Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Naprawdę jak pomyśle sobie co będzie z ceną ziemniaków w 2016 r. jeżeli nie będzie jakiegoś kataklizmu to naprawdę będzie cienko z ceną ziemniaka w tym roku była susza, a i tak ziemniaki teraz są po 4,5 zł za worek, bo ci najwięksi psują cały rynek,więc naprawdę przemyślcie wielkość areału, jaki będziecie sadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Co Ty nie powiesz, a ja mam całkiem inną teorię, to drobnica psuje cały rynek ziemniaka. To Twój towar więc powinieneś wiedzieć ile za niego brać, po co sprzedajesz po 4,5 zł czy ktoś Ci przystawił gnata do czaszki i powiedział masz sprzedać po tyle? Naprawdę przemyśl wielkość areału jak będziesz sadził.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia zanizaja cene Ci najmniejsi bo to ich jest najwięcej. Posadzi jedrn z drugim 0,5 czy tam 1ha i na siłe probuje to sprzedac bo nawet nie ma gdzie tego schować. Nie mając rynku zbytu posadzenie nawet 1ha to zabojstwo dla siebie samego, a tylko handlarz na takich durniach korzusta. Ja w detalu sprzedaje po 1zl i nie zamierzam spuszczac w dol. W okolicy każdy, nawet uposledzony wie że porządnego deszczu nie bylo od wczesnej wiosny i stąd ta cena...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Tylko że to urodzaj a raczej jego brak robi cenę. Można mieć stałych odbiorców a i tak cena będzie nędzna bo jak jest tanio to szuka się gdzie można kupić taniej a jak drogo to nie ważne gdzie - grunt żeby kupić. W tamtym roku nawet Niemiec wywalał ziemniaki pod gnój bo nie szło sprzedać.

 

Obwinianie tych co sadzą 0,5 ha jest troche bez sensu. Oni często są w stanie przerobić towar bydłem. Obecnie Irga jest po 800 za tone i sporadycznie trafiają się oferty sprzedaży po 700zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

cene psują Ci którzy chodzą na co dzień do pracy i z tego żyją, a pole uprawiają bo po prostu je mają, raz zarobią dodatkową pensje na tym a raz wyjdą na zero, dopłaty sobie wezmą i niczym się nie przejmują. nie zależy im na tym żeby jak najwięcej zarobić z gospodarki bo mają miesięczną wypłatę od pracodawcy i sprzedadzą np. tego ziemniaka po niższej cenie bo jak już przyjechał na giełdę to nie będzie wracał pełnym busem i cena leci łeb na szyję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

cenę obecnie psują producenci bez zaplecza magazynowego, przy tak niskiej podaży jest oczywiste, iż ceny już niższe nie będą, więc po cóż walczyć teraz z konkurencją zaniżaniem cen? tak robi kilku moich sąsiadów (po kilkadziesiąt ton) i zastanawiam się czy nie skupić od nich towaru, aby się już nie męczyli

 

netto drobny luzem 99gr/kg, nie spotkałem nic tańszego niż 69gr/kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Aby ustabilizować cenę wystarczy aby wprowadzono ustawowy nakaz uprawy ziemniaków tylko z sadzeniaków kwalifikowanych, takie obostrzenie obowiązuje np we Francji, kary są tak wysokie że nikomu nie opłaca się kombinować.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

polak i tak poradziłby sobie ;)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

posadziłem 70 arów ziemniaków Marabel. Oczywiście kwalifikat w c/a. W zeszłym tygodniu wykopane. I wg mnie to nie jest Marabel. Kupuję tę odmianę od kogoś i są całkiem inne. Ten ktoś brał sadzeniaka bezpośrednio z Europlantu a ja z centrali. Opis też mówi coś innego co u mnie urosło. Oczka bardzo głębokie i kolor słabo zółty. Plon 50 ton/ha( Gala i Bella Prima podobnie). Tyle że w tych 75% bulw jest kaliber 80+ czyli odpad. Czy jest możliwe żeby producent sadzeniaka zapakował i sprzedał coś innego co jest na paszporcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

całkiem możliwe porostu producent się pomylił.... znam taki przypadek ze odrywali paszporty bo źle je przyszli

Edytowano przez damii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Sprzedawca wie? Jak rosly na polu to wtedy trzeba bylo reklamowac. Teraz to pozostalo ci zrobic badanie tozsamosci odmiany(700zl) ale pytanie czy to ma sens?

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

wie.

Na polu to nie musiałem sprawdzać co rośnie pod krzakiem a po liściach to raczej nie idzie stwierdzić.

Sens jedynie taki że mógłbym chcieć odmianę bardzo wczesną a w worku by była bardzo późna. Po za tym ja sadzę głównie pod obieranie(podstawa jak najpłytsze oczka ale nie tylko) i w tym przypadku 30 ton mam do wyrzucenia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

czy ktoś na forum sprzedaje ziemniaki (10  ;15 ton jednorazowo) i jaką cenę dostaje od przerzutnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

Rumuni ruszyli płacą po 6zł/15

 

ile ton sprzedałeś i w jakim kalibrze,żółte czy czerwone

Edytowano przez bolek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Znacie cenę sadzeniaka?

Od 1600

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Gdzie są ci prorocy co mówili ze jesienią będzie zlotowka, a jak pisalem że szalu nie będzie z ceną to mnie wyśmiewali, z kim nie pogadam to pelna przechowalnia i nie mają chlopaki komu podać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj