Skocz do zawartości

Polecane posty




Wiadomość z agroFakt.pl







Zbyszko    682

No mówiłem.

No pomyliłem się....

Zima była krótka ,jak by zima sie przedłużyła czyli było zimno , mróz i sniegi to by było 1zł/kg.

 

I taka cena by była tylko za dużo panikarzy i teraz gdyby twardo trzymali 5 zł za worek to by było możliwe i jak ktoś mi mówi , że to moje i może oddać za darmo to Sawicki miał rację . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robertkujawy    66

Sawickiego słowa też popieram ma fscet racje lecz co pojedyńco możesz biznes jak pirania więcej i więcej od 2 miesięcy nic w durzym hurcie nie sprzedałem poprostu mam za drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bolek2    10

I taka cena by była tylko za dużo panikarzy i teraz gdyby twardo trzymali 5 zł za worek to by było możliwe i jak ktoś mi mówi , że to moje i może oddać za darmo to Sawicki miał rację . 

 

gdyby to było takie proste. Dlaczego tylko 5 zł a nie więcej  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbyszko    682

gdyby to było takie proste. Dlaczego tylko 5 zł a nie więcej  

 

Bo to by była cena zadowalająca przy urodzaju .

Raz stałe na hurcie i kupujący kioskarz powiedział tak ( rolnik gdy towaru brakuje nie wie ile chcieć a gdy jest za dużo oddaje za pół darmo )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


bolek2    10

40 t handlowego po 5 zł za 15 kg(33 gr) =13200.  sadzeniak 2,5 t/ha po 2 tys. =5tys ;nawóz około 2 tys ;opryski 1 tys ; uprawa',deszczowanie przygotowanie do sprzedaży i inne? wszystko razem około10 tys ; jeszcze dzierżawa 1500 (przy tańszym sadzeniaku nie będzie wysokiego plonu handlowego) dlatego 5 zł trochę mało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robertkujawy    66

czy po 10 groszy czto po 1zł nikt normalnie więcej niezie i niekupi

w mieście i tak mają pp 1 zł a 15 kg po 9 zł bo przymriski i kto zarabia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


pawelol111    711

40 t handlowego po 5 zł za 15 kg(33 gr) =13200.  sadzeniak 2,5 t/ha po 2 tys. =5tys ;nawóz około 2 tys ;opryski 1 tys ; uprawa',deszczowanie przygotowanie do sprzedaży i inne? wszystko razem około10 tys ; jeszcze dzierżawa 1500 (przy tańszym sadzeniaku nie będzie wysokiego plonu handlowego) dlatego 5 zł trochę mało 

 

Teoretycznie wyliczenia masz dobre ale z praktyką gorzej. 30t handlowego - była susza, deszczowni brak, sadzeniak 1tx2tys, reszta ze swojej produkcji, 400zł worki, na swoim gruncie sadzę więc bez opłat. Daje to ok 5 tys nakładu + paliwo i amortyzacja maszyn czyli 7-8 tys jak w morde strzelił nie licząc roboty. Jak 2-2,5 tys zostałoby przy cenie 5 zł za worek to wszystko a przy tak kosztownej i pracochłonnej produkcji 7-8 tys zysku wcale nie  jest za dużo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robertkujawy    66

A ciekawe kto wam to workuje liczycie jak by z pola poszły.-Jak sami to znam takiego na ludzi nie ma jak oddaje po 1'50 a pużniej nosem po ziemi Napiszcie jak to zrobić oddać po 1'50zł za 15 kg - na tira wchodzi ok 1500 worków zapłacić za spakowanie zsładónek i nie splajtować ?A gdzie za ziemniak ? Zaproście mnie na praktykę i pokażcie mi te zyski ! Będziemy liczyć . W 2010 poszły na gorzelnie po 10 gr była porażka Dziś gorzelnie zanknięta więc w dół -lecz mam satyswakcje że za darmo nie robie A ten rok jakoś przeżyje

Edytowano przez Robertkujawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbyszko    682

A ciekawe kto wam to workuje liczycie jak by z pola poszły.-Jak sami to znam takiego na ludzi nie ma jak oddaje po 1'50 a pużniej nosem po ziemi Napiszcie jak to zrobić oddać po 1'50zł za 15 kg - na tira wchodzi ok 1500 worków zapłacić za spakowanie zsładónek i nie splajtować ?A gdzie za ziemniak ? Zaproście mnie na praktykę i pokażcie mi te zyski ! Będziemy liczyć . W 2010 poszły na gorzelnie po 10 gr była porażka Dziś gorzelnie zanknięta więc w dół -lecz mam satyswakcje że za darmo nie robie A ten rok jakoś przeżyje

 W gospodarstwie nie liczy się zysk za jeden rok tylko trzeba policzyć średnią z pięciu lat i nie uprawiać jednej uprawy .

Kiedyś w gospodarstwie było wszystkiego po trochu . Przez pewien czas ziemniaki były bardzo opłacalne , to pokopali na każdym polu studnie głębinowe , obory i stodoły przerobili na przechowalnie do tego doszedł urodzaj i są tego skutki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kafar191    7

40 t handlowego po 5 zł za 15 kg(33 gr) =13200.  sadzeniak 2,5 t/ha po 2 tys. =5tys ;nawóz około 2 tys ;opryski 1 tys ; uprawa',deszczowanie przygotowanie do sprzedaży i inne? wszystko razem około10 tys ; jeszcze dzierżawa 1500 (przy tańszym sadzeniaku nie będzie wysokiego plonu handlowego) dlatego 5 zł trochę mało 

 

bolek masz dziwny tok myślenia a nawet bardzo głównie że sadzeniak po takiej cenie jest raczej co 3 lata a po drugie jak przy deszczowaniu tylko 40 ton handlowego to wole nie deszczować i bez tego mam tyle z 1 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przemol87    43

Odmiany zachodnie nie kupisz ponizej 2000 nawet w tym roku

Edytowano przez przemol87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bolek2    10

 W gospodarstwie nie liczy się zysk za jeden rok tylko trzeba policzyć średnią z pięciu lat i nie uprawiać jednej uprawy .

Kiedyś w gospodarstwie było wszystkiego po trochu . Przez pewien czas ziemniaki były bardzo opłacalne , to pokopali na każdym polu studnie głębinowe , obory i stodoły przerobili na przechowalnie do tego doszedł urodzaj i są tego skutki .

 

Zgadzam się z tobą tylko średnia z5 lat też tak dobrze nie wygląda DO KAFAR191 u nas ziemie są dobre ale wymęczone (ziemniaki po ziemniakach ,cebule ,selery ,kapusty,kalafiory)i żeby uzyskać 40 ton handlowego to jest trudno (sadzeniak musi być dobry)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robertkujawy    66

Gość ma studnie i sieje zboże i kuku w puszki a miał wszystkie warzywo Jak ludzie mają taki tok myślenia że jednego roku weżmiesz kasę a przes 4 po kosztach lub w dół To tak jak byś do roboty jeżdził rok za kasę a przes 4 za paliwo. U nas nie ma grup i są tego efekty a ludzie nie szanują siebie i swej pracy .Wieś w polsce myśli jak za komuny Aby robota była . Ja zrezygnowałem przez 5 lat z ogórka zchodzę z cebuli i pewno z ziemniaka .

A są gigusie ze za cebulę po brali po 20 gr i są szczęsliwi I niech nikt nie pisze znów że liczy się 5 latka I życzę wszystkim wysokich plonów po 100 ton z ha bo cena was nie interesóje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbyszko    682

Nie można porównywać pracownika do rolnika bo jak by miał jeździć za paliwo to by poszedł do drugiej pracy czy trzeciej albo piątej a chłop co ma zrobić zwinąć całą ojcowiznę i iść do roboty za 1200 zł na rękę . Są lata lepsze i gorsze . Zawsze coś płaci raz zboże raz bydło albo kalafiory czy kapusta lub ziemniaki dlatego pisałem aby uprawiać kilka upraw bo Sawicki ani Tusk nie dołoży . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robertkujawy    66

Nooo w tym roku wszystko płaci a z tą ojcowizną nie przesadzaj u nas już 30% ludzi poszło do pracy Osobiście też od czasu do czasu dopłacam do ojcowizny za pie pszam w żniwa żeby jakoś się żyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×