Zaloguj się, aby obserwować  
damii1

Ceny ziemniaków 2013

Polecane posty

pawelec    89

Ja nie sprzedaje po 6 , ale znam takich co sprzedają jak nie mają gdzie,szczerze mówiąc popyt nie robi szału. Ja worze na sklepy po 9 około 300 worków tygodniowo. Ale nie liczę na wiele większe kokosy w tym roku.

ja podobnie. 4-5t na tydzień po 70gr czyli 10,5zł/15kg.

 

co do transportu, do dyspozycji jest tylko busik (master max) 3,5t. 2-3 x tydzień po ok 2t ładunku, jeden kurs to max 50km w obie strony (do miasta, tam trochę kręcenia i powrót). Licząc średnie spalanie miejskie z ładunkiem i bez ok. 12-13l ON/100km, wychodzi ok 40zł za kurs.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

przestańcie pisać głupoty jak byście nigdy nie byli na giełdzie.... bo 9-10 za woreczek to biorą ci co mają ziemniaka na cały rok i maja swoich stałych odbiorców, więc muszą mieć profesjonalną przechowalnie bo który z tobą będzie współpracował jak masz ziemniaka na 1-2 miesiące....

 

wielu ludzi woli sprzedać handlarzowi po 6 zł niż stać 2-3 dni na giełdzie a i tak jak przyjdzie jakiś sklepikarz to najpierw pójdzie do swoich hurtowników nigdy do rolnika

 

Masz racje. Ja handluje cały rok(ok.1200 worków/mies.),ale wole sadzić mniej i dla swoich stałych, niż nabijać handlarzowi kabze, kiedyś się w to bawiłem ale mnie wku...li, a cena 6 zł przy odbiorze hurtownika to norma na dzień dzisiejszy i wielu tak sprzedaje.

 

Taka ilość handlu na rok mi wystarcza i nie mam zamiaru powiększać produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Luz i z gospodarstwa to b.dobra cena, podaż cały czas b. wysoka na rynku.

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Po 7.5 luzem z gospodarstwa to fajna cena ...też bym sie skusił na taką propozycje...jeśli ktoś zainteresowany to czekam na kontakt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

Ja sprzedaje z domu po 9 zł tylko wiecie nic innego jak wineta sie nie sprzeda , tylko że jest to bardzo zawodny ziemniak , a cena za 15 kg do hurtu to 7,5 -8 zł max , a tendencja nie wiem to i tak nie jest zle a gospododarstwo sami wiecie co to jest z trzeba byc najpierw głupim żeby je wziąsc a pózniej sadzic siac i się modlic żeby była cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Ja wczoraj sprzedałem ostatnie 7 ton winety na "tira" po 0,50 za kg w workach po 30kg. Towaru chyba w tej cenie nie ma zawiele ,bo gość ciężarówkę w trzech miejscach ładował.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

0,50 za luz w tej hwili wywiozłem 29 ton obierają w paczki i na anglie myśle ze super cena na ta chwile

komu to sprzedawałeś? A przynajmniej gdzie? No i jaka odmiana?

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

Na Podkarpaciu gość skupuje po 50gr każdą ilość żółtego pakowane po 15kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

w moich stronach ziemniak drozeje, obecnie dają 60gr przy ilosciach tirowych

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Sytuacja na rynku jest dziwna , wszyscy próbują wyprzedać się jak najszybciej z towaru,za wszelką cenę.Na rynkach gdzie ja sprzedaję moja cena to 12 zł za 15,ale zawsze ktoś sprzedaje taniej i odziwo cenę obniżają handlarze a rolnicy trzymają cenę.Zastanawia mnie skala nadprodukcji ziemniaka,jak tylko przyhamowuje eksport to zaczyna się panika na rynku i opuszczanie ceny.Przecież plony nie były rekordowe,to znaczy że jest coraz więcej producentów.Nawet rekordowe ceny zbóż nie są w stanie zmniejszyć powierzchni obsadzonej ziemniakiem.Ale jak w lato będzie po 2 zł 15 kilo to rolnicy będą płakać,strajkować i prosić ministra o pomoc.Życzę wszystkim rozwagi w planowaniu tegorocznych nasadzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jaki kaliber? czy bezpośrednio z pryzmy?

kaliber 4 w góre tak mam przesortowane w przechowalni na pryzmie tylko zgniłki sie odrzuca ale mam ich mało na 200 ton taczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

ZF9641 mądrze piszesz 12 zł za 15 i ani grosza taniej. Ja też tak sprzedaję.I sadzę tyle żeby po tej najwyższej cenie sprzedać wszystko co roku, a nie nasadzić hektarów i sprzedawać po 2 zł za 15kg. Ale niektórzy mają taką mentalność że jak nie naprzerzucają się worków po kosztach to nie czują satysfakcji . Nie cieszy ich 60 gr nie cieszy ich 80 gr tylko 15gr i są wtedy w pełni szczęścia. Może działa to na zasadzie że oni już sprzedali nie ważne że porozdawali, a jaka satysfokcja że sąsiad został z ziemniakami bo trzyma cenę. No ale jak to mówił Stanisław Anioł w Alternatywach " mądremu wystarczą 2 słowa a głupiemu to i referatu mało"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

kaliber 4 w góre tak mam przesortowane w przechowalni na pryzmie tylko zgniłki sie odrzuca ale mam ich mało na 200 ton taczka

 

dla takiego kalibru cena wydaje się akceptowalna; z której części województwa jesteś?

 

 

coś optymistycznego (przynajmniej tytuł):

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/okopowe/cena-ziemniakow-pojdzie-w-gore,41247.html

 

 

i z igrit "kupie ziemniaki JADALNE +5 w big bagu mogom byc porosniete kiełkami cena 50 gr.kg tir cały kraj"

 

nie wiem czy cokolwiek się ruszyło, bowiem z tego co obserwuję cały czas jest też towar po 8zł, pytanie brzmi jak z jego jakością

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Ja słyszałem nawet motyw że latem,jesienią z Mazowieckiego i Łódzkiego to na przemysł jadalne pchali tirowe ilości po 5 gr/kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo99    1

Gdzie teraz idą ziemniaki na eksport? cały czas Rumunia? Czy inny rynek jeszcze się otworzył?

 

Zastanawia mnie skala nadprodukcji ziemniaka

Co do nadprodukcji, to w Polsce takiej nie ma moim zdaniem. Z roku na rok areał produkcji ziemniaka jest co raz mniejszy. W 2012 było już tylko 380tyś. ha, a jeszcze kilka lat temu było 500 tyś. ha. Problemem jest ta "panika" na rynku, gdzie szybko się opuszcza cenę (występuje to tam, gdzie jest największa produkcja w Polsce woj. łódzkie, wielkopolskie, mazowieckie - produkcja w każdym na poziomie 1,1mln ton, przy ogólnej produkcji ziemniaków w Polsce: 9 - 10 mln t). Oraz musimy się nauczyć produkować wysokiej jakości ziemniaki, aby stać się poważnym eksporterem. Największym eksporterem ziemniaków na świecie jest Egipt, więc dlaczego nie może to być np. Polska? Trzeba jednak robić ziemniaki zdrowe, nie obite, czyste, jednym słowem wysokiej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

9-10 mln ton w Polsce(wg.GUS, Ja osobiście myśle że jest większe o 3-4 mln.)ale i tak nie przejemy tego. Spożycie w Polsce jadalnego jest na poziomie niecałe 4 mln ton. Reszta to głównie pasza i przemysł. Na pasze idzie już bardzo mało w porównaniu z poprzednimi latami,powód mocne ograniczenia hodowli. U mnie w okolicy co czwarte gospodarstwo zajmuje się jakąkolwiek hodowlą, wcześniej dosłownie każde gospodarstwo. Wniosek taki że Eksport musi być i to spory, bez niego będzie bieda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Największym eksporterem ziemniaków na świecie jest Egipt, więc dlaczego nie może to być np. Polska?

 

http://faostat.fao.org/site/342/default.aspx

 

dla jasności Egipt w 2010 roku (jeśli masz świeższe dane to poproszę o źródło) był 8 eksporterem ziemniaków (wg ilości) pierwsza czwórka to Francja, Holandia, Niemcy, Belgia od 2,3 do 0,78mln t (ale już pod względem wartości kolejność jest inna Holandia, Francja, Niemcy i dopiero 7 pozycja Belgii),

 

odnośnie do sytuacji europejskiej to wynika ona nie tylko z niższych plonów, ale głównie z ograniczonej powierzchni uprawy, która w kolejnym sezonie może zostać zwiększona

 

http://potato.org.uk/sites/default/files/%5Bcurrent-page%3Aarg%3A%3F%5D/Euro%20Potato%20-%20Dec%202012.pdf

 

a już prawdziwym hitem jest to, iż my produkujemy 9 mln ton z 370 tys. ha a Niemcy 7 mln t ze 157 tys. ha, bez rozsądnej polityki wobec Cms, nie będziemy się rozwijać - a o wzroście znaczenia na rynku międzynarodowym nie mamy nawet co marzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

@kissmy..te dane są GUS-owski wiec nalezy traktowac je z przymrużeniem oka


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj