Zaloguj się, aby obserwować  
damii1

Ceny ziemniaków 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szzone    398

Panowie jak w waszych stronach zejście i zapasy towaru. Proszę o wypowiedzi. Moim zdaniem to zaniżanie ceny nie ma podstaw w nadwyżce ziemniaków. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jest nadwyżka podaży obecnie, chyba już wszyscy zaczynają czyścić magazyny, ale bacząc na ilość przechowalni to zmiana pogody nie powinna wywrzeć wpływu na podaż, w tym tygodniu do Bydgoszczy wjechali producenci i schodzą z towarem po 8zł - psując oczywiście cenę, zamiast to wyeksportować, ale zapewne już im się nudzi w domach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

w kraju jest sporo towaru ktory nie nadawal sie na eksport i to on bedzie teraz zalewal rynki w rezultacie psujac cene towaru na eksport


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

A jak u was z towarem, dużo jeszcze zostało? Moja nadwyżka poza tym co wiem że zejdzie to około 30t. Więc staram się pozyskać nowych klientów. Jednak nie zniżką ceny ale jakością towaru. W tym tygodniu jedna restauracja i jedna pierogarnia. Jeszcze kilka innych ale to jeszcze nic pewnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

U mnie jeden znajomy handlarz w grudniu mówił żeby trzymać do wiosny bo będą drogie, dobrze że go nie posłuchałem i sprzedałem, tylko trochę w kopcach zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Trochę informacji z kraju i ze świata: na Białorusi po 0,4zł ziemniak i temu od nas południe nie kupuje bo za drogo, krajowa produkcja zapchała rynek bo eksport słaby. Nie zanosi się żeby cena wzrosła. Dla pocieszenia powiem że: kapusta biała po 0,2zł a z pekińską po żwirowniach jeżdżą. Jak w tym roku znów nie będzie w którymś z rejonów wybitnego nieurodzaju ziemniaka - klęska suszy bądź powodzie to zapomnijmy o cenach... I nie ma znaczenia czy towar będzie w worku 2,5kg ze wstążeczką czerwoną czy zieloną.

Informacje pochodzą od człowieka który kupuje ziemniaki od kilkunastu lat z różnych rejonów Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    52

na Białorusi po 0,4zł ziemniak i temu od nas południe nie kupuje bo za drogo,

 

jestem ciekaw po ile te ziemniaki na tej Białorusi były miesiąc temu ,mam rozumieć ,że cena tam była w tedy wyższa jak u nas w kraju, dlatego u nas było taniej i schodziły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

A jak u was z towarem, dużo jeszcze zostało? Moja nadwyżka poza tym co wiem że zejdzie to około 30t. Więc staram się pozyskać nowych klientów. Jednak nie zniżką ceny ale jakością towaru. W tym tygodniu jedna restauracja i jedna pierogarnia. Jeszcze kilka innych ale to jeszcze nic pewnego.

 

Ile towaru od ciebie bierze taka restauracja/ pierogarnia jednorazowo że opłaca ci się im dowozić? A może odbierają z domu?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

U mnie eksport 7-8zl ale zainteresowanie marne

 

Duzo macie jeszcze u siebie ziemniaka? Ja ok40t,ogolnie w okolicy nie ma duzo ziemniaka ale niektorzy dopiero otwieraja przechowalnie...


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Paweł, po ile teraz dają Mołdawianie/Rumuni?

 

Na chwilę obecną zainteresowanie zerowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

podaż nagle się nie pojawi, niewielu producentów może sobie pozwolić na spekulację i realizację sprzedaży w krótkim okresie, mi zostało już poniżej 100t, jeśli cena się utrzyma to sezon sprzedaży potrwa u mnie do końca kwietnia, jeśli cena spadnie to ograniczę sprzedaż i pociągnę do końca maja, obecnie rewelacji nie ma, bo już są duże straty (ubytek masy na kiełki) i jeszcze pojawiła się presja na obniżkę cen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

U mnie zostało na jednego tira a u kolegi na drugiego .Fakt ,że u nas dużo nie ma producentów tego towaru średnia to 4 ha . Jest jeszcze trochę kopców co by jeden tir zabrał . Dzwoniliśmy do kupca z Sieradza który oferuje od 8 do 9 jak ładny towar i jednolity , zaraz chciał na drugi dzień przyjechać to nie wiem czy jest taki zastój . G-es Ozorków płaci 7,2 nie wiem jak Zjazdowa . Myślę że każdy nie chce aby ziemniaki nie porosły tym bardziej ,że jak ma wysortowane i chce sprzedać ostatnie kartofle . Myślę ,że to chwilowy zastój , przecież jeszcze naród musi 3 miesiące jeść .

Edytowano przez Zbyszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe60    0

Witam

Byłem dzisiaj na rybitwach i sprzedaŁem 270worków cena od 8,5 do 9,5 średnio 8,84 wyszŁy na 7 nsprzedaŁem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byłem dzisiaj na rybitwach i sprzedaŁem 270worków cena od 8,5 do 9,5 średnio 8,84 wyszŁy na 7 nsprzedaŁem

 

 

To jaki ogólnie był ruch ? rumuni biorą czy nasi handlarze ?

Cytowanie poprzedniego posta. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyderka31    0

Panowie a powie mi ktoś jaka cena w okolicach Bielska Białej i gdzie można w tych okolicach sprzedać ziemniaki jest tam jakiś skup. :)

 

Na rynku w bielsku ziemniaki 1 kg za 1.20gr

Edytowano przez wyderka31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Ile towaru od ciebie bierze taka restauracja/ pierogarnia jednorazowo że opłaca ci się im dowozić? A może odbierają z domu?

Może nie są to ilości tirowe ale taka tona, czy nawet trzysta kilo na tydzień to przez cały rok są już dosyć duże ilości. Dowożę max 15km a i cena jest nie najgorsza. W tym roku idzie eksport i można załadowac tira albo dwa i po sprawie. Lecz co wtedy jak nie będzie eksportu? Tu mam pewny zbyt na starego ziemniaka a później młodego i tak przez cały rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komputer    2

Małopolska okolice tarnowa nikt nie chce ziemniaka a kto bierze to daje 5zł za 15 kg.Bedzie powtórka pewno z jesieni oby nie było tak jak na jesieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    52

bez przesady z 5 się jeszcze nie spotkałem ,dziś umówiłem ziemniaka po 7,wszystko zależy od towaru jakim kto dysponuje,jeśli taki desperat sprzedaje po 5 to zapewne towar gnije w oczach i trzeba z nim uciekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Małopolska okolice tarnowa nikt nie chce ziemniaka a kto bierze to daje 5zł za 15 kg.Bedzie powtórka pewno z jesieni oby nie było tak jak na jesieni.

Kto zamiast rozumu ma sieczke to i sprzeda po tyle. Latem juz mieliśmy przykład głupoty a popytu jak nie było tak nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgredek73    0

Kupiłem anonse 18 ogłoszeń ze sprzedażą cena od 0,50 zł. do 0,60 zł za kg. czyli sporo ogłoszeń nie piszą jakie ilości.Ja mam jakieś 80t, zejście słabe. :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj