Polecane posty

mikad    1125

@Rafiozo Hehe doskonale wiem o czym mówisz, w latach 98-99 też mi trochę brakowało i musiałem nieraz dokupić, wtedy modny był taki patent sypania do worka 30 kg przez rurę z zewnątrz gruby ziemniak a w środku sama drobnica. Nie wiem co kierowało tymi ludźmi którzy tak robili, chyba satysfakcja że zrobili kogoś w hooja bo aby tak spakować to trzeba się raczej natrudzić.

Mam znajomego co handluje ziemniakiem, raczej duże przerzuty całosamochodowe, za granicę, do sowietów i inne kraje dawnego demoludu i on otwarcie mówi że jak ziemniak z zachodu z transportem jest lekko droższy od krajowego to lepiej brać od nich bo jak jest ustalone taki przyjedzie, jak ma być kalibraż 50 - 80 to taki jest, w worku ma być 25,10 kg i tak jest, a u nas pierwszy samochód jak trzeba, drugi gorzej a trzeci padaka.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Różne triki stosują duzi handlarze np. gdy świnki drożeją w kraju sprowadza się półtusze droższe aby było więcej  na rynku wtedy cena spada u polskiego rolnika i rolnik rekompensuje te droższe    półtusze i podobnie może być z ziemniakiem .

Towar rolnicy szykują jedni dobry drudzy beznadziejny . Kiedyś jak ruskie brały i jeździły po wsiach to chłopy mówili , że ruski wszystko zje ale jak go nie dowiezie  i zgnije po drodze to drugi raz nie przyjedzie .

Mój kuzyn wysyłał ziemniaka do Rumuni i na Węgry potem już nie chcieli  bo woleli niemiecki chociaż droższy ale pewny dobrze  wysortowany.

Jak u nas będzie może kiedyś brakowało ziemniaka to zachód będzie wiedział jaką cenę wystawić tak jak było z cukrem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Wiadomo coś na temat cen sadzeniaka z papierem?

Cos wiemy ale nic pewnego

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    714

Wiadomo coś na temat cen sadzeniaka z papierem?

Myślę że w CB ok. 0,7zł, a klasa CA też raczej nie przekroczy złotówki.

Ale to zależy jakie będzie zainteresowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

W centrali pewnie koło 200zł będą.

Ja Bellarose i Red Anne sadzonke za 0.7 na pewno nie sprzedam, a brałem  teraz świeżego ziemniaka z centrali.

Myślę że cena sadzeniaka Bellarosy i Red Anny na wiosnę będzie pod 1zł z papierem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    714

U mnie bardzo wcześnie nać uschła, pomimo to plon na poziomie 32 ton z hektara włącznie z ok 1,5 tony przebiórek.

Z ceną chyba coś drgnęło. Byli u mnie dzis handlarze, i, za Vinetę dawali 60groszy, a za Irgę 70groszy.

Co do ceny sadzeniaka to u mnie zależy od ceny jadalnego, gdzie w umowie mam zbyt zapewniony 30% drożej od jadalnego. A po ile kupi klient to już inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z odmian kopanych na przechowywanie wyszlo w granicach 25t/ha z frakcji handlowej co uważam za wielki sukces bo od momentu wrzucenia ziemniakow do ziemi bylo sucho... bo bardzo wczesny z pod wlokniny sypal lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Kopie teraz tajfuna i powiem, że cieżko mialem go "dociągnać" bo nawiazał jak głupi (średnio po 25/28 ziemniaków) ale podlany 5razy i sypie jak trzeba. Podchodzi pod 50 ton/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

w cantralach już mówią że sadzeniaki będą ponad 200zł, więc trzeba szykować troszke kaski..   co do plonów tajfun około 25 ton a satina około 30 ton handlowego towaru 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

kontrolujecie sytuację w przechowalni ?

w tym roku wszystko wcześniej ruszy. wzrost wtórny, bulwy wariują. Vineta na pryzmie która leży prawie miesiąc, mimo intensywnego dmuchania delikatnie puszcza oczka....

 


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    714

Mi też w vinecie są zawiązane oczka. W zeszłym roku też były bo było ciepło i nie szło uśpić ziemniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Dzisiaj Zjazdowa rano wywoławcza 9 zł oddawali za 8 zł . W tygodniu można było kupić po 6 zł . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

w cantralach już mówią że sadzeniaki będą ponad 200zł, więc trzeba szykować troszke kaski..   co do plonów tajfun około 25 ton a satina około 30 ton handlowego towaru 

 

ja w tym roku odpuszczam zakup sadzeniaka , sadze tylko 10ar to zasadze swoja Bellarosę , bardzo ładnie sie urodziła z 500kg jakie kupiłem , ukopałem  2 kopiate wozy, +- 8ton.Bardzo jestem zadowolony z firmy gdzie brałem sadzeniaka , bo znakomicie sie urodziły .Niestety Red Anna z KARO , poległa totalnie, było kilkanaście mieszanych ziemniaków na polu i pod krzakiem szału nie było, 80% to sadzeniak.A nawożenie i stanowisko to samo.

Ziemniak MEGA smaczy ale plonu to nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Duze masz te wozy 4t to juz na calkiem spora jednoosiowke sie miesci ;))

 

Wolbrom w srode wieczorem wywolawcza 7/15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj