Polecane posty

Thor    0

Orientuje sie jaka cena sadzeniakow w centrali, odmiany lord i denar ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3107    4

HZZ ceny ziemniaków z papierami B/II (140,00 zl netto/dt  => 147,00 zl brutto) oraz C/A (120,00 zł netto/dt => 126,00 zł brutto)

To ceny za Lorda i Denara . Bila i inne odmiany po 135zł/dt netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Czytał ktoś z was raport GUSu na temat ziemniaków?Podobno bardzo podrożały a już najwiecei w grudniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof73    0

pewnie będzie tak jak mówi mikad.rozmawiałem kiedyś z gościem który rozprowadza sadzonki HZZ i mówił że oni nie zjadą z ceny mają swoją gorzelnię to puszczą przez komin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodman    23

3 lata temu sąsiad przywiósł  15 t sadz. z zamarte w okolicach marca/kwietnia po 60 groszy

więc nie ma co się z kupnem  wstyczniu śpieszyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

U mnie dziś ruszyłem z sadzeniakiem.Dziś ma gość przyjechać po 2500kg a po niedzieli inny po 600kg.

Grubego mam propozycje po 1.50/15kg.Ale z grubym mi nie spieszno......

odmiana Bellarosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

Tydzień był jako taki ruch na jadalnego, cena oczywiscie 1,5 złotego za 15kg a teraz staneło jedynie hurtownia bierze z dowozem 2,5 złotego żółty ziemniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1754

U mnie dziś ruszyłem z sadzeniakiem.Dziś ma gość przyjechać po 2500kg a po niedzieli inny po 600kg.

Grubego mam propozycje po 1.50/15kg.Ale z grubym mi nie spieszno......

odmiana Bellarosa.

 

a jaka cena  za sadzonke pochwal sie ???;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Zobacz strone wstecz pisał że startuje po zł za kg. Ale myślę że ochłonoł po zeszym roku i zszedł na ziemie. Vineta z pewnnego źródła po pierwszym sadzeniu z ca proponowana przez znajomego po 40 gr kg. Jeśli chodzi o detal to zupełne załamanie na targach kompletny brak kupujących i wraca się z towarem do domu. jak się uda sprzedać 80- 100 kg to jest sukces nie do opisania.

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy warto jest sortować,workować,ponieść koszt paliwa(dojazd na giełdę),wjazd na giełdę(zjazdowa 50zł)i sprzedać ziemniaki po 1,5zł worek?

Lepiej to sprzedać w cenie paszy po 10gr a i koszta będą mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Dokładnie. Mentalność ludzi mnie troche dziwi  ale  widocznie lubią sie narobic. Ja wypchnołem 150t na łódke bez przebierania jak wszystko szlo po 10gr bez roboty i stresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

1,5 złotego za woreczek to idelanie 10 groszy więc jak by ktoś mi luzem za koleją brał pot yle ani chwili bym sie nie zastanawiał, ja jeszcze z 30 ton opchne i reszte ogony zjedzą w dziennie idzie około 500 kg :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

a jaka cena  za sadzonke pochwal sie ??? ;)

 

50zł/100kg.

Myśle że to dobra cena.....chociaż szału nie ma....bliżej kwietnia planuje zrobić cenę 60-70zł/100kg :)

Połowa ceny sadzeniaka w centralach.

A ze o sadzeniaka Bellarosy nie łatwo to czuje ze się sprzeda.

 

Po za tym ja mam ludzi co , co roku biorą ode mnie sadzeniaka i zawsze są zadowoleni, wolą drożej zapłacić a mieć pewnego ziemniaka.Tak samo ze zbożem.

Co roku mam nowy materiał siewny i nowe ziemniaki.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Skad ty masz takich jeleni ze po tyle ci placa. Za towar w CA iCB przed centrala rolnicy wolaja 50zl

 

 

Nie ma sie co dziwić że zejść fatalne skoro w detalu 60-80gr i coraz czesciej slychac o ziemniaku z Niemiec po4gr+ transport lub placi sie tylko za transport


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Przemku jak ktoś weżmie od Ciebie dobry towar i Ci ufa to wróci do Ciebie.......

U nas w centrali ceny w CA zaczynają sie od 140zł.

To skoro ja mam ziemniaka pewnego z papierem i ponad połowę

tańszego to nie dziwota ze ludzie biorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Słuchaj przemol chłopak sprzedaje po 50 albo po 100kg, w miejscu gdzie może nikt nie sadzi ziemniaka, to co sie dziwisz, kupi 100kg wsadzi na działce a jak ma świeże i mu się urodzą to za rok też do niego przyjdzie. U nas to nie przejdzie.... :D :D :D  A tak przy okazji kulawa koza to jak to z tobą jest, parenaście postów wcześniej pisałeś że masz wszadzone tylko ( dobrze nie pamiętam ) 30 arów ziemniaka tylko do siebie, a teraz sadzeniaka sprzedajesz????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Czepiacie się... w mojej okolicy za sadzeniak płacą po 300 zł za tone od chłopa tyle że biorą po 500-1000 kg. Kto sadzi profesjonalnie ten idzie albo do centrali albo do producenta który ma papiery. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

u nas na centrali ziemniaki w Ca są po 800zl np. Jelly belarossa.... a z zamartego Denar w Bii po 147zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Słuchaj przemol chłopak sprzedaje po 50 albo po 100kg, w miejscu gdzie może nikt nie sadzi ziemniaka, to co sie dziwisz, kupi 100kg wsadzi na działce a jak ma świeże i mu się urodzą to za rok też do niego przyjdzie. U nas to nie przejdzie.... :D :D :D  A tak przy okazji kulawa koza to jak to z tobą jest, parenaście postów wcześniej pisałeś że masz wszadzone tylko ( dobrze nie pamiętam ) 30 arów ziemniaka tylko do siebie, a teraz sadzeniaka sprzedajesz????????

 

Nie 30 , ale 20 ar ziemniaków :lol: sadzeniak przebrany już na jesień i jest w workach w piwnicach, dodatkowo kolego jeśli już śledzisz moje posty to pisałem na jesień że kupiłem prawie 4 tony sadzeniaka Bellarosy od pani która brała je w centrali, kupiłem je po 4zł/30kg , no a teraz sprzedaje z zarobkiem. B)

Co prawda nie jest to interes zycia ale na Paluszki i Chipsy starczy :lol:

 

Damian o której centrali mówisz? chyba nie o tym gościu z Sułoszowej co sprzedaje kilkuletniego Cypriana itp i ogłasza sie że ma w CA B) Temat znam dobrze.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1104

No raczej nie znasz Bo jak byś umiał czytać to wiesz że on ma cypriana a jelly i bellarosa czy denar to raczej nie u niego A Damii gdzie ten denar bo coś takiego szukamy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj