Zaloguj się, aby obserwować  
damii1

Ceny ziemniaków 2013

Polecane posty

Po ile sa ziemniaki w europie ? i czemu tak kiepsko idzie eksport przecież ziemniaków w tym roku według europejskich szacunków jest mało a popyt zmalał wraz z ceną .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

nie wiem jak na południu (w każdym razie jeść nie przestali i eksport trwa), ale na zchodzie lekkie pogorszenie nastrojów

 

http://potato.org.uk/sites/default/files/%5Bcurrent-page%3Aarg%3A%3F%5D/130107%20Potato%20Weekly%201_0.pdf

 

nie uzasadnia to jednak pogorszenia sytuacji w kraju, cały czas mamy jedne z najtańszych ziemniaków w Europie i spadek cen wydaje (szczególnie w centralnej i południowej Polsce) wydaje się co najmniej nieuzasadniony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Cena spadła bo eksport (głównie na południe)wyhamował w grudniu a kupcy na kraj płaca zawsze mniej mniej niz eksporterzy


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Święta u nas, później święta u Ruskich, spokojnie, tydzień-dwa i się rozkręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Wczoraj znowu odezwał się do mnie jakiś kupiec z centralnej na żółtego za 7,5zł. Ktoś zainteresowany, dam namiar bo sam nie mogę skorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Moim zdaniem wszystko się z ziemniakiem wyjaśni do końca stycznia. Jeśli cena wtedy drgnie to ten tręd powinien utrzyma się do końca sezonu. Na dzień dzisiejszy sprzedaję 10-12zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

W lutym się okaże czy będą kolejne podwyżki. Na dzień dzisiejszy na kraj koleś oferuje 0,6zł małe ilości. Na eksport 5+ ok 0,5zł. Została mi Irga, a że jest drobna to eksport odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

podnieśliśmy na 0,7zł. mały hurt. lublin.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam jak tam u was biorą Rumuny ziemniaka ?

 

tobago mógłbyś mi podać namiary na tego gościa co chce kupić te ziemniaki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

witam jak tam u was biorą Rumuny ziemniaka ?

 

tobago mógłbyś mi podać namiary na tego gościa co chce kupić te ziemniaki??

dzisiaj na Rumunie ładowałem po 8zl


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tafit    4

w tym tygodniu załadowałem już 2 tiry żółtego na export +50mm w workach po 25kg po 60gr. gość mnie zwlekał ze 2 tygodnie. powiedział mi wprost, że jak mi się spieszy to weźmie ale po dużo niższej cenie. z tego co widzę jak ja dzwonie do kupca i jestem napalony na sprzedaż to cena mocno w dół, a jak handlarz do mnie dzwoni to całkiem inna rozmowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w TR znajduje się ostrzeżenie (związane ze złapaniem kilku transportów z Cms), iż warunki eksportu ziemniaków z Polski do UE mogą zostać zaostrzone;] oraz wzmianka o pracach MinRol nad projektem produkcji ziemniaków bez Cms, prawdopodobnie opracowują nową technologię

 

u mnie zejście drętwe, ale biorę się za sprzedaż po 8,25 na eksport, chyba że trafi się coś lepszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

No ciekawe jaka to technologia nowa bez cms ma być opracowana czary jakieś czy co. A może nawet otrą się o nagrodę Nobla w dziedzine chemii, kto wie kto wie. Poważnie mówiąć ceny bez zmian a i zainteresowania kupnem ziemniaka nie ma za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Jeden z pomysłów ministerstwa zakłada by badać juz partie sadzeniakow, wtedy zebrane plony przechodziłyby uproszczona procedure tzw. oceny fitosanitarnej.

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekg1    0

ja jestem z centralnej Polski i handlarze płacą 6, 5 za15 kg, ale jakbyś mógł też prosiłbym o kontakt z tym kupcem, gdyż jeszcze mam dużo towaru na sprzedaż. Pozdrawiam

Wczoraj znowu odezwał się do mnie jakiś kupiec z centralnej na żółtego za 7,5zł. Ktoś zainteresowany, dam namiar bo sam nie mogę skorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

6 zł/15 to myśle że tak było i jest jesli chodzi o hurtowników. Handlarz hurtownik nie da więcej bo sam sprzedaje na hurcie po ok 8 zł. Jeżeli się liczy na więcej to trzeba współpracować bezpośrednio np. ze sklepami,szkołami. na dzień dzisiejszy to 6 zł dla hurtownika, 8-9 zł sklepy,internaty itp. Taka jet hierarchia i każdy chce zarobić. Jeżeli ktoś ma sporo towaru , a nie ma stałych klientów typu sklepy to musi współpracować z hurtownikiem, i narazie na więcej niż 6 zł nie ma co liczyć,zresztą myślę że cena jakoś znacząco nie skoczy,oby nie spadła jak zacznie się panika wśród Rolników, a w naszym kraju wszystko jest możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

sprzedajesz im po 6 zł? teraz możemy w pewnym stopniu dyktować cenę, bo taniej nigdzie nie kupią a transport nawet z sąsiedniego województwa koszt ok 1 zł, poza tym za 8 zł to sprzedają towar wątpliwej jakości, ja sprzedaje drobnego po 8 zł i 45+ po 9 zł, a hurtownicy nie ratują interesu, bowiem wyłącznie przechwytują marżę, ja wolę przejąć ich klientów a taniej sprzedawać na eksport to jest najlepsze wyjście i nie psuje ceny na miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Ja nie sprzedaje po 6 , ale znam takich co sprzedają jak nie mają gdzie,szczerze mówiąc popyt nie robi szału. Ja worze na sklepy po 9 około 300 worków tygodniowo. Ale nie liczę na wiele większe kokosy w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

U mnie aktualnie po 10zł a jak "stały klient" i sam przyjedzie to po 9zł.

Ostatnio w rozmowie ze znajomym doszliśmy do wniosku ze ten kto sprzedaje ziemniaki po niskiej cenie to niczego sie nie dorobił, choc obraca duzą ilością towaru. Jeden mój sądiad sprzedawał po 4zł/15 a reszta po co najmiej 6zł, do tej pory czeka na dopłaty zeby nawozy kupić, wyglada jak ostatnia łajza, on pownien jechać na strajk swoją 60-tką, jak by takiego zobaczyli to by wszytsko odrazu podpisali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

niestety nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłości, ale podstawowa zasada im "im dalej odjedzie towar tym cena może być niższa", nawet niewielką ilością można popsuć cenę i nawet mali odbiorcy nie zapłacą przyzwoicie, więc korzystniej jest obniżać lokalnie podaż i czerpać korzyści z dodatkowej marży, jakie macie koszty przy swoim transporcie? ja 100% sprzedaje z domu

 

odnośnie do strajku to faktycznie potrzebujących niestety nie stać na takie formy manifestacji swoich postulatów, mogą uciekać się co najwyżej do głodówki,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

przestańcie pisać głupoty jak byście nigdy nie byli na giełdzie.... bo 9-10 za woreczek to biorą ci co mają ziemniaka na cały rok i maja swoich stałych odbiorców, więc muszą mieć profesjonalną przechowalnie bo który z tobą będzie współpracował jak masz ziemniaka na 1-2 miesiące....

 

wielu ludzi woli sprzedać handlarzowi po 6 zł niż stać 2-3 dni na giełdzie a i tak jak przyjdzie jakiś sklepikarz to najpierw pójdzie do swoich hurtowników nigdy do rolnika

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj