Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasx21    125

Nie wiem co za pierdoły piszecie po pierwsze na ziemniaki nie ma embarga a po drugie na rosje trza fito i żaden mały rolnik sobie na zdobycie fito nie pozwoli a nasz roczny eksport na rosje to z 1%

Jak to nie ma, na ziemniaki jadalne i sadzeniaki wprowadzili w zeszłym roku bo niby w jakiejś partii wykryli nicienie :ph34r:

Wiadomość z agroFakt.pl

saszeta    73

ewidentna zmowa cenowa

De Belgapomprijs wordt vastgesteld door een commissie met 4 vertegenwoordigers uit de sectie verwerking en 4

Robertkujawy    66

W 2011 wszyscy mieli plon Miałem ok 50 t z ha i wywiozłem na gorzelnie i jakoś było - w tym orzeszki 10 t ha i kopać się nie opłaci Nie wiem skąd te ceny ? jak są rejony co ziemniaka nie ma Z cebulą to samo marnie to wygląda :)

pawelol111    709

Prawie wszyscy :) u mnie w 2011 pociągnęła susza i było średnio... Skąd dzisiejsze ceny ziemniaka - sam nie wiem. U mnie plony od marnych do średnich.

magikw    6

a orientuje sie ktos jak z plonami za nasza zachodnia granicą?? Bo to tez ma wiele do ceny późnego ziemniaka. U nas na podkarpaciu plony róźne ale raczej dobre z tym ze zrobiło sie takie mokro ze nieda sie kopac a ziemniaki zaczeły gnic

mirro    209

Wpadliśmy w zamknięte koło. Markety powtarzają jak mantrę że na giełdach znajdą tańszych dostawców, zaś giełda dalej patrząc na spadki cen w marketach obniża jak może, Oszołomy po nauce z poprzedniego roku, gdzie handel zakończył się na grudniu, choć prorokowano na luty 2PLN za kg wtłaczają na rynek ile się da nie inwestując w przechowanie., No i opinia że nic nie idzie bo Rosja wprowadziła embargo , więc musi być taniej.

Niedługo defetyzmem sami wpędzimy się do psychiatryka.

Ja mam plony słabsze niż w zeszłym roku, który zaliczał się rzekomo do nie najlepszych. Bardzo mokry rok i ziemniaki mają tendencję do gnicia, do tego zdaża się sporo popękanych bulw. A plon rekordowy z pewnością nie będzie.

vicia1223    10

wschodnie mazowsze plony odmian wcześniejszych ładne , odmiany poźniejsze i przemysłowe tak dostały przez upały ze pod krzakiem połowa tego co np w bellarosie.

rocco0987    19

taka słaba cena wczoraj? gdzie? w małopolsce juz któryś dzień z kolei pada, myslałem że coś drgnie bo wjechac w pole nie ma szans juz od pewnego czasu

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.