Polecane posty

zbyszek8201    172

Sadzę że jest jak najbardziej realne 1.2zł w detalu. Ostatnio rozmawiałem z facetem ,który sadzi te 10ar na własne potrzeby i dla rodziny,powiedział. ukopałem nieco więcej jak posadziłem,sam muszę kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Ziemniak schodzi nieźle . Handlarze kupują na bieżąco dlatego , że swoje im nie urosły . Jak się ktoś zajmuje ostro handlem to pola nie dopilnuje . Ci co sadzili dla siebie też muszą kupić . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Wystawiłem na olx ogłoszenie nie było nawet jednego telefonu. Wsadzone ze 40ary trochę rodzina zabrała reszta leży w piwnicy i czeka na kupca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie miał pewnego rynku zbytu to nawet tyle bym nie sadził bo ciężko sprzedać po dobrej cenie nie mając stałych odbiorców.
Późna jesienią na pewno cena skoczy do góry. Jeżeli wszystko dobrze się potoczy to wiosną hurt będzie po 1zł, ale to może wróżyć znowu kiepski rok i mnóstwo nasadzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Sadząc mniej istnieje ryzyko że przy nie urodzajnym roku może zabraknąć dla siebie i rodziny.  Widzę że co nie którzy to by chcieli mieć wyłączność na handel ziemniakiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

W mojej okolicy ziemniak na targowiskach w detalu 1,2- 1,3. Worek 15-tka 15 zł. Hurt Wrocław  Targpiast 8-10 zł w zależności od dnia no i odmiany. Sporadycznie wołają 12 ale o takiej cenie słyszałem od osób trzecich bo osobiście na giełdzie nikt mi takiej ceny nie powiedział. Znajomi w okolicy z domu cenią ziemniaka 9- 10 zł za 15 przeważnie vinetę ale zdarza się też lord denar no i czerwony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo chlop glupi. Ja co prawda sprzedaje w detalu i maly hurt, ale nie sprzedam w tym roku taniej niz 15zl/15kg. W oparciu o to co narobila pogoda trzeba ustalic cene. 7zl to by bylo dla mnie oddawanie za jeszcze mniej niz w poprzednim roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Też mnie to szokuje ale jestem na giełdzie 2 razy w tygodniu to wiem co pisze, okrągłego po 1 niektórzy cenią a długi 1,2. zaraz jakiś moderator coś czuje się odezwie ze swojej albo czyjejś inicjatywy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

jak temperatura solidnie nie spadnie  to cena będzie non stop kijowa  potrzebna jednak jeszcze solidna zima żeby ziemniak miał cene  jak jej nie będzie to ceny nie będzie   to jest takie prawo jak 2+2=5     ,u mnie cena 7zł w hurcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Wystarczyło, że pokazało się wiecej towaru to cena w dół


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze. Niech kazdy oddaje swoj towar za bezcen to zimą i wiosną bedzie przyzwoita cena bo ziemniakow jest naprawde mało. Przynajmniej w moich stronach. Duzo mniej nasadzen, a pogoda sprawila, ze plony marne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Ja w hurcie po 9zł 15kg sprzedaje jednorazowo 12 ton świętokrzyskie

pokaż te 12 ton jednorazowo po 9zł.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj