Zaloguj się, aby obserwować  
damii1

Ceny ziemniaków 2013

Polecane posty

Camry    56

myślę, że nie ma co popadać w panikę ,może chwilowy zastój,ja w tym tygodniu miałem propozycję aby załadować 3 tiry po 8 zł za worek 15-ka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Dziś był u mnie człowiek który zaopatruje sklepy. Wziął worek Irgi na próbę. Skończyły mu się zakupione jesienią a teraz nie ma gdzie kupić na moim terenie. Wystawiłem cenę 0,6zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Ja się ostatnio z ciekawości przejechałem po okolicznych hurtowniach i jak rok temu w ogóle nie chcieli ze mną rozmawiac, nawet przy cenie 20gr/kg tak teraz gdy zapytałem czy nie potrzebują ziemniaka to az oczy im się świeciły. Ilości dowolne przy cenie 50gr. Puszczać wszystko czy zostawić troche na kwiecień? Wiadomo chciałoby się lepszą cenę ale jak przypomnę sobie ubiegły rok gdzie ziemniak pierwsza klasa do tej pory gnije za domem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Tobago pewnie twój dylemat ma sporo osób ale decyzję każdy musi podjąć sam , na pewno warto popchnąć część towaru i mięć spokojniejszy sen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Nie byłeś jedyny,u nas wielu powywoziło ziemniaka pierwsza klasa na ugory,chaszcze i pryzmy do dziś gniją. Ja akurat wszystko sprzedałem, ale sporo poszło po 10 gr. dla bydła. Na ten rok to ciężko prorokować, ja osobiście nie wstrzymuje się ze sprzedażą i cały czas sprzedaje, ile można, bo u nas po sąsiadach jeszcze dość sporo jest ziemniaka,ale ogólnie słabo schodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komputer    2

koledzy a jak sytuacja wygląda ze sasdzeniakiem sprzedajecie co i po jakiej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

sadzeniak w tamtym tygodniu poszedł po 60 gr w CB odmiana cyprian oczywiscie bez badan. byłem tez w centrali i kupiłem denara w BII po 147zł/q, lorda w CA 110zł/q i RED ANNA w CB po 115zł/ q jeszcze czekam na odmiane JUREK (NOWOSC)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Widzę że na IGRIT same oferty sprzedaży. Każdy chce się pozbyc ziemniaków. Moja vineta ma się dobrze i musi poczekac do kwietnia aż to wszystko się przetrze. Z tego co widzę to masa ziemniaka oferowanego to odmiany, które nie dotrzymają do maja bądź białe, a te ostatnie cieszą się w tym roku mniejszym zainteresowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

I jak zwykle o tej porze sprawa się rypła. I weź tu człowieku i coś wynegocjuj w sieciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

U mnie chetni sa ale problem z autami.Mamy luty,podejrzewam ze my za dwa miesiace(Rumunia wczesniej) bedziemy zalani mlodym ziemniakiem z Egiptu,Izraela itp. wiec nikt juz nie czeka na zlotowke tylko upycha póki idzie eksport

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Od dziś zacząłem w domu na woreczki sprzedawać po 60gr. Napiszcie coś bo chodzę i ciągle mam jakieś dziwne wyrzuty że jednak za drogo ;) Do tej pory szły po 50 ale jak widzę że nawet w sklepie na wiosce są po 0,95zł, w mieście na kilogramy po 0.99zł a pakowany po 1,5-1,8zł to dlaczego mam sprzedawać 100% taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Wyrzuty sumienia? :D Nikogo nie zbawi jak da 1-2zł na worku więcej. Jak masz dobry towar to tym bardziej wart ceny. Co z tego że ktoś kupi w sklepie jak ścierwo takie że z garnka wyłazi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Nie ma się co żałować kupca ,jak dobry towar to powinieneś sprzedawać po 12 zl worek ,ja tak sprzedaję cały styczeń.Czy ktoś się ciebie żałował w ubiegłym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zulian    5

Popieram przedmówców, ja właśnie sprzedaje z domu po 15zł/25kg czyli po 60gr ale od przyszłego tygodnia myślę podnieść na 70gr/kg , u nas w sklepach są po 1zł-1,20 i to takie że ja większe na sadzeniak zostawiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

W tym roku już nic nie zwojujemy. Eksport może troche szedł, ale co z tego jak na kraj szło i dalej idzie połowa z tego co zeszłego roku. Nie doczekaliśmy się ceny to wiosną już wogóle się nie doczekamy. Za 2 miesiące mlode z importu,a za 3,5 mies. nasze krajowe. Oby tylko teraz cena nie poszybowała w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dobrego ziemniaka już za dużo nie ma, w zeszłym roku braki zaczęły się dopiero w maju, ja powoli przechodzę na 9,5zł/15kg, bowiem już osiągnąłem optymalny poziom sprzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Niech śnieg stopnieje i się okaże czy przyjedzie Rumunia i Mołdawia po towar. Jak nie to jesteśmy ud*pieni :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Liczyć na maja jak koniec maja już krajowy młody ziemniak się pojawia. A od czerwca cała Polska ma młodego. 9,5 /15 duże ilości ? cena idealna!

 

Niech śnieg stopnieje i się okaże czy przyjedzie Rumunia i Mołdawia po towar. Jak nie to jesteśmy ud*pieni :)

Święte słowa.

Edytowano przez Max83Max83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Nie panikujcie sprzedacie w dobrej cenie i będziecie zadowoleni. Apelował bym raczej o rozsadny areał na ten rok tak abyście w czerwcu nie musieli tutaj pisać że sprzedajecie 15 za 3 zł a na jesieni za 1zł i jeszcze nie ma komu kupić. Wszystko zależy od Was jaki sobie i innym zgotujecie los. A niech jeszcze urodzi się w całej europie to będzie jeszcze gorzej niż napisałem w 2 -gim wersie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Czyli mały wpływ mamy na to co będzie. Produkcja nie wzrośnie o 50%, spokojnie. Jeśli nawet coś drygnie to myślę że nie więcej jak 3-5%. W 2011 wzrost był o bodajże 13%, do tego urodzaj i było jak było. Modlić się o deszcze/susze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

co ma byc to bedzie, nie od nas to zalezy

wracajac do obecnej sytuacji to ja systematycznie od poczatku roku czyszcze przechowalnie bo dla mnie cena jest zadowalajaca...


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj