takich cen o jakich tu się pisze, na broniszach cena ziemniaka wręcz spada 7zł/15 wyjściowa a do hurtu to 6zł i bardzo ciężko sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

"U nas ludzie też jedzą ale biorąć pod uwagę areał ziemniaka w stosunku do konsumpcji to mamy jak mamy." Dokladnie to mam na myśli i w iluś już postach napisałem żeby rozsądnie podejść do areału ziemniaka w bieżącym sezonie, co osobiście czynię od 2 lat, rozwazając jednocześnie całkowitą rezygnację z ziemniaka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

w centralnej części Polski nie ma takich cen o jakich tu się pisze, na broniszach cena ziemniaka wręcz spada 7zł/15 wyjściowa a do hurtu to 6zł i bardzo ciężko sprzedać

 

A kolega wolfrek, zalogował się niedawno i napisał 3 posty, które mówią o totalnym spadku cen, chociaż nikt nie potwierdził jego informacji.

Z prowokacjami to wypad na IGRIT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Z domu ziemniaka sprzedaję po12zł 15kg na worki. Sklepy w mojej okolicy 1.2 zł/kg. Jest dużo towaru słabej jakości. Na jutro jestem umówiony z kilkoma nowymi stołówkami i restauracjami na próbną dostawę. Pod koniec tygodnia jeszcze kilka punktów. Zobaczymy jak wyjdzie. Cena na początek 60gr. i nikt nie powiedział że za drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

"U nas ludzie też jedzą ale biorąć pod uwagę areał ziemniaka w stosunku do konsumpcji to mamy jak mamy." Dokladnie to mam na myśli i w iluś już postach napisałem żeby rozsądnie podejść do areału ziemniaka w bieżącym sezonie, co osobiście czynię od 2 lat, rozwazając jednocześnie całkowitą rezygnację z ziemniaka .

to nie burak cukrowy czy mleko ze mozemy robic sobie limity zeby miec oplacalnosc. W prodcji ziemniaka pogoda ma za duzy wplyw na plon zeby wprowadzac jakiej regulacje a rolnicy ogranicza produkcje tylko w wyniku wieloletniego braku oplacalnosci lub jesli beda widzieli wiekszy zyska na uprawie innej rosliny. A po za tym nasz klimat oraz rodzaje gleb wpływaja na to ze sadzimy taki a nie mniejszy areal. Wiec zlotym srodkiem na poprawe sytuacji plantatorow jest osiagniecie eksportu na poziomie z przed akcesji.

Zeszły sezon byl trudny ale mimo tego areal nie zmniejszyl sie zbytnio, za dobrze pamietamy cene z 2011 roku zeby od razu zrezygnowac

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Przed akcesją też różnie było. Tak samo jeden rok wspaniale, drugi w plecy, trzeci - brali tylko na jesieni, potem cena rypła, czwarty odwrotnie niż trzeci. Limitów nie ma i nie będzie - to fakt. Taki urok tej uprawy - jeden rok ok, inny w plecy z racji ceny lub nieurodzaju. Sam rozważałem ograniczenie areału do 30% - tyle żeby w razie złej ceny skarmić bydłem. Mołdawianin z którym handlowałem powiedział tak: sadź tyle ile sadzisz, jak nie posadzisz - pewne masz że nic nie zarobisz. Taka prawda, na owsie się interesu nie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

witam wiek ktoś może jak wygląda sytuacja na giełdach Lublin Sandomierz Rzeszów ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

łosice po 40gr irga jakby trochę spada cena ale jakoś dużo, może to tylko spekulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

witam wiek ktoś może jak wygląda sytuacja na giełdach Lublin Sandomierz Rzeszów ??

 

Sandomierz 10 zł za 15kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

A kolega wolfrek, zalogował się niedawno i napisał 3 posty, które mówią o totalnym spadku cen, chociaż nikt nie potwierdził jego informacji.

Z prowokacjami to wypad na IGRIT.

Może nie ma drastycznych spadków ale kolego właśnie "wolfrek" ma troche racji, jest wielu rolników co sprzedaja spokojnie po 7 a w ostatnim tygodniu zeszli na 6.I to jest prawda, są producenci co maja jeszcze mase ziemniaka a nie maja zbytu,osobiście znam takich. Ja sprzedaje cały czas bo nie licze na większe ceny, ale ogólnie jest słaby popyt. Mam nadzieje że się ruszy ,byle ceny pozostały niezmienne tj. 8-9 zł mnie satysfakcjonuje.

 

Jestem za tym abyśmy cen nie opuszczali i sam też nie zejde z ceny , bo popytu to nie zwiększy, jedynie zmniejszy nasz dochód a kto musi to i tak kupi ziemniaka i ceny w detalu napewno nie spadną,co za tym idzie napchamy większej kabzy sklepikarzom i pośrednikom.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

U nas łódzkie, okolice Wielunia: 7-9zł/15kg w zależności od jakości towaru.

Giełda Targpiast Wrocław 8-10zł/15kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

łosice po 40gr irga jakby trochę spada cena ale jakoś dużo, może to tylko spekulacje.

 

Na eksport? Jaki kaliber biorą? Nie wiesz jak z sadzeniakiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolfrek    0

Jeśli ktoś mnie posądza o prowokacje to zapraszam z irgą na Bronisze. Nie pisze tu postów aby siać panikie chodzi mi o relne pokazanie tego co dzieje się w moim rejonie z ceną ziemniaka. Na Bronisze z ziemniakiem jeżdze sporadycznie i widze tu tendencje spadkową. W grudniu miałem klientów po 7zł mase dużo towaru wyprzedałem. Poźniej przerwałem handel licząc na lepszą cene i teraz znowu zaczynam, Jeszcze raz to napisze na Broniszach cena ziemniaka białego wynosi 6-7 zł za 15kg, 8zł to tylko łapa na woreczki sprzedaje. We wtorek to z całego placu może zeszło z 10t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Napewno to niewiem będę dzwonić wieczorem. Sadzeniak był ostatnio po 30gr. Ale czyżby tyle spadło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

skąd jesteś i jaka cena, po 19zł/30kg mogę doładować,

 

w Bydgoszczy z tego co mówią chłopaki taniej niż 9zł/15kg nic nie wyciągną (może po prostu lubią mi dużo płacić), co prawda zejście jest podłe na kieleckiej i po rynkach, ale sklepy mimo postu mają ostre ssanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Zjazdowa: 8-9zl

wczoraj zaladowalem z domu po 8,nastepne auto mialo byc za tydzien ale Rumun mówi stop, nie kupuje :blink:


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

tak jak mowi @damii1, i pomyslec ze trzy dni temu kazdy chcial ladowac a jak nie bylo transportu to chcieli zadatkowac zeby miec pewny towar

 

u znajomych od poczatku tygodnia nie poszlo zadne auto na Rumunie a rolnicy naszykowali towaru na 13 aut


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skąd jesteś i jaka cena, po 19zł/30kg mogę doładować,

 

w Bydgoszczy z tego co mówią chłopaki taniej niż 9zł/15kg nic nie wyciągną (może po prostu lubią mi dużo płacić), co prawda zejście jest podłe na kieleckiej i po rynkach, ale sklepy mimo postu mają ostre ssanie

już znalazłem mi płaci 16zł za 30 kg nieszkam koło janikowa i idzie do rumuna tydzien temu tez załadowałem mu 22 tony po 16zł za 30 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj