Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER

KULAWA_KOZA    88

U mnie pod krzakiem 1 ziemniak zgnity.A od jutra zas deszcz , czas wykopek się zaczyna , nie wiem jak tu będzie takie mokre ziemniaki wsypać do piwnicy , przecież zgniją......

Wiadomość z agroFakt.pl

Ja już zacząłem w sobotę bo nie ma na co czekać. Dzisiaj tydzień od kiedy nie pada i w dalszym ciagu jest mokro, a ma mocno dolać. Na moich ciężkich ziemiach będzie problem z kopaniem jeżeli ten rok w dalszym ciągu będzie taki deszczowy.

kielmii    0

wczoraj na Wolbromiu ziemniaka masakra nawet 2 zł za worek nie chcieli dac a co do 1 zł to do kolegi przywoza ziemnioka po 1 zł za worek:)) ot oplacalnosc psia mać:))

miszka16    58

Chyba jakiś chory umysłowo po 1 zł za worek i jeszcze przywozi. Weź człowieku nie majacz i idź z tąd

Wokos    0

kielmi hah akurat byłem wczoraj w Wolbromiu i nie piernicz że po 2 zł .

Za worek wszyscy wołali po 5 zł .

kissmy...    57

U mnie pod krzakiem 1 ziemniak zgnity.A od jutra zas deszcz , czas wykopek się zaczyna , nie wiem jak tu będzie takie mokre ziemniaki wsypać do piwnicy , przecież zgniją......

w zeszłym sezonie przez dwa tygodnie spadło u mnie 50 litrów (wcześniej było jeszcze bardziej mokro) i jak tylko przestało padać zacząłem kopać ziemniaki z bardzo mokrej gleby i przechowywały się ok, podstawa to przygotowanie do przechowania (wentylacja), w tym sezonie wykopałem tylko skraje i jest masakra ze zdrowotnością, pomimo albo za sprawą strasznej suszy, zapowiada się ciężki sezon, ale na razie oscylujemy wokół ceny lidla

Jestem przekonany, że rozsądniej byłoby strzelic sobie w łeb niż sprzedawać za 2zł woreczek. Gdybym miał sprzedawać poniżej kosztów produkcji to nawet bym nie kopał. Rok ciężki, ale trzeba szanować swoją pracę. Poprzedni sezon był mokry, ale moje ziemniaki również przechowywały się idealnie. Z tym, że ten rok jest jeszcze gorszy bo nie dość, że więcej wody to uszkodzenia nie goją się tylko gniją. Każde małe draśniecie konczy się gniciem.

mario666    196

U mnie też jak jest uszkodzony to sie ślimaczy a nie zasycha :) To za rok mało kto będzie sadził ziemniaki bo większość sie odszczeli :) Jak ich będzie stać na giwere

tomek84pl    4

kielmi hah akurat byłem wczoraj w Wolbromiu i nie piernicz że po 2 zł .

Za worek wszyscy wołali po 5 zł .

O 20 cena wywolawcza byla 3 zl, kupcow brak towaru opor, podejrzewam ze po 2 zl sprzedawali a reszta pojechala do domu. Masakra az sie nie chce kombajnem w pole jechac

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.