Zaloguj się, aby obserwować  
damii1

Ceny ziemniaków 2013

Polecane posty

piotrek_b    0

Panowie nie siejcie paniki że ziemniak nie idzie bo w tym roku nawet kulawy by sprzedał (dla kulawych zaprzszam na strone http://www.igrit.pl/index.php?dzial=5. A ponadto ruski(nie przypadkowo z małej litery) wprowadza embargo na sadzeniaki - ale dopiero od kwietnia (jak już se sprowadzą) a na jadalne to tylko może grozić bo co by niby jedli jak już im brakuje towaru dobrej akości a gdzie do wykopków jak jeszcze nawet nie posadzone (w dodatku jak nie będzie dobrych sadzeniaków). tak że koledzy uważajcie na podżegaczy co moją interes w tym abyśmy sprzedawali ze stratą a dlaczego tak jest o megę wyjaśnić w kolejnych moich wpisach. Pozdrawiam wszystkich uczciwych rolników szanujących swoją ciężką pracę i uczciwych handlowców - ich praca jest równie bardzo ciężka i pełna stresu (ale za to w tym roku jkasa jest niezła).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thor    0

Ze sprzedaza nie ma problemu. Handlarze na kolanach przychodza aby chociaz 200 woreczkow kupic. 10 zł za 15 kg to juz jest w moich stronach norma a cena i tak jescze skoczy,nich tylko mroz odposci znowu sie pojawia rumuni,a polski handlarz bedzie tej wiosny biedniutki. Z drugiej strony 2013 rok jesli oczywiscie sie nie zdarzy jakas kleska urodzaju jak w tym roku na wschodzie, bedzie sprzedawac pietnastki po 1zł. Juz teraz slysze od zanajomych rolnikowze zwiekszaja areal, i pewnie 3/4 producentow zrobi to samo. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek175    1

Thor ja tez uwazam ze jesli sie nie zdazy jakas kleska to ziemniak moze byc nie tani oby nie. Kazdy bedzie sie chciał sie odbic i posadzi wiecej. JA w tym roku areał zmniejszam takie sa plany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Panowie dziś byłem we wrocławiu na jednym z targowisk. Cena ziemniaka w detalu 1.2- 1.4. detal a na trasie wylotowej z wrocławia na strzelin stoją busy i mają 14 za 15kg. A że rano rozmawiałem z gościem na temat ceny ziemniaka na targpiaście (mówił że 15 12zł) to pomyślałem sobie że zapytam się handlarza z targu jaka w rzeczywistości jest cena. Powiedział że jak chćę sie dowiedzieć to niech jadę na targpiast zapłacę 3 zł za wjazd to się dowiem bo informacja kosztuje. I zaczęła sie jazda że chłopy to h..e i b...o nie wiedzą ile mają brać. To tak pokrótce bo trwało to chwilę że tak na mnie naskoczyli jakbym im coś conajmniej ukradł. I teraz apel do każdego kto sadzi ziemniaka. Zastanówcie się dobrze nad wielkością tegorocznego areału ziemniaka żebyście potem nie płakali że ziemniak jest po 2 zł za 15. Szanujcie i wyceniajcie swoją pracę na tylena ile jest warta i nie doprowadzajcie do takiej skali produkcji która poraz kolejny znając doświadczenie zmusi was do upokorzenia się. Bo trzeba sobie uświadomić że takie sytuacje to tylko i wyłącznie wina nas rolników liczących na niewiadomo jakie zyski które w rzeczywistości w perspektywie czasu przekształcają sie w straty, bo do interesu trzeba dołożyć. I nic tu nie dadzą pretensje wobec ministra rolnictwa bo to nie on decyduje o cenach. Może trochę nie na temat trochę zagmatwanie ale w......y jestem do granic możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Ze sprzedaza nie ma problemu. Handlarze na kolanach przychodza aby chociaz 200 woreczkow kupic. 10 zł za 15 kg to juz jest w moich stronach norma a cena i tak jescze skoczy,nich tylko mroz odposci znowu sie pojawia rumuni,a polski handlarz bedzie tej wiosny biedniutki. Z drugiej strony 2013 rok jesli oczywiscie sie nie zdarzy jakas kleska urodzaju jak w tym roku na wschodzie, bedzie sprzedawac pietnastki po 1zł. Juz teraz slysze od zanajomych rolnikowze zwiekszaja areal, i pewnie 3/4 producentow zrobi to samo. pozdrawiam.

Na dzień dzisiejszy same bzdury piszesz. Juz Ci przychodzą na kolanach po 10 zł. Jedź na hurt do Bydgoszczy,Kalisza, Łodzi itd... Wszędzie kupisz po 8 bez problemu. Widocznie nie byłeś i nie widziałeś. Chciałbym bardzo żeby twoje słowa były prawdą, ale nie jeszcze teraz, oby w niedalekiej przyszłości tak było. Sam mam jeszcze troche towaru i chciałbym zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

podobno dzisiaj w Łodzi ladnego ziemniaka mozna byko kupic po 9zl...

eksport idzie - kwestia ceny

jesli chodzi o igrit.pl to ostatnio ukazuje sie tam ponad sto ogloszen na dzien w dziale ziemniaka (typu kupie,sprzedam)..wnioski niech kazdy sam wyciagnie

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

W tym tygodniu podniosłem cenę większym odbiorcom na 11zł a na woreczki ludziom 15zł. Nikt nie narzeka ani duzi, ani mali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Co do Igrit.pl to jest to strona nie wiarygodna. Podzwońcie po ogłoszeniach typu KUPIĘ ziemniaki 9 i więcej /15 kg. Albo nikt nie odbiera, albo gość nie chce ziemniaka bo ??? Moja odpowiedź : bo pewnie dał ogłoszenie jakiś producent aby ludzi nakręcić. Ziemniak będzie dopiero drogi i utrzyma się ta cena do końca sezonu jeśli rzeczywiście tego ziemniaka zacznie brakować, jak narazie sporo jeszcze w przechowalniach. Oby tylko szedł eksport pełną parą. Jak to się ma na dzień dzisiejszy,biorą?

 

W tym tygodniu podniosłem cenę większym odbiorcom na 11zł a na woreczki ludziom 15zł. Nikt nie narzeka ani duzi, ani mali.

Jaki region??? Jaki kaliber? U nas taka cena narazie nie realna dla dużych odbiorców.

Edytowano przez Max83Max83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

chłopaki z Bydgoszczy targają skądś ziemniaka po 7zł, więc pytanie brzmi kto im to sprzedaje, jeśli teraz po 8zł na eksport ustawiłaby się kilometrowa kolejka, 8,5zł u nas biorą bez narzekania, 9zł to już dobra cena, ale można dojść do 9,5zł brutto i to w kuj-pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

wczoraj dostalem po 9zl(transport zamowiony w zeszlym tygodniu) ale dzisiaj juz ciezko kogos znalesc po tej cenie, klientow po 8 to mam na pęczki...


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

jaka ilosc?jaki kalibraz?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

U nas też przeważnie 8 zł płacą.Ale zainteresowanie ziemniakiem jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Sieradzkie na miejscu 7-8 zl/15kg.

To jest właśnie real, a nie tak jak niektórzy piszą tu bajki o 10-11 zł i klienta pełno hurtowo.Takie historyjki to na Igrit.pl można pisać i nakręcać innych, a nie na tej stronie. Może mieli taki sen zeszłej nocy,ale to nie rzeczywistość. Wszyscy chcielibyśmy takich cen. U mnie w okolicy 7,5- 8zl cały czas od grudnia z gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ja już w tym tygodniu zaklepałem po 9,5zł, a wczoraj miałem telefon 8,5zł bez wymagań byle co najmniej jedno auto dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

ja już w tym tygodniu zaklepałem po 9,5zł, a wczoraj miałem telefon 8,5zł bez wymagań byle co najmniej jedno auto dziennie

Bardzo dobrą cene dostałeś. A skąd mają na Kaliskiej w Bdg.skoro pośredniczący hurtownicy pchają po 8 jak większe ilości. Ile producent od nich dostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Panowie piszę jaka jest u mnie sytuacja. Chcecie wierzcie, nie chcecie wasza sprawa. Sprzedaję vinetę 55+, w zeszłym tygodniu 4t. Może to nie wiele, ale jak dla mnie wystarczy ziemniaka musi wystarczy mi co najmniej do połowy czerwca. Zostało jeszcze jakieś 80t. Odbiorcy pewni, stołówki, sklepy, restauracje, bary i zero handlarzy oraz pośredników. Więc bez napinania się sprzedaję sobie powoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

dziś swojego ziemniaka ożeniłem po 8.70 za 15 kg,taka cenę dostałem bo chcieli doładować tiry i mieli braki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Bardzo dobrą cene dostałeś. A skąd mają na Kaliskiej w Bdg.skoro pośredniczący hurtownicy pchają po 8 jak większe ilości. Ile producent od nich dostaje.

Mogą oddawac nawet za 5zł, a kto im broni przecież to ich towar, praca i pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

A sytuacja z okolic Sieradza przedstawia się tak, że wczoraj przyjechał do mnie kupiec, mam naszykowane aktualnie 700 worków po 15 kg, obejrzał towar, podobał mu się i chwalił, że ładne, powiedział, że jedzie jeszcze poszukać kogoś kto ma drugie tyle, żeby mieć pełny transport i ładujemy. Powiedziałem mu, żeby potwierdził wieczorem, bo trzeba ludzi nająć, zaplanować co nieco, a on, że bez żadnego potwierdzania się obędzie, bo mu się towar podoba i na pewno go ode mnie odbierze. I zapewne (takie są moje przypuszczenia), pojechał szukać dalej i znalazł taniej, więc mnie olał. Ja mu zaproponowałem 8 zł za 15 kg i zgodził się bez mrugnięcia okiem, ale widać jest takich wielu, co nie umieją odpowiednio wycenić swojej pracy i muszą psuć rynek.

I to jest jedyny powód, dla którego ziemniak raczej już nie zdrożeje.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Taka to jest właśnie mentalność że oddają za pół darmo i jeszcze innemu psują cenę i zbyt. Następnym razem jak przyjedzie do Ciebie taki pseudo kupujący h..k to bierz zaliczkę a jak nie to niech w.....a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Miałem takiego kupca we wrześniu. Brał ode mnie czerwonego i chciał kupoic żółtego 80t. Jak powiedziałem mu że sprzedaję aktualnie po 6zł. i nie zamierzam teraz sprzedawa takiej iloś muszę miec towar dla stałych odbiorców, to zapał momentalnie opadł. Dowiedziałem się później że dorwał chłopa co za 4,5 mu oddawał a ziemniak wtedy już chodził po7zł. Jak chłop powiedział że podnosi na 5zł to przestał od niego brac. Chciał żebym w tym roku posadził czerwonego to będzie brał u mnie. Ja mu na to że nie. Bo czuję że ludzie napalą się na czerwonego i będzie za grosze no chyba że zagwarantuje mi cenę to ja mu towar to dał sobie spokój. Oni myślą że rolnik to jest ich parobek i będzie robił to co oni chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Ja tak miałem 2 lata temu jak ziemniak chodził po 2 zl za 15. Dałem ogłoszenie do gazety na denara po 30 gr, miałem tego około 30ton. Zadzwonił wieczorem gość że mu zależy na ziemniaku tej odmiany bo dobry bo tylko takim handluje bo założył hurtownię i tylko denara chce itd. Tak bardzo mu zależało że mówił że sam przyjedzie i zabierze i że to mało że jeszcze chce ziemniaka. Umówiłem się znim na konkretny dzień na pierwszy samochód ( 6 ton bo takim dysponowal) wziąłem ludzi wybraliśmy. Mija umówiona godzina odbioru jego nie ma dałem mu 2 godziny tolerancj, dzwonię. Odbiera i udaje wariata że nie wie o co chodzi,wypiera się wszystkiego, to odświerzyłem mu pamięć; przypomniało mu się nagle że znalazł ziemniaka po 2.5 i nie chce odemnie. Powiedziałem mu dopóki się nie rozłączył co o nim myślę. Ziemniaka zjadły krowy bo nie będę nikomu woził za 15 groszy I od tamtej pory sadzę tylko tyle ziemniaka żeby sprzedać w detalu a nie narbiać się i paść pasożytnicze gęby pośredników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj