Skocz do zawartości

Polecane posty

Goliat85    0

a tobie dziś słoneczko chyba za bardzo przyświeciło że takie farmazony tutaj wypisujesz.

Wypij szklanke mleka i jak otrzeżwiejesz to napisz coś sensownego.

Panowie jak tam cena na Rybitwach? dalej 10zł/15kg?

Poczytaj w internecie

Wiadomość z agroFakt.pl

Transporter    164

A wiedzieliście, że do wyprodukowania kilograma ziemniaków zużywa się 300 ton wody ? W dodatku każda jedna tona wyrzucona na śmieci emituje ponad 4 tony dwutlenku węgla, nic dziwnego, że media zalewają nas informacjami o globalnym ociepleniu

na kombajnie przygrzało? Wiesz ile to 300 ton :o

źródło książka do warzywnictwa:  do wyprodukowania 1kg mięsa potrzeba około 20tyś litrów wody, do wyprodukowania 1kg warzyw potrzeba przeciętnie od 200 do 300 litrów

z tym globalnym ociepleniem, wycinaniem lasów tropikalnych czy deszczowych i limitami co2 to jedna wielka bzdura i oszustwo żeby ewna grupa ludzi na tym sporo zarabiała  <_<

-makler-    1

Kolego Goliat 85 cyferki Ci się trochę pomyliły .Tak jak kolega Przemek wyliczył przy wydajności 45 ton z hektara na metr kwadratowy potrzeba milion trzysta pięćdziesiąt tysięcy litrów wody.Gdyby to ustawić w sześcienny słup wody na wysokość to wychodzi kilometr trzysta pięćdziesiąt metrów !!!
Napisałem słownie to zrozumiesz

Badylarz    13

Wakacje i upały - kto za kartoflami będzie chodził po targowiskach czy warzywniakach, lepiej podjechać do klimatyzowanego marketu i kupić wszystko w jednym miejscu. Tak niestety się teraz handel odbywa, giełdy zamierają a markety zwiększają zamówienia.

Zbyszko    682

Ja sprzedaje małe ilości irgi po 12 zł a sąsiad żółte po 7 zł . Koło Sieradza sprzedają po 6 zł w domu ( 150 worków )

Myślę , że cena skoczy bo u nas nie podlewane to sadzeniaki i pewnie każdy jest po połowie kopania .

kolo19    1

Właśnie cena nie skoczy tylko dlatego ze ziemniaki będą drobne bo rolnik sam sobie za nie nie zażyczy godziwej ceny a jeszcze go handlarz z ceny zbije bo drobne, małe i niewielkie

Ale obym się mylił

przemol87    43

Ja sprzedaje małe ilości irgi po 12 zł a sąsiad żółte po 7 zł . Koło Sieradza sprzedają po 6 zł w domu ( 150 worków )

Myślę , że cena skoczy bo u nas nie podlewane to sadzeniaki i pewnie każdy jest po połowie kopania .

Wielu moich znajomych (w tym i ja) którzy podlewali nie wykopała jeszcze nawet 1/3 nasadzeń. Np ja wykopałem 2 z 14,5, kolega 4 z 16 i tak wiekszość w okolicy. Każdy liczy że cena bedzie na jesieni wiec czas pokaze...

Edytowano przez przemol87

Zbyszko    682

Wielu moich znajomych (w tym i ja) którzy podlewali nie wykopała jeszcze nawet 1/3 nasadzeń. Np ja wykopałem 2 z 14,5, kolega 4 z 16 i tak wiekszość w okolicy. Każdy liczy że cena bedzie na jesieni wiec czas pokaze...

U nas niektórzy wykopali wszystko bo później sezon ogórkowy i kapuściany . 

Wygrał albo przegrał z czekaniem , może ktoś weźmie kasę . Putin robi dobrą robotę z tym zniszczeniem żywności pewnie nieświadomie wspomaga unię tylko nie płaci . Na razie na zjazdowej warzywa  jak zawsze ciekawe jak będzie zimą ?

Dzisiaj podebrałem ziemniaki na grilla z niepodlewanych z słabej ziemi to chyba przez dolną taśmę przelecą . 

Edytowano przez Zbyszko

Moje ziemniaki już po desykacji i mogę powiedzieć, że od momentu sadzenia do zakończenia wegetacji brakowało im wody. Ani razu nie popadało tak mocno żeby ziemia mocno przesiąknięła. Ja licze na okolo 20t/ha plonu ogólnego, ale jak będzie to już czas pokaże. A cena w końcu musi skoczyć do góry bo susza w tym sezonie to problem nie tylko w naszym kraju.

mikad    227

U mnie podczas całej wegetacji ziemniaka w tym sezonie spadło 270 mm i było rozłożone mniej więcej równo, także jest ok. Jeżeli chodzi o prognozy cenowe na dzień dzisiejszy to wróżenie z fusów, przykro to mówić ale nasz rynek od chwili wejścia do EU jest uzależniony od zachodnich i jeżeli u nich będzie cienko to u nas będzie dno, jedno jest pewne jak u nas ziemniak będzie kiepskiej jakości to wszyscy przerzucą się na zachodniego.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.