Zaloguj się, aby obserwować  
damii1

Ceny ziemniaków 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelol111    1337

Rosja produkuje niemal tyle ile potrzebuje ok 30 mln ton. Skoro swojego nie jesteśmy w stanie skonsumować czy to będzie 10 mln ton czy 11mln to jakie znaczenie ma czy u nas areał wzrośnie o 5% czy nie? Znaczenia nie ma żadnego bo jak nie ma gdzie upchać towaru za granicą to i ceny nie będzie. Za rok znowu trzeba liczyć na jakąś suszę lub powódź bo inaczej... nie oszukujmy się niech ten ziemniak będzie myty każdy z osobna - i tak będzie tani.

 

Pszenica kosztowałaby ponad 1000zł za tonę gdyby nie spadek plonu spowodowany wymarznięciami? Fige. Do tego fakt iż w USA marne zbiory i stąd cena. Przy urodzaju i nadwyżce produkcji nie ma szans na dobrą cenę choćby towar był pierwszej klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Ziemniaki w Hurcie Bydgoszcz 9 zł/15. Wysłałem znajomego do handlarza po ile puści przy ilościach 200-300 woreczków tyg. A On 7,5 zł. To po ile ten handlarzyna kupuje od rolnika ,myśle że góra po 6. Nie wiem czy eksport idzie teraz czy nie,u mnie tego nie widać, ale wiem na pewno że gdyby nie szedł, lub zatrzymał się teraz nagle to mieli byśmy 2-4 zł/za 15 kg. Zrobiła by się panika bo ziemniaka u nas jest jeszcze dość. Moje pytanie: Jak u was popyt ? Bo w mojej okolicy cienko, chociaż to styczeń, to może się ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

małopolska 9zł 8zł 7zł w zaleznosci jakie... i jaka ilosc... a ruchy słabe... i delkatna panika jest bo nie idzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

TREŚĆ: Kupie duze ilosci ziemniakow 10 tir tyg od nastepnego tyg kal 45+ ziemniak z jasnej ziemi cena 8.50 zl za 15kg zapraszam 697577702

 

TREŚĆ: kupie ziemniaki +5 duże ilości pakowane w big bag z fito i bez cena 600zł / t 507129025

 

sprzedaje ktoś z Was z fito?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Te ogłoszenia ujawniają kolejną słabość wielu producentów,nawet jak jest możliwość sprzedania na eksport po 60 gr to oni wolą jechać na hurt i oddawać z płaczem za 40 gr.Potem płaczą do znajomych że nic nie idzie i tak panika się roznosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Byłem ostatnio u znajomego hurtownika i przy okazji spytałem jak płaci za ziemniaka. Powiedział że kupuje po 7zł. ale od razu doradził mi żebym ze sprzedażą poczekał do wiosny. Moim zdaniem ma rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

2 sezony wstcz też cena najbardziej poszła w marcu,w styczniu 70-80groszy a w marcu po 1zł, czyli 15zł/5kg . Jednak tak do końca nie da się tgo pzewidzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro090    7

dzwoniłem do znajomej z rynku dziś i 15kg po 12 zł chodzi tylko jedyny problem to nie ma za bardzo chętnych !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    186

Dzisiejsza cena na rynku w Wolszytnie Woj. Wlkp 12zł/15kg. Taniej nie chcą oddać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Ale te 12 to chyba detal. U nas w detalu 12-15 zł/15 kg. Ale w hurcie to i za 7,5 /15 oddają bo b.słaby zbyt.

 

Sklepy i rynki w detalu to w miare mogą utrzymać cene , ale hurt to beznadzieja ,jeden przez drugiego byle szło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Co z tym ziemniakiem jakoś cena nie bardzo chce iść do góry. Łosice okolice irga duże 50gr i sadzeniak 25gr do ruskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Cena pójdzie na pewno do góry jak zacznie brakowac ziemniaków. Moim zdaniem będzie to koniec lutego lub początek marca. Eksport powoli się rozkręca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor002    0

koledzy jak tam u was ceny ziemniaka u mnie w małopolsce gośćiu zabiera 100woreczków tygodniowo i płaci 6,50 za worek i nie chce nic więcej dać jak myślicie bedzie cena na wiosnę większa mam jeszcze z 20ton i nie wiem co robić dzieki wielkie za info wszystkim pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    52

kolego traktor002 weź tego gościa przegoń ,to jakaś totalna pomyłka z ta ceną ,ziemniaki są droższe 7.0-7.5 za worek 15kg,spokojnie można wyciągnąć, mieszkam prawie ''jedną nogą,, w małopolsce,napisz dokładnie skąd jesteś?

Edytowano przez Camry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

koledzy jak tam u was ceny ziemniaka u mnie w małopolsce gośćiu zabiera 100woreczków tygodniowo i płaci 6,50 za worek i nie chce nic więcej dać jak myślicie bedzie cena na wiosnę większa mam jeszcze z 20ton i nie wiem co robić dzieki wielkie za info wszystkim pozdrawiam.

pięknie Cie wykorzystuje.

Nie daj się kolego w bambuko zrobić !!!!!

niech najwnego szuka po 6.50 za 15kg.

Poczekaj do lutego będą droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6329

Czyli szykujecie inwazję towaru na luty? Proszę nie wrzucajcie go za dużo na rynek bo mi skopiecie walke o cenę z sieciówkami.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

@POL1 nie wiesz jaka jest cena na rybitwach lub gdzie kolwiek w pobliżu

a chcesz kupić czy sprzedać? na Rybitwy nie jeżdzę bo nie mam czasu.A na jarmakach po 8 zł za 15 kg.

Kolega płaci po 8 zł ale za żółtego...nawet pytał czy nie ma kto sprzedać.

Ma gdzieś zejście bo swojego czasu brał od mojego wujka co 2 dni po 3500kg.Na taką solówke .

 

Ja parszywego Tajfuna od gabli "lunołem" po 0.3...

jak leciało.

Edytowano przez POL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

dzwoniłem do znajomej z rynku dziś i 15kg po 12 zł chodzi tylko jedyny problem to nie ma za bardzo chętnych !!

latem jak oddawali po 2 zł to chętnych też nie było. Czyli lepiej oddać drożej bo roboty tyle samo a zostaje więcej w kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

a chcesz kupić czy sprzedać? na Rybitwy nie jeżdzę bo nie mam czasu.A na jarmakach po 8 zł za 15 kg.

Kolega płaci po 8 zł ale za żółtego...nawet pytał czy nie ma kto sprzedać.

Ma gdzieś zejście bo swojego czasu brał od mojego wujka co 2 dni po 3500kg.Na taką solówke .

 

Ja parszywego Tajfuna od gabli "lunołem" po 0.3...

jak leciało.

mam zamiar sprzedać tylko na razie jeszcze nie sortuje na handel bo to już końcówka ziemniaków u mnie i niedużo tego zostało , ale cena nawet dobra lepsza przynajmniej od tej z zeszłego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

zdecydowanie tak...a po wykopkach zapowiadało się na klęskę i powrtórkę z zeszłego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj