Polecane posty

Z tym również rząd powinien coś zrobić... Po co sprowadzać towar, którego w kraju jest mnóstwo.
Markety to największe zło, a głupi chłop zaraz za nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A co tu może rząd jeśli jesteśmy w UE? Wolność przepływu kapitału i towarów mamy. Problem to nasze rozdrobnienie i kiepska jakość w porównaniu z zachodem i te durne badania fito które są tylko w naszym kraju tak rygorystyczne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Polska ma być rynkiem zbytu a nie eksporterem i chyba każdy o tym wie. Do nas można ściągnąć praktycznie wszystko, nawet ostatnio kapustę z Rosji zaczęli importować no litości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka lat i będzie po UE. Z tą jakością to nie jest tak do końca. W kauflandzie obecnie promocja na ziemniaki 6zl/15kg. A co przecenili? Ziemniaki, które leżały tydzień na promocji i są już całe zielone, w dodatku w tych workach brakuje ze 2kg, ale ludzie bardzo chętnie je biorą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Na pewno kiedyś będzie po UE ale w niej jesteśmy i należy się przystosować . Ciekaw jestem ile producentów ziemniaka by się zgodziło aby płacić za reklamę ziemniaka i uświadamiać konsumentów aby kupowali rodzime  produkty . Producenci jabłek dają sobie radę a nas stać tylko na wypisywanie swoich niezadowoleń na forach i krytykować jeden drugiego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

oni ziemniaka wysyłają do nas a ja nie mogę do nich chciałbym wysłać do niemiec  npza 0,40 gr np na czysto po odliczeni transportu  po pierwsze  i po ostatnie nierealne na tym  poziomie  agrotechniki  i poziomu mentalności  w tej chwili  mały odsetek może wysyłać  zbyt duże rozdrobnienie naszych gospodarstw !!!  i szereg innych czynników wpływających na to ,ogólnie rolnik w tych czasach nie może być rolnikiem tylko przedsiębiorcą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Opodatkować markety i będzie po kłopocie, wtedy zaczną ludzie kupować wiecej we wiejskich sklepikach a my sprzedamy ziemniaka do tego sklepiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Mają taniej bo nie płaca podatków, pracownicy zapindalaja za najniższa krajową na 1/2 etatu,i uskuteczniają mobbing cenowy na producentów żeby oni i tylko oni mieli tanio. Stąd rodzi się nafaszerowana chemią  żywność bo każdy z producentów cuduje żeby nie dopłacać do interesu, to pakują chemie. 


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1101

pawelol 111 mylisz sie Ja mało marketów odwiedzam  Lidl kaufland ani podobne nie odwiedziłem już op paru lat Do tego obi castorama i praktiket   Ja dziadostwa z tych sklepów nie kupie    A i jeszcze psb mrówka      Szkoda towaru z nich brać bo badziew albo drogo             A co do ziemniaka to dopiero by było gdyby w całym kraju narosło   Już za 5zeta 15kg kupi    A gdyby było towaru to i po 1zł był by  Na markety ciśnie ziemniak z zachodu a nasz sie kisi i kisił sie będzie bo my nie umiemy sie zebrać i zrobić z tym nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Dzisiaj na lokalnym rynku koło Pułtuska ziemniaki po 15 zł/ 15 kg albo drożej. Uprawiam tylko dla siebie, ale przejechałem się raz z workami i 300 kg poszło w godzinę po 1 zł / kg. 

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

dlaczego na rynkach sprzedajecie ziemniaki tak tanio po1 zł za kg  kiedy w marketach jest po 2 zł. Po odliczeniu opłaty rynkowej 'przejazdów ' swojej pracy' rozważeniu (z 300 kg zrobi się 250 kg ) no i o użerani się z klientami .Jestem ciekaw ile zostanie na czysto  .Firmy skupowe 40 gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Byłem dziś w dwóch marketach - w obu cena 1,29zł/kg. Ja krzyknąłem tyle ile inni, którzy się tym zajmują co tydzień. Drożej pewnie bym tylu nie sprzedał a tak to wszystko poszło na raz i koniec mojego handlu w tym roku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

pawelol 111 mylisz sie Ja mało marketów odwiedzam  Lidl kaufland ani podobne nie odwiedziłem już op paru lat Do tego obi castorama i praktiket   Ja dziadostwa z tych sklepów nie kupie    A i jeszcze psb mrówka      Szkoda towaru z nich brać bo badziew albo drogo             A co do ziemniaka to dopiero by było gdyby w całym kraju narosło   Już za 5zeta 15kg kupi    A gdyby było towaru to i po 1zł był by  Na markety ciśnie ziemniak z zachodu a nasz sie kisi i kisił sie będzie bo my nie umiemy sie zebrać i zrobić z tym nic

 

 

Ja Cię rozumiem ale większość duże zakupy robi w marketach. Pół biedy jeśli są to markety polskie. Ale kup coś co jest wyprodukowane np dla biedry to w konserwie znajdziesz więcej wody niż ryby, czekolada choć markowa będzie miała dziwny smak, maszynka do golenia stępi się zanim pół twarzy ogolisz, mandarynka będzie miała więcej skórki niż miąższu a ziemniak... zielony, duża różnica w kalibrze, uszkodzone bulwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1101

Tanio to nie znaczy dobre w marketach Ludzie nie umią liczyć bo kupując tani produkt to na tym tracą ale oni umieją tak zrobić aby na drogim też stracić (bo przepłacają )     Jedyne co w tym dobre to ludzie po pracy o 17:00 albo i 20:00 zrobią zakupy Czy nawet w niedziele    A zwykłe sklepiki i skelpy są już zamknięte 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Dzisiaj na lokalnym rynku koło Pułtuska ziemniaki po 15 zł/ 15 kg albo drożej. Uprawiam tylko dla siebie, ale przejechałem się raz z workami i 300 kg poszło w godzinę po 1 zł / kg. 

 

Trochę mnie to dziwi bo 300 kg w godzinę to się sprzedawało w 15 lat temu a nie teraz tym bardziej , że jest się pierwszy raz na rynku .

Cena będzie zależała od mądrości rolników . Kiedyś handlarze nie sadzili pyrek ale od pewnego czasu zaczęli sadzić i mieli swoje ewentualnie dokupywali . Teraz mają zasadzone anie mają co kopać bo trudno dopilnować pola i handlować .

Cena w domu żółty 8 zł irga 12 . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co handlarz ma sadzić skoro może kupić za bezcen od glupiego rolnika nawet w takim kryzysowym roku jak ten, a przy tym nic sie nie narobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

jak to się nie narobi. Nasteka się że ciężko, że się nie opłaca, że towaru dużo, że się nadzwiga, najezdzi i nic z tego nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Chłopaki nie chcę żebyście na mnie krzywo patrzyli, ale jak pare lat temu zaczynałem gospodarzyć to wziąłem się za handel. Było mniej ziemi, mniej towaru a więcej czasu, więc zacząłem handlować ziemniakami. TO BYŁ NAJGORSZY OKRES MOJEGO ŻYCIA. Rolnicy za przeproszeniem nasra..... by we worek żeby tylko sprzedać i mieć pyry z głowy. Zawsze ale to zawsze z tymi pyrami było coś nie tak, jak nie drobnica, to parszywe, zielone, popękane, nie poważone albo gniły w oczach. Nie raz przywoziłem z giełdy, na sortownik, mieszalem ze swoimi i powrót na giełde. Nie pszespane noce, użeranie się z kupcami a i tak ch..j z tego zostawało, chociaż przerzucałem spore ilości. Ten kto nie handlował nigdy tego nie zrozumie. Na szczęście wyleczyłem się z handlu, mam mase swojego towaru , który wożę na miejsce i mam święty spokój!!!!!!!!!! :D :D

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Dobrze napisałeś . pewnie większość na tym forum kiedyś coś przehandlowała ale punkt widzenia jest od miejsca siedzenia . To , że handlarz chce kupić najtaniej jak może to jest normalne tylko jak nie będzie miał gdzie kupić to musi tyle zapłacić ile zażądają . Więc czyja to wina , że pyry w suszę nie mają ceny ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    714

A co to da że nie oddasz ziemniaka za np. 0,50zl? Przyjedzie z Niemiec, już ponoć idzie z Ukrainy i Mołdawii.
Miałem kupca co chciał mi zabrać z domu po 0,70zł za kilogram, ale posłuchałem niestety innych i się wytrzymałem. Teraz 40gr/kg dają.
I co? Skoro mam być mądry to powinienem nie sprzedawać za bezcen to zdarzy się cud i dadzą mi więcej?
Towar jest tyle wart ile za niego płacą i tyle.
Rynek psują Ci rolnicy co są jak chorągiewka. Jest cena, to w następnym roku sadzę 10 ha, nie ma ceny to "eee tam za dużo z tym roboty a pieniędzy nie ma". Zobaczcie co się dzieje na rynku bydła opasowego. Wystarczy poczytać forum i widać ile osób chce zacząć hodować bydło opasowe. Bo dali dopłatę, bo cena jest zadowalajaca. Co będzie za 2-3lata i dalej? Kto na tym ucierpi najbardziej? Ci co zajmują się tym już jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj