Polecane posty

przemol87    187

ktoś musiał sprzedać im towar po kosztach...

to zależy jaką miał wydajność...


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

to nie o to chodzi, rozmawiałem kiedyś z gościem który dużo ziemniakiem handluje i właśnie na temat marketów mi troche opowiedział jak to wygląda . Nie chce mi się wszystkiego tutaj opisywać ale mówił coś takiego, że jak im wstawiasz towar to od czasu do czasu dostajesz telefon, że oni chcą zrobić promocję np na ziemniaki i muszą po tyle i tyle kupić cena rynkowa ich nie interesuje, no i propozycja nie do odrzucenia albo dajesz towar albo na twoje miejsce czeka 10 innych.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

to nie o to chodzi, rozmawiałem kiedyś z gościem który dużo ziemniakiem handluje i właśnie na temat marketów mi troche opowiedział jak to wygląda . Nie chce mi się wszystkiego tutaj opisywać ale mówił coś takiego, że jak im wstawiasz towar to od czasu do czasu dostajesz telefon, że oni chcą zrobić promocję np na ziemniaki i muszą po tyle i tyle kupić cena rynkowa ich nie interesuje, no i propozycja nie do odrzucenia albo dajesz towar albo na twoje miejsce czeka 10 innych.

 

też podobnie słyszałem -tylko że cena na promocję jest ustalona wcześniej i gdy ziemniaki tanieją to dobrze a jak drożeją  muszą kupić drożej i mają stratę. a jak oni nie dadzą po uzgodnionej cenie to market kupi sam ,ale po swojej dużej cenie, którą odliczą temu co się nie wywiązał z umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

dla mnie koszt wyprodukowania ziemniaka kształtuje się na poziomie 25gr, na rok obecny bo troche susza jest to 35gr. Tak więc sprzedając po 8zł/15kg troche zarabiam.I uważam to za cene optymalną, bo cena z przed dwóch,trzech lat zrobiła ludzią z mózgu wode.Tak więc cena nie jest zła kto zadbał ten zarobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Ile kosztuje wyprodukowanie 1 kg ziemniaka to temat morze . Aby powiedzieć tak jak kolega artur125 , że trochę zarabia to cena by musiała być stabilna co roku .

Jeżeli byśmy przyjęli , że koszt produkcji jest 35 gr a cena hurtowa 50 gr to zarobek wynosi 15 gr . Przy średniej  wydajności 30 ton to zysk  4,5 tyś . Nie wiem czy jeszcze było wliczone koszt wykopania i sprzedaży .

W rolnictwie jest tak , że każda produkcja kiedyś płaci i rekompensuje za rośliny które są nieraz za bezcen .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

jeżeli koszt wyprodukowania jest 35gr to jak w każdej innej branży powinno być drugie 35gr zysku. U mnie susza dała popalić i w detalu nie schodzę z 90gr - 1zł/kg. Sprzedaję ok 2 tony tygodniowo.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

 a jeśli masz jeszcze nowe maszyny do tego np. ciągniki kombajn to sobie dolicz  dość drogą amortyzacje do tego oleje filtry drogie części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

z miejsca zaczynają już płacić 0,50gr znajomy sprzedaje i mówi że zamówień pełno  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1991Mateusz    0

Kupie ziemniaka żółtego pakowany po 15 kg odbieram jednorazowo 250 worków najlepiej z okolic Proszowic Słomnik Kazimierzy Wielkiej płace tak jak na targu w Proszowicach. tel 888-923-942 Mateusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Teraz to juz ponad8 w domu przy ilosciach tirowych, w tym roku ziemniak w domu jest drozszy niz na giedzie


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

a to nie tylko z ziemniakiem tak jest :)


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

znacie już ceny sadzonki ?

 

za rok powtórka z sezonu 14/15 ...? :D


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

sadzeniak bedzie rozrywany...   tego jestem pewien.  


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

na plantacjach nasiennych nie maja bo mniej sie nawiązało oraz są drobne.


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusssak21    2

Dokladnie jak kolega wyzej napisal. W krakowie na gieldzie niby 8 zł worek, a z domu za 8 handlarze chca sie pozabijac :) Chyba ze cos sie zmienilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

10 zł dziś szedł już na Rybitwach bez szemrania,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

sadzeniak bedzie rozrywany...   tego jestem pewien.  

 

Dlatego trzeba trochę się ograniczać z sadzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

gdzie taka niby cena w Małopolsce?? w polu trzeba kilometr wykopać na zbiornik a na rynkach też nikogo z ziemniakiem nie widać. U nas dalej 1 zł detal hurt 80 gr


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj